Šeimos kredito unija – skaidrumą skatinančios iniciatyvos „Baltoji banga“ narė

2019 03 11 Visos aktualijos 2019 03 11

Lietuvos ekonomiką stiprina sėkmingas ir skaidrus verslas. Skaidriai ir sėkmingai dirbančių įmonių indėlis, stiprinant šalies ekonomiką, yra ypač svarbus. Siekdama ambicingų tikslų, Šeimos kredito unija tapo iniciatyvos „Baltoji banga“ narė. Tai pirmoji ir kol kas vienintelė kredito unija Lietuvoje, prisijungusi prie dvylika metų veikiančios organizacijos, skatinančios skaidrų verslą.

„Džiaugiamės galėdami žmonėms ir smulkiajam verslui patogiai ir greitai paskolinti pinigų už sąžiningą kainą bei kurti visiškai skaidrią verslo aplinką. Skaidrumas – viena pagrindinių Šeimos kredito unijos vertybių, kuria vadovaujamės kurdami santykius su klientais, partneriais, unijos darbuotojais. Didžiuojamės būdami iniciatyvos „Baltoji banga“ dalimi“, – teigia Šeimos kredito unijos vadovas Žygimantas Valys.

Jis priduria, kad unijos tikslų įgyvendinimas yra neatsiejamas nuo veiklos skaidrumo. Anot jo, skaidrumą kredito unija supranta plačiąja prasme ir tai yra visos komandos atliekamų verslo operacijų ir procesų dalis.

Galime pastebėti, kad dabartinėje paskolų rinkoje gana ribotos galimybės pasiskolinti patogiai, saugiai bei pigiai. Taip pat matome, kad, pasitelkus efektyvias reklamos priemones, vartotojams parduodami nesąžiningi, brangūs ar net pavojingi finansiniai produktai. Visa tai sukuria nepalankaus pasirinkimo efektą Lietuvos paskolų rinkoje.

Pavyzdžiui, jei žmogus, anksčiau nesusidūręs su kreditavimu, nori pasiskolinti mažą ar vidutinę sumą pinigų ir tai nori padaryti greitai bei patogiai, didelė tikimybė, kad jis gaus nesąžiningai brangią paskolą, kuri gali neigiamai paveikti jo šeimos finansinį stabilumą. Šeimos kredito unijos vadovo nuomone, tokia situacija yra nesąžininga vartotojų atžvilgiu, o šiuo aspektu jautriausi segmentai yra žmonės, jaunos šeimos ir smulkusis verslas. Dėl šios priežasties Šeimos kredito unijos veiklos tikslas – suteikti galimybę žmonėms ir smulkiajam verslui pasiskolinti ne tik patogiai, greitai, bet ir saugiai bei už sąžiningą kainą, tokiu būdu sumažinant nepalankaus pasirinkimo efektą Lietuvos paskolų rinkoje.

Unijos vadovas Ž. Valys pritaria iniciatyvos minčiai, kad skaidrus verslas yra siekis užtikrinti sąžiningą konkurenciją, atsakingą ir garbingą santykį su darbuotojais, klientais, partneriais ir valstybe. Anot jo, būtent tokia veikla gerina įmonės reputaciją, mažina verslo valdymo rizikas, didina vartotojų pasitikėjimą ir produktų bei paslaugų patrauklumą rinkoje.

Atsigavus Lietuvos ekonomikai ir sustiprėjus finansinei sistemai, būtina išnaudoti verslo potencialą ir žengti dar spartesnį žingsnį ekonominės gerovės link. Sumanūs ir skaidrumu paremti verslo sprendimai lemia eksporto augimą, o investicijos į modernias technologijas suteikia konkurencinio pranašumo Lietuvai.

„Baltoji banga“ įkurta 2007 m., o šiuo metu ji jau vienija beveik 60 bendrovių, atstovaujančių tiek stambiam, tiek vidutiniam ir smulkiajam verslui. Pagrindinis iniciatyvos „Baltoji banga“ tikslas – skatinti skaidrią Lietuvos verslo praktiką. Iniciatyvoje dalyvaujančios bendrovės įsipareigoja veikti skaidriai, o savo pavyzdžiu aktyviai skatina taip elgtis ir kitus rinkos dalyvius.

Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right