Apklausa: geresniam gyvenimui trūksta 400 eurų

2018 12 12 Aktualijos 2018 12 12

Nors gyventojų finansinė padėtis gerėja, nemažai šeimų būtų patenkintos gyvenimo sąlygomis Lietuvoje, jeigu gautų apie 400 Eur didesnes pajamas. Tai rodo naujausios Lietuvos banko užsakymu atliktos namų ūkių apklausos rezultatai.

„Ekonomikai ir toliau augant, gyventojai Lietuvoje uždirba vis daugiau, todėl nieko nuostabaus, kad jau porą pastarųjų metų daugėja bent dalį savo pajamų sugebančių sutaupyti respondentų, kaip rodo apklausų rezultatai. Vis dėlto didžioji dalis mažesnes pajamas gaunančių žmonių norėtų uždirbti bent 400 Eur daugiau, kad būtų patenkinti gyvenimo sąlygomis Lietuvoje“, – sako Lietuvos banko Makroprudencinės analizės skyriaus vyresnioji ekonomistė Milda Šeškutė.

Keturi iš dešimties apklausoje dalyvavusių respondentų teigė, kad būtų patenkinti, jeigu jų pajamos sudarytų 801–1 600 Eur per mėn. Trečdalis namų ūkių būtų patenkinti gyvenimo sąlygomis Lietuvoje, jeigu jų pajamos būtų didesnės nei 1 600 Eur per mėn. Kas antra šiuo metu 1 600 Eur per mėn. ar daugiau pajamų gaunanti šeima norėtų uždirbti bent 2 000 Eur per mėn.

Kaip ir ankstesnės (atliktos šių metų pirmąjį pusmetį) apklausos metu, daugėjo (nuo 20 iki 27 %) respondentų, teigiančių, kad jų pajamos per praėjusius 6 mėn. didėjo. Kas antras namų ūkis mano, kad jo būtiniausios išlaidos per artimiausius 6 mėn. padidės (ankstesnės apklausos metu taip teigusių namų ūkių buvo 62 %).

Didžiausią susirūpinimą namų ūkiams ir toliau kėlė galimas maisto kainų kilimas, tačiau taip teigiančių namų ūkių dalis nuosekliai mažėja dvejus metus iš eilės (nuo 49 iki 36 %). Galimas komunalinių paslaugų kainų kilimas ir darbo praradimas susirūpinimą kėlė šiek tiek daugiau nei kas dešimtam gyventojui (atitinkamai 12 ir 11 %).

Šaltinis: Lietuvos bankas

Raktažodžiai:
Finansinė padėtis Gyventojų pajamos Lietuvos bankas Taupymas
Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right