Taupomojo indėlio sąskaitos atidarymo privalumai: kodėl svarbu įdarbinti santaupas?
Šiandien kur kas dažniau nei anksčiau kalbame apie taupymą ir santaupų įdarbinimą – domimės indėlių galimybėmis, kriptovaliutomis, investuojame į nekilnojamąjį turtą, obligacijas, akcijas ar žvalgomės investicinių fondų. Natūralu, kad pirmąkart išgirdus apie investavimą bei turimų santaupų įdarbinimą, gali kilti daugiau klausimų nei atsakymų. Ir nors šiandien jau retas žmogus santaupas laiko tiesiog banko sąskaitoje ar net grynaisiais namuose, tačiau vis dar pastebima atvejų, kuomet pinigai lieka neįdarbinti. Kodėl taip svarbu, kad sukauptos lėšos nekauptų dulkių?
Kodėl svarbu įdarbinti santaupas?
Bent šiek tiek su finansų sritimi susipažinęs žmogus tikrai žino, kad pinigai turi savybę nuvertėti. Tai vyksta sumažėjus pinigų perkamajai galiai šalies vidaus rinkoje arba nacionalinės valiutos kursui užsienio valiutų atžvilgiu. Net jei taupyti nuosavoje banko sąskaitoje sekasi puikiai ir kiekvieną mėnesį į ją reguliariai atidedate numatytą sumą, niekas nėra apsaugotas nuo infliacijos. Nuvertėjantys pinigai neretai prišaukia ir keletą kitų problemų – stengiamės kuo greičiau išleisti turimą sumą numatytam pirkiniui arba aklai investuojame į pirmą pasitaikiusį nekilnojamojo turto objektą ar nepasidomėję sąlygomis atidarome terminuotų indėlių sąskaitas bankuose.
Vis dėlto, taupantiems visuomet reikėtų atminti, kad pinigai taip pat turi savybę ir uždirbti daugiau pinigų, ir nors gali atrodyti, kad iš pinigų užsidirbti geba tik patyrę ir profesionalūs investuotojai, iš tiesų santaupos generuoti papildomas pajamas gali kiekvienam. Tiesa, visiškiems investavimo naujokams geriausia žengti saugų ir užtikrintą žingsnį ir atidaryti taupomojo indėlio sąskaitą pasirinktame banke. Palyginus sąlygas ir dėmesingai išnagrinėjus sutartį tai yra bene saugiausias būdas įdarbinti turimas santaupas ir taip sutaupyti dar daugiau.
Taupomojo indėlio privalumai
Taupomasis arba kaupiamasis indėlis – tai saugi ir patogi priemonė šeimos santaupoms laikyti. Atidarius šio tipo sąskaitą, jūsų santaupas didina ir reguliarūs ar nereguliarūs jūsų įnašai, ir kas mėnesį į indėlio sąskaitą pervedamos palūkanos. Tiesa, būtent pastarosiomis pasidomėti yra itin svarbu – pastaraisiais metais kreditoriai dažnai siūlo nulines palūkanas atveriantiems indėlio sąskaitas, todėl svarbu paieškoti naudingesnių pasiūlymų. Be abejonės, nulinės palūkanos apsaugo nuo infliacijos padarinių, tačiau didelės naudos iš tokio indėlio tikėtis neverta. Pasidomėkite ir palūkanų normos kitimais – ieškokite sąlygų, kurios užtikrintų nekintančias palūkanas visą sutarties laikotarpį.
Taupomasis indėlis, kitaip nei terminuoti indėliai, suteikia galimybę atsiimti dalį indėlio nenutraukus esamos sutarties, todėl prireikus papildomų lėšų, galėsite laisviau valdyti savo finansus. Be to, indėlį visada galite papildyti jums patogiausiu metu tiek grynaisiais pinigais, tiek bankiniu pavedimu, todėl taupysite taip, kaip norisi jums.
Taip pat galite pasinaudoti galimybe atidaryti taupomąją sąskaitą ne tik sau, bet ir savo atžaloms – vaiko taupomasis indėlis yra puiki priemonė, atverianti galimybę sukaupti pinigų pirmiesiems jūsų vaiko savarankiško gyvenimo žingsniams. Šias santaupas galėsite panaudoti svajonių studijoms, būsto įsigijimui ar kitai investicijai į ateitį.
Atvėrus tokio indėlio sąskaitą pasirinktame banke ar kredito unijoje, uždirbsite net ir nieko nedarydami – tereikia skirti pakankamai laiko sąlygų panagrinėjimui.
Rinkitės lanksčiausią pasiūlymą
Ir nors kalbant apie indėlius, kurie padės sutaupyti ateičiai, atrodo viskas paprasta ir aišku, derėtų dėmesį atkreipti į dar kelis svarbius faktorius. Nusprendę taupyti būtent tokiu būdu, gaukite bent kelis pasiūlymus – kreipkitės į skirtingus kreditorius bei bankus ir, sulaukę jų atsakymo, tarpusavyje palyginkite sąlygas. Atsižvelkite į šiuos kriterijus:
- Kokia yra pradinė indėlio suma;
- Kokia yra metinė palūkanų norma ir ar ji išlieka nepakitusi visą sutarties laikotarpį;
- Ar indėlis yra terminuotas;
- Kiek palūkanų prarandama anksčiau termino nutraukus sutartį;
- Kokia didžiausia suma ir kokiu dažnumu galima papildyti indėlio sąskaitą;
- Kokia yra galimybė pasinaudoti daliniu lėšų išėmimu.
Sutartį pasirašykite tik tuo atveju, kai visos šios sąlygos tenkina jūsų finansinius poreikius bei lūkesčius. Be to, nepraleiskite galimybės pasinaudoti patogiu įrankiu, kurį siūlo dauguma kreditorių – internete gausu preliminarių skaičiuoklių, kurios, numačius indėlio terminą bei sumą, išsyk leis žinoti apytikslę palūkanų sumą. Be abejo, galutinei sumai įtakos turi ir tai, kaip dažnai bei kokia suma papildysite pačią sąskaitą – jei kyla klausimų, susisiekite su Šeimos kredito unijos konsultantais, kurie patars bei pasiūlys lankstų ir sumanų sprendimą jūsų santaupų įdarbinimui!