Paskolos automobiliui: kaip jas gauti ir ką svarbu įvertinti prieš skolinantis?

2023 09 12 Visos aktualijos 2023 09 12

Ne paslaptis, kad naujos transporto priemonės dažniausiai imame žvalgytis senajai prireikus dažnesnio remonto ar tiesiog panorus atsinaujinti. Tiesa, neretai pasitaiko atvejų, kuomet naujo automobilio prisireikia čia ir dabar – senasis sugenda nepataisomai, o gyvenimas ir įprastas jūsų dienos režimas dėl to sustoti tikrai neturėtų. Be abejo, tiek prireikus naujos transporto priemonės staiga, tiek jau keletą mėnesių žvalgantis dominančių variantų, gali iškilti tas pats finansavimo klausimas. Tikrai ne kiekvienas gali sau leisti išsyk sumokėti kelis ar net keliolika tūkstančių eurų už naują pirkinį, todėl sumaniu sprendimu tokioje situacijoje tampa vartojimo paskola automobiliui. Vis dėlto, pasiryžus tokiam įsipareigojimui, svarbu tinkamai pasirinkti pasiūlymą, kuris ne tik leistų įsigyti išsirinktą prekę, bet ir neverstų kiekvieną mėnesį sukti galvos dėl išlaidų.

Svarbūs faktoriai, kuriuos įvertinti būtina kiekvienam besiskolinančiajam

Išsirinkus patinkantį ir jūsų poreikius atitinkantį automobilį bei pradėjus domėtis finansavimo sprendimais, greičiausiai, susidursite su situacijomis, kuomet iš keleto pasiūlymų teks pasirinkti vieną. Norint gauti paskolą, tereikia kreiptis į jas teikiančias įmones, o jei įsigyti automobilį ketinate iš juridinio asmens, tai už jus padaryti gali ir jis – tuomet išsyk gausite bent kelis pasiūlymus. Bet kokiu atveju verčiau neprarasti logikos ir nepasirinkti pirmo ar tiesiog patraukliausiai atrodančio pasiūlymo. Kur kas sumaniau būtų kruopščiai apžvelgti kiekvieno jų sąlygas ir tik tuomet atlikti pasirinkimą ir pasirašyti sutartį. Štai keletas lemiamų faktorių, kuriuos būtina įvertinti:

Paskolos sąlygos. Pradėti, žinoma, reikėtų nuo savo lūkesčių ir galimybių, tačiau vertinant pasiūlymus bene svarbiausia yra atsižvelgti į paskolos terminą ir palūkanų normą, kuriuos siūlo kredito bendrovė. Tiesa, tuo pasidomėti galite tiesiog pasinaudodami daugumoje internetinių svetainių esančiomis paskolos skaičiuoklėmis, kuriose suvedę norimą automobilio paskolos dydį ir įsipareigojimo laikotarpį, išsyk matysite tokius preliminarius duomenis kaip metinę palūkanų normą, mėnesio įmokos dydį ir bendrą grąžinamą paskolos sumą. Renkantis iš skirtingų pasiūlymų, svarbu atkreipti dėmesį ir į papildomas paskolos automobiliui sąlygas. Jos dažniausiai priklauso nuo kreditorių ir gali būti įvairios, pavyzdžiui, kai kurie kredito davėjai gali suteikti jums vadinamąsias „atostogas“, kuomet galite vienam ar net keliems mėnesiams atidėti įmokas.

Kreditoriaus patikimumas. Gauti geriausią automobilio paskolos pasiūlymą, be abejo, galėsite tik naudodamiesi patikimo, ilgalaikę patirtį ir gerus atsiliepimus turinčio kreditoriaus paslaugomis. Taip pat rinkitės įmonę, kuri užtikrina greitą pinigų pervedimą ir turi patogią mokėjimo sistemą – taip supaprastinsite savo įsipareigojimų atlikimą.

Taikomi reikalavimai. Dar vienas svarbus aspektas, aktualus norintiems pasinaudoti paskolos automobiliui galimybėmis, yra pirkiniui taikomi reikalavimai. Tai reiškia, jog kredito bendrovė, suteikdama jums finansavimą, gali reikalauti, kad įsigyjama transporto priemonė negali būti senesnė nei 10 metų, o prie viso to kartais dar pridedami ir markių ar modelių apribojimai. Visuomet rinkitės finansuotoją, kuris atsižvelgia į jūsų poreikius ir neriboja pasirinkimo. Kitu atveju galite užstrigti – jei nesumokėjote avanso, prekybos aikštelėje gali nebebūti jūsų nusižiūrėto modelio, o kitą patinkantį ir patikimą variantą išsirinkti gali būti sunku.

Kaip pasirinkti tinkamiausią finansavimo sprendimą?

Tai, kokį finansavimo būdą geriausia pasirinkti, priklauso nuo jūsų išsirinkto automobilio amžiaus bei vertės. Dažniausi automobilio finansavimo būdai yra automobilio lizingas arba vartojimo paskola.

Vartojimo paskola automobiliui yra puiki išeitis, jei planuojate įsigyti naudotą ar ekonominės klasės automobilį, kurio vertė neviršija 15–20 tūkst. eurų. Toks finansavimas pasirenkamas dėl itin greito, sklandaus ir paprasto pinigų gavimo, mat užpildžius paraišką internetu, šie klientą įprastai pasiekia per vieną darbo dieną. Kreditas taip pat patrauklus ir dėl kitų priežasčių – dažniausiai skolinantis tokiu būdu nereikalingas pradinis įnašas, nėra ribojamas automobilio amžius ar modelis, o nuosavybė nuo pat pirmos pirkimo dienos priklauso jums.

Savo ruožtu besižvalgantiems visiškai naujo, įprastai – kur kas brangesnio automobilio, verčiau rinktis autolizingą. Šis finansavimo būdas patrauklus tuo, kad paskolos automobiliui dydis nėra ribojamas – paskolos dydis gali siekti net 20 ar 30 tūkst. eurų. Taip pat juo naudotis galėsite nuomos principu, mokėdami kasmėnesines įmokas, o suėjus sutarties terminui, galėsite įsigyti automobilį už jo likutinę vertę, kuri dažniausiai siekia apie 20–30 proc. jo pradinės vertės. Taip pat galima šią sumą sumokėti dalimis pratęsiant lizingo sutartį, tačiau bet kokiu atveju bus taikomas prekės išpirkimas.

Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right