Sėkminga darbo patirtis įkvėpė Mindaugą Čapkauską pradėti savo verslą

2017 09 12 Visos aktualijos 2017 09 12

Darbas tiek Lietuvos, tiek užsienio įmonėse ir daugiau kaip 15 metų ekskavatoriaus operatoriaus darbinė patirtis Mindaugą Čapkauską pastūmėjo nuosavo verslo link. Mindaugas yra įgijęs mechaniko išsilavinimą, o dirbdamas smulkiojo verslo kompanijoje įgavo vadybos bei apskaitos tvarkymo patirties. Įvertinęs esamą rinkos situaciją bei turimą patirtį, Mindaugas nusprendė pradėti dirbti sau.

Apie savo verslą galvojo ilgai

Pasakodami, kaip kilo mintis pradėti savo verslą ir kas paskatino tai daryti, Mindaugas ir Ieva Čapkauskai atvirauja, kad ši verslo sritis nėra ypatinga ar nauja, nes žemės kasimo darbais užsiima nemažai įmonių. Tačiau pastebima, kad įmonių nėra tiek daug, kurios patenkintų esamą poreikį rinkoje.

Mindaugo Čapkausko nuotr.

„Idėją kurti verslą plėtojome gana seniai, bet vis pritrūkdavo drąsos ir ryžto. Tačiau visuomet ateina momentas, kai jauti, kad reikia imtis kažko naujo. Kadangi žemės kasimo darbais užsiimu daugiau kaip 15 metų, ši sritis buvo gerai pažįstama. Tarsi darytum tą patį, tik jau kitame lygmenyje“, – verslo pradžią prisimeną M. Čapkauskas.

Mindaugas pasakoja, kad verslo teoretikai linkę išskirti tokias verslo sukūrimo aplinkybes, kurios apibrėžiamos taip: „nori ir moki“. Kadangi sutapo šios dvi sąlygos, šeima ryžosi pradėti nuosavą verslą.

Platus atliekamų darbų spektras

Paklaustas, kokias paslaugas gali pasiūlyti užsakovams, M. Čapkauskas teigia, kad darbų spektras labai įvairus. „Savo klientams galime paruošti statybų vietą, iškloti pamatus, atlikti betonavimo, hidroizoliacijos darbus. Taip pat atliekame tvenkinių kasimo, valymo, žemės lyginimo, planiravimo, sklypų nusausinimo, pakrančių tvarkymui ir kitus darbus“, – vardija M. Čapkauskas.

Mindaugo Čapkausko nuotr.

M. Čapkauskas, pasakodamas apie veiklos sritis, nepamiršta ir konkurencijos temos. Pašnekovas teigia, kad jo teikiamos paslaugos iš konkurentų išsiskiria ilgamete tiesiogine darbo patirtimi ir puikiu tokio darbo atlikimo specifikos išmanymu. Kadangi verslas pradėtas tik šių metų pavasarį, Mindaugas sako konkurencijos nebijantis, gal tik pačioje pradžioje buvo sunku priprasti prie minties, kad pats esi verslo valdytojas ir nuo tavęs priklauso veiklos sėkmė ir pasiekti rezultatai.

Vertina Šeimos kredito unijos suteiktą pagalbą

Norint pradėti nuosavą verslą, šiuo metu sudarytos ypač palankios sąlygos. Lengvatinės paskolos suteikiamos fiziniams asmenis, mažoms arba labai mažoms įmonėms, vykdančioms veiklą iki vienerių metų. Tokios paskolos teikiamos pagal finansinę priemonę „Verslumo skatinimas 2014-2020“.

Norėdamas įsigyti darbams būtiną priemonę – ekskavatorių – Mindaugas pasinaudojo šia finansine priemone. Kadangi kredito unijos veikia teritoriniu principu, šeima finansinės pagalbos kreipėsi į Šeimos kredito uniją. Ievos ir Mindaugo Čapkauskų šeima bendravimą su Šeimos kredito unija vertina puikiai. M. Čapkauskas atvirauja, kad dažnai kreipiantis į finansų įstaigą, susidaro neigiamas įspūdis dėl itin  aukštų reikalavimų, terminų nevykdymo, biurokratizmo.

„Dirbdami su Šeimos kredito unija, viso to išvengėme. Nuostabios verslo paskolų vadybininkės Kristinos Gylytės – Bagdonavičienės dėka dokumentų rengimo procesas buvo nesudėtingas. Dokumentų tvarkymo eiga vyko sklandžiai ir paprastai, nes su mumis dirbo profesionali, draugiška, dėmesinga unijos darbuotoja. Labai vertiname Šeimos kredito unijos indėlį suteikiant finansines galimybes veiklai pradėti. Operatyvus darbo procesas, šiltas bendravimas, nuolatinis palaikymas suteikia dar daugiau pasitikėjimo naujai besikuriančiam verslui“, – gražių žodžių kredito unijai ir darbuotojams negailėjo Mindaugas Čapkauskas.

Geriausia reklama – klientų atsiliepimai

Nors atrodytų, kad tokio pobūdžio veikla besiverčiančių įmonių yra gausu, tačiau Mindaugas tvirtina, kad tokių įmonių nėra per daug, kad patenkintų visą rinkoje esamą poreikį. Jo manymu, vienas iš efektyviausių reklamos būdų – teigiami klientų atsiliepimai ir rekomendacijos. Mindaugas neslepia, kad nemažai užsakymų turėjo dar prieš įsigyjant ekskavatorių. Įsigijus reikalingą techniką, užsakymų dar padaugėjo.

Mindaugo Čapkausko nuotr.

Kol kas darbai vykdomi Vilniaus apskrityje, tačiau ateityje Mindaugas planuoja veiklą plėsti ir dirbti visoje Lietuvoje. Kalbėdamas apie ateities perspektyvas, verslininkas prasitarė, kad šiuo metu dalyvauja mokymuose, skirtuose smulkiajam ir vidutiniam verslui. Taip pat dar tiksi pasinaudoti ir Europos Sąjungos teikiama parama. Džiaugdamasis, kad vis dėlto ryžosi pradėti savo verslą, Mindaugas ragina ir kitus pasinaudoti Europos Sąjungos teikiamomis galimybėmis bei įgyvendinti savo svajones.

Raktažodžiai:
INVEGA Mindaugas Čapkauskas Paskola verslo pradžiai Verslumo skatinimas
Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right