Refinansavimas siekiant išvengti bankroto: ar įmanoma ir kaip?

2023 02 15 Visos aktualijos 2023 02 15

Ne paslaptis, kad sparčiai augančios kainos ir paskui jas ne visuomet suspėjantis darbo užmokestis vis dažniau priverčia žmones pasidomėti pačiomis įvairiausiomis finansavimo galimybėmis. Bene populiariausia tokia priemonė yra vartojimo kreditas, kuriuo pasinaudoti ypač paprasta – pakanka pateikti užklausą kreditoriui internetu ir, atititkus visus reikalavimus, keleto valandų bėgyje jau galėsite įsigyti nusižiūrėtą automobilį, naują skalbimo mašiną, išsvajotą išmanųjį telefoną, kompiuterį ar kitą daiktą. Vartojimo kreditas dažnai pasirenkamas ir dėl lankstaus universalumo – apribojimų praktiškai nėra, todėl įsigyti galima kone viską. Vis dėlto, tokia laisvė pirkti turi savo kainą – nebeaprėpdami įsiskolinimų kreditoriams, žmonės ima skęsti skolose, o kiekvieną mėnesį vis labiau suveržiami diržai tik dar labiau prastina situaciją.

Taip lengvai gaunamas finansavimas ne vieną priveda ir prie asmeninio bankroto ribos, kuomet asmens mokumas atkūriamas per teisės aktų nustatytą terminą dengiant kreditoriams dalį skolų, o likusias skolas nurašant ir taip subalansuojant skolininko bei jo kreditorių interesus. Vis dėlto, kelias iki šio žingsnio dažnai kainuoja daug ne tik dėl augančių delspinigių, bet atsiliepia ir psichologinei žmogaus sveikatai bei turi daug įtakos jo socialiniam gyvenimui. Anksčiau iki gyvenimo galo ir net po jo tęsiamas skolų išieškojimas tiek patiems skolininkams, tiek jų artimiesiems keldavo didelį stresą ir baimę kasdien laukiant žinių iš antstolio. Vis dėlto, šiandien yra nemažai išeičių, galinčių padėti atsidūrusiems tokioje situacijoje, o viena paprasčiausių – paskolų refinansavimas.

Paskolų padengimas – atsakingas finansinis žingsnis

Refinansavimas yra paskolos rūšis, skirta padengti ir bendrai sujungti jau turimus finansinius įsipareigojimus skirtinguose bankuose, kredito unijose bei kitų vartojimo kredito davėjų suteiktas paskolas.

Taip dažniausiai sumažinama ne tik kas mėnesį mokama įmokų suma, bet ir palūkanos, bendra kredito kainos metinė norma. Be to, panaikinami pradelstų skolų įrašai iš skolininkų duomenų bazės bei nutraukiamas delspinigių skaičiavimas. Šios problemos bene dažniausiai ir kankina įsiskolinusius asmenis – kiekvieną mėnesį tenka vis labiau susiveržti diržus būtent dėl vėlavimo realizuoti finansinių įsipareigojimų sąlygas.

Paskolų padengimo paslauga taip pat gali būti naudinga, jeigu jūsų turimos paskolos sutartis ir jos sąlygos laikui bėgant ar pakitus šalies ekonomikos sąlygoms tapo mažiau patrauklios. Taip pat, ši paslauga aktuali asmenims, kurių finansinė padėtis pakito ir dėl to palūkanos tampa „neįveikiamomis“.

Tiesa, šis paskolų padengimas yra toks pat atsakingas žingsnis, kaip ir bet kuris kitas finansinis sprendimas jūsų gyvenime. Į jį negalima žiūrėti pro pirštus tikintis, kad apjungę turimus kreditus atsikratysite visos finansinės atsakomybės. Atsakomybės mastas sumažėja, tačiau pati ji išlieka. Refinansuodami turimas paskolas, padengsite kitose įstaigose turimas skolas, tačiau turėsite vykdyti naujos paskolos sutartyje numatytus įsipareigojimus.

Žinoma, prieš kreipiantis dėl paskolų refinansavimo, derėtų atminti vieną – joks kreditorius nerizikuos dengti nesąžiningo asmens skolą. Prašymas bus išsyk atmestas, jei kreditorius pastebės, kad esate akivaizdžiai nemokus, todėl ši paslauga įsiskolinusiems asmenims naudinga tik tuo atveju, jeigu jie nevengia skolos grąžinimo ir padengia bent dalį turimų įsipareigojimų. Žinoma, sąžiningai ir atsakingai žvelgdami į skolų padengimo procesą, vienareikšmiškai išlošite, nes jūsų turima finansinė našta, dažnu atveju, ženkliai sumažės.

Kada verta refinansuoti paskolas?

Daugeliu atveju paslauga gali būti naudinga tiems žmonėms, kurie turi daug finansinių įsipareigojimų kelioms skirtingoms kredito įmonėms. Ne paslaptis, kad šitaip įsiskolinę žmonės jaučia ne tik juridinį, bet ir stiprų psichologinį spaudimą. Nesibaigiantys kreditorių skambučiai, antstolių laiškai ir didėjanti finansinė duobė gali ne juokais sujaukti ne tik dabarties, bet ir ateities planus, o šitaip įsitraukus į tarsi nuolatos augančias skolas, išlipti gali atrodyti sunkiau nei yra iš tiesų. Įsiskolinę žmonės dažnai griebiasi netinkamo „šiaudo“ – skolinasi vėl, kad galėtų padengti turima skolas. Vis dėlto, tokioje situacijoje nereikėtų skubėti imti dar vienos paskolos, kur kas protingesnė išeitis yra ieškoti kreditoriaus, siūlančio palankiausias sąlygas.

Norite refinansuoti turimas paskolas? Užpildykite paraišką internetu Unija.lt – per keletą valandų pateiksime lankstų ir jūsų poreikius atitinkantį sprendimą, kuris padės išvengti gręsiančio bankroto bei leis ramiai, be jokio streso padengti pasiskolintą sumą.

Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right