10 būsto paskolos žingsnių

2016 03 01 Visos aktualijos 2016 03 01

Būsto įsigijimas yra vienas reikšmingiausių sprendimų gyvenime. Todėl prieš renkantis būstą, svarbu objektyviai įsivertinti šeimos finansines galimybes skolintis, ateities perspektyvas. Tik gerai įvertinę galimybes skolintis būsite tikri, kad savo išsirinktą būstą įsigysite be didesnių nesklandumų ir užsitikrinsite saugią šeimos ateitį. Dalinamės 10 žingsnių, kurie jums padės susipažinti su būsto paskolos gavimo procesu.

 1. Įvertinkite savo skolinimosi galimybes
 • Apskaičiuokite šeimos pajamas, įvertinkite išlaidas

Įvertinkite bendras šeimos per mėnesį uždirbamas pajamas atskaičius mokesčius, pagalvokite, kiek lėšų galėtumėte ir norėtumėte skirti paskolos mėnesinei įmokai. Jūsų bendra visų turimų įsipareigojimų mėnesinė suma negali viršyti 40 proc. gaunamų pajamų atskaičius mokesčius. Rekomenduojame vertinant savo galimybes mokėti paskolą į skaičiavimą įtraukiant ir nenumatytas išlaidas, šeimos planus (kelionės, sveikatos išlaidos, kiti numatyti pirkiniai). Savo galimybes gauti būsto paskolą galite įvertinti pasinaudodami kredito unijos būsto paskolos skaičiuokle, o preliminarų paskolos pasiūlymą gausite užpildę paskolos užklausą internetu arba kreipęsi į mūsų specialistus.

 • Taupykite pradiniam paskolos įnašui

Maksimali galima būsto paskolos suma sudaro 85 proc. perkamo būsto rinkos vertės (nurodytos nekilnojamojo turto vertinime), todėl jūsų pradinis nuosavų lėšų įnašas turės sudaryti bent 15 proc. Įvertinkite šias išlaidas prieš renkantis būstą ir pradėkite taupyti pradiniam įnašui iš anksto – taip apsaugosite savo šeimą nuo neplanuotų išlaidų patyrimo. Taupyti pradiniam įnašui galite kiekvieną mėnesį atidėdami dalį gautų pajamų, mūsų rekomenduojamas būdas sutaupyti – kiekvieną mėnesį dalį gautų pajamų padėti į kredito unijos Taupomąjį indėlį – indėlis galės būti bet kada papildytas grynaisiais pinigais ar bankiniu pavedimu, taip pat bet kada galite atsiimti iki 50 proc. taupomojo indėlio sumos nenutraukdami sutarties ir palūkanų skaičiavimo.

 1. Įvertinkite perkamą – įkeičiamą nekilnojamąjį turtą

Perkamą būstą turėsite įkeisti kredito unijai iki galutinės paskolos išmokėjimo dienos. Norint sudaryti įkeitimo sandorį, reikės įvertinti perkamą būstą – nustatyti jo rinkos vertę. Nekilnojamojo turto vertinimas bus reikalingas ne tik sudarant nekilnojamojo turto įkeitimo sandorį, bet ir jums palyginti pardavėjo numatytą kainą ir turto vertintojų nustatytą turto rinkos vertę. Kredito unijos rekomenduojamų nekilnojamojo turto vertintojų sąrašą galite rasti čia: Rekomenduojamų turto vertintojų sąrašas_2016.

Kada nereikia vertinti turto?

Jeigu jūsų perkamo turto vertė neviršija 57 000 EUR sumos, nekilnojamojo turto vertinimą gali atlikti kredito unija.

 1. Užpildykite paraišką ir pateikite reikiamus dokumentus

Apsvarstydami paskolos paraišką, visuomet objektyviai įvertiname Jūsų finansinę situaciją ir galimybes skolintis. Mūsų tikslas – ne tik suteikti Jums finansavimą, bet ir patarti efektyvaus finansų valdymo klausimais.

Nusprendę imti paskolą, galite pildyti užklausą dėl paskolos gavimo mūsų internetinėje svetainėje, registruotis į susitikimą su kredito unijos vadybininku arba atvykti į mūsų buveinę adresu Ulonų g.. 5, Vilnius.

Paskolos svarstymui reikalingi dokumentai:

 • Prašymo forma gauti būsto paskolą,
 • Sutikimas dėl asmens duomenų tvarkymo,
 • Nekilnojamojo turto vertinimas,
 • Asmens dokumento kopija (asmens tapatybės kortelė arba pasas).

Jeigu turite sutuoktinį, bus reikalinga ir sutuoktinio asmens dokumento kopija bei Sutikimas dėl asmens duomenų tvarkymo.

 1. Kredito unija priima sprendimą dėl paskolos suteikimo

Atsižvelgdami į Jūsų pateiktą informaciją, sprendimą dėl paskolos suteikimo priimsime per 24 val. nuo visų reikalingų dokumentų pateikimo ir apie jį pranešime elektroniniu paštu arba telefonu.

 1. Sudaroma paskolos sutartis 

Išsirinkus perkamą būstą ir gavus teigiamą sprendimą dėl paskolos išdavimo, Jums patogiu metu iš anksto susitarę laiką su kredito unijos vadybininku, atvykstate pasirašyti būsto paskolos sutarties. Jeigu būstą perkate su sutuoktiniu ar laiduotoju, pasirašyti sutartį turite atvykti visi kartu su savimi turėdami asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus.

 1. Pasirašote būsto pirkimo – pardavimo sandorį

Po paskolos sutarties pasirašymo kartu su nekilnojamojo turto pardavėju vyksite pas notarą sudaryti būsto pirkimo – pardavimo sandorio. Kartu su savimi turėkite asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, paskolos sutartį. Informuokite būsto pardavėją, kad kredito unija paskolos lėšas perves tuomet, kai perkamas turtas bus įkeistas kredito unijai. Pirkimo – pardavimo sutartyje turi būti numatytas leidimas perkamą būstą įkeisti Šeimos kredito unijai.

 1. Įregistruojamos nuosavybės teisės į įgytą turtą

Nuosavybės teisė į įsigytą nekilnojamąjį turtą turės būti įregistruota Nekilnojamojo turto registre (VĮ Registrų centre). Prašymą pateikti turėsite notaro biure sudarant turto pirkimo – pardavimo sutartį.

 1. Draudžiamas įkeičiamas turtas

Imant būsto paskolą, kredito unija reikalauja apdrausti įkeičiamą turtą kredito unijos naudai. Jūsų pageidavimu kredito unijos vadybininkas gali rekomenduoti draudimo kompaniją, nukreipti jus tiesiogiai pas rekomenduojamos draudimo kompanijos vadybininką.

 1. Patvirtinama hipotekos sutartis 

Hipotekos sutartį rengia notaras, o mūsų vadybininkas surenka ir perduoda notarui visų reikalingų dokumentų kopijas.

 1. Išmokama paskola

Įregistravus hipotekos sutartį, kredito unija jums išmokės paskolą, sumą pervesdama į jūsų arba turto pardavėjo pirkimo–pardavimo sutartyje nurodytą sąskaitą.

untitled-infographic-1

 

 

Raktažodžiai:
Būsto paskolos
Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right