Kaune lankytojams duris atvers Lietuvos banko rūmai

2018 10 25 Aktualijos 2018 10 25

Šį šeštadienį, spalio 27-ąją, kauniečiai ir Kauno svečiai turės unikalią galimybę pasukti laiko ratą atgal beveik šimtu metų ir, nusikėlę į tarpukario Lietuvą, pajusti, kaip tais laikais dirbo valstybės centrinis bankas. Tai puiki proga pasigrožėti prieškaryje šiame mieste specialiai Lietuvos bankui pastatytais įspūdingos architektūros rūmais, kurie buvo vienas patraukliausių to laikotarpio statinių Lietuvoje.

Unikalių tarpukario Lietuvos banko rūmų durys visuomenei bus atvertos 10 val. ryto, o visi norintieji į banką galės užsukti iki 15 val. Šis renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir jos pirmojo centrinio banko istorijai prisiminti, todėl įsijausti į tarpukario dvasią Lietuvos bankas pasiūlė ne tik savo darbuotojams, bet ir lankytojams, – jie, atvykę su tarpukarį menančiais drabužiais, bus apdovanoti specialiais prizais.

Čia atėję žmonės erdvioje dviejų aukštų banko operacijų salėje išvys ją puošiančias marmurines kolonas, galės užsukti į buvusią Lietuvos banko tarybos ir valdybos posėdžių salę, kurioje tebestovi banko logotipais puošti krėslai ir istorinis stalas, pamatyti seniausią Kaune veikiantį liftą. Smalsuolių laukia tris tonas sveriančios saugyklos durys, šarvuotis, kuriuo gabenami pinigai.

Renginio programoje – viešos diskusijos Lietuvos banko istorijos temomis, filmų peržiūros, viktorinos. Bus parodytas spektaklis vaikams. Išsamią renginio programą rasite čia.

Lietuvos bankas pradėjo veikti 1922 m. spalio 2 d. Dabartinis Lietuvos bankas, įkurtas 1990 m. kovo 1 d., tęsia prieškaryje veikusio Lietuvos valstybės centrinio banko tradicijas.

Reprezentatyvūs Lietuvos banko rūmai pastatyti XX a. trečiojo dešimtmečio pabaigoje K. Donelaičio ir Maironio gatvių sankirtoje (architektas Mykolas Songaila (1874–1941). Tai svarbus Lietuvos neoklasicizmo architektūros ir bankininkystės istorijos objektas. Pirmuoju Lietuvos banko valdytoju tapo profesorius Vladas Jurgutis (1885–1966).

Lietuvos banko rūmai Kaune (video)

Šaltinis: Lietuvos bankas

 

Raktažodžiai:
Centrinis bankas Lietuvos bankas Lietuvos banko rūmai Lietuvos valstybės atkūrimas
Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right