Verslas jau gali skolintis iš Atviro kreditų fondo 3

2023 06 13 Visos aktualijos 2023 06 13

„Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pasirašė sutartis su Lietuvos centrine kredito unija (LCKU), pagal kurias bus pradedamos teikti lengvatinės paskolos norintiems pradėti arba plėsti verslą pagal priemonę Atviras kreditų fondas 3 (AKF3). Pagal šią priemonę paskolas verslui teiks 14 LKU grupės kredito unijų.

„Verslui poreikis skolintis yra, tad ši priemonė bus kaip priemonės „Atviras kreditų fondas 2″ (AKF2) tęsinys, kad įmonės ir toliau galėtų gauti finansavimą palankesnėmis sąlygomis, t. y. žemesnėmis nei rinkos kainomis. Lengvatinės paskolos teikiamos investicijoms arba apyvartinėms lėšoms finansuoti. Paskolos bus teikiamos ne ilgesniam nei 10 m. laikotarpiui, o dėl jų įmonės ir verslininkai turėtų kreiptis į finansų tarpininkus, su kuriais yra pasirašyta bendradarbiavimo sutartis“, – sako Agnė Mačiulienė, INVEGOS vyresnioji projektų vadovė.

„Šia lengvatine paskola galės pasinaudoti visų dydžių įmonės bei bus siekiama padėti ne tik besikuriančioms, bet ir toms įmonėms ir verslininkams, kurie planuoja stiprinti ir plėsti jau vykdomą veiklą. Šiuo tikslu paskoloms skyrėme 85,1 mln. Eur grįžusių lėšų iš kitų priemonių“, – sako Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Tikslas didinti finansavimo prieinamumą verslui

Įmonė, veikianti jau 12 metų – „Klaipėdos juvelyras“, pagal priemonę AKF2 skolinosi 15 tūkst. Eur patalpų remontui ir modernizacijai, tačiau priduria, kad iššūkis likti konkurencingam tradicinės juvelyrikos rinkoje išlieka. Pirmiausia, dėl pigių prekių iš Turkijos, taip pat mikro-gamyklų, gebančių dirbti pusiau automatiniu režimu, kur likę labai mažai rankų darbo.

„LKU grupės kredito unijos eilę metų stengiasi didinti finansavimo prieinamumą verslo ar ūkio subjektams, kurie pirmieji pajaučia ekonominio, geopolitinio ar net klimato pokyčių poveikį savo veiklai. Šiandien juntamos ekonominės neapibrėžties ir palūkanų kilimo akivaizdoje su iššūkiais gauti išorės finansavimą susiduria smulkiojo ir vidutinio verslo sektorius. Todėl džiaugiamės, kad ilgamečio ir nuoseklaus bendradarbiavimo su INVEGA dėka galime stiprinti šį sektorių, suteikdami paskolas verslo įmonėms už lengvatinę palūkanų normą visoje Lietuvoje“, – teigia Mindaugas Vijūnas, Lietuvos centrinės kredito unijos administracijos vadovas ir valdybos pirmininkas.

Paskolas išduoda finansų tarpininkai

Norint pasinaudoti AKF3 priemone, įmonė ar verslininkas pirmiausiai turi kreiptis į kredito įstaigą, su kuria sudaryta bendradarbiavimo sutartis dėl lengvatinių paskolų teikimo. Paskolos dydis nėra ribojamas, tačiau svarbu, kad joje valstybės dalis būtų ne daugiau kaip 750 tūkst. Eur arba ne didesnė kaip 75 proc. sumos.

Dėl paskolos galite kreiptis į Šeimos kredito uniją.

Daugiau informacijos apie priemonę rasite čia.

Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right