Vaikų finansinio švietimo savaitę - kvietimas taupyti sumaniai

2016 03 07 Visos aktualijos 2016 03 07

Kovo 14–18 d. Lietuvoje ir kitose šalyse minima Vaikų finansinio švietimo savaitė bus gausi vaikams skirtų renginių: paskaitų, elektroninių pamokų, diskusijų, viktorinų ir ekskursijų. Šių metų pasaulinės savaitės šūkis kviečia: „Dalyvauk ir taupyk sumaniai!“

„Prieš porą metų sėkmingai startavusi Vaikų finansinio švietimo savaitė įgauna vis didesnį pagreitį. Pasidalyti su vaikais savo patirtimi ir žiniomis apie finansus, taupymą ir racionalų jų panaudojimą pasirengęs gausus būrys specialistų iš įvairių finansų ir mokslo įstaigų. Šių metų naujovė – elektroninės pamokos – padės pasiekti ir atokesniuose Lietuvos kampeliuose esančias mokyklas ar tuos, kurie negalės dalyvauti renginiuose tiesiogiai“, – sako Vilius Šapoka, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius.

Šiemet Lietuvos vaikai varžosi Lietuvos banko paskelbtame kūrybiniame komiksų konkurse „Aš taupau sumaniai! Prisijunk ir tu!“. Lietuvos banko Pinigų muziejuje žaidžiant ir sprendžiant testus bus galima susipažinti su pinigų istorija. Moksleiviams bus atviri ir Lietuvos banko rūmai Kaune. Be to, visi norintys finansų valdymo gudrybių galės išmokti elektroninėje pamokoje. Lietuvos bankas kviečia vaikų finansiniu švietimu pasidomėti ir suaugusiuosius, tad organizuoja diskusiją „Vaikai ir pinigai: griauname mitus!“ Joje įvairių sričių ekspertai patars tėveliams, su kokio amžiaus vaikais ir kaip kalbėti apie pinigus.

Šviečiamuosius projektus, skirtus Vaikų finansinio švietimo savaitei, vykdo ir Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakultetas, Socialinių mokslų kolegija bei Šiaulių valstybinė kolegija, o „Sodros“ atstovai 10–12 klasių moksleiviams skaitys paskaitas tema „Vien meile sotus nebūsi“.

Vertybinių popierių birža „NASDAQ Vilnius“, Lietuvos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas ir „NASDAQ technologijų ir verslo kompetencijų centras“ kviečia moksleivius į atvirų durų dienas kovo 15, 16, 18 dienomis. Čia moksleiviai galės ekrane stebėti prekybą akcijomis realiuoju laiku, o vertybinių popierių biržos specialistai papasakos, kas yra birža ir depozitoriumas, paaiškins prekybos vertybiniais popieriais ypatumus.

Lietuvos bankų asociacijos nariai, kartu su Vaikų finansinio švietimo savaite minėdami ir Europos pinigų savaitę, kvies moksleivius į specialiai jiems skirtus renginius – ves pamokas įvairiose šalies mokyklose, organizuos diskusijas ir žaidimus. Bankų atstovai patars, kaip atsakingai tvarkyti asmeninius finansus ir ruoštis savarankiško gyvenimo pradžiai.

Gyvybės draudimo įmonių asociacijos atstovės UAB „Aviva Lietuva“ specialistai su vaikais diskutuos ne tik apie gyvybės draudimą, tačiau ir kaip sutaupyti kelionei ar naujam telefonui, o UAB „SEB gyvybės draudimas“ kvies 6–7 m. vaikus kartu su tėvais dalyvauti interaktyviosiose diskusijose – žaidimų forma pasikalbėti apie finansinio raštingumo svarbą, taupymo būdus ir svarbiausia – vaikų svajones.

Šiemet prie Vaikų finansinio švietimo savaitės prijungusi Vilniaus regiono kredito unija, siekdama atkreipti vaikų dėmesį į taupymo svarbą, kviečia vaikus dalyvauti piešinių konkurse „Mano taupyklė“. Savo žiniomis su moksleiviais dalysis Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Finansininkų klubas, klubas „Pinigų srautas“, o susitikę su antstoliais moksleiviai sužinos, kaip neįklimpti į skolas ir būti savo padėties šeimininkais.

Šiemet, kaip ir pernai, ekspertams ir mokiniams bendrauti padeda profesinės savanorystės projektas „Kam to reikia?!“, vienijantis įvairių sričių profesionalus ir mokytojus, kurie padeda jauniems žmonėms atrasti savo karjeros kelią.

Pernai Vaikų finansinio švietimo savaitė sulaukė didžiulio vaikų, tėvų ir mokytojų susidomėjimo, šios savaitės renginiuose dalyvavo daugiau kaip 6 tūkstančiai šalies moksleivių.

n26729_internetui_apuokelis

Išsamią renginių programą ir informaciją apie registraciją į renginius galima rasti čia.  

Vaikų finansinio švietimo savaitės dalyviai ir partneriai: Lietuvos bankas, profesinės savanorystės projektas „Kam to reikia?!“, Vilniaus universiteto Kauno humanitarinis fakultetas, Socialinių mokslų kolegija, Šiaulių valstybinė kolegija, Valstybinio socialinio draudimo fondas („Sodra“), Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos bankų asociacija ir jos nariai (SEB bankas,„Swedbank“, „Danske Bank“, Šiaulių bankas, DNB bankas, Lietuvos centrinė kredito unija), vertybinių popierių birža „NASDAQ Vilnius“, Lietuvos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas ir „NASDAQ technologijų ir verslo kompetencijų centras“, UAB „Aviva Lietuva“, UAB „SEB gyvybės draudimas“, Vilniaus regiono kredito unija, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Finansininkų klubas, klubas „Pinigų srautas“, Lietuvos moksleivių sąjunga, Asociacija Lietuvos antstolių rūmai, Turto valdymo grupė „Invalda INVL“, UPS įgaliotasis atstovas Lietuvoje „Skubios siuntos“, Lietuvos vaikų fondas, VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“, UAB „Rempaka“, UAB „Adeo Web“.

Vaikų finansinio švietimo savaitė Lietuvoje minima Lietuvos bankui prisijungus prie Tarptautinės vaikų ir jaunimo finansų organizacijos. 2011 m. įkurta organizacija propaguoja jaunimo finansinio raštingumo didinimo idėjas ir siekia, kad baigę vidurinę mokyklą vaikai mokėtų tvarkyti savo finansus ir žinotų, kaip išmintingai elgtis su pinigais. Šiuo metu judėjimas vienija daugiau kaip 1 000 organizacijų iš įvairių šalių.

Raktažodžiai:
Šeimos finansai
Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right