Paskola automobiliui ar autolizingas: kurį sprendimą pasirinkti?

2023 05 18 Visos aktualijos 2023 05 18

Šiandien be automobilio savo kasdienybę įsivaizduojame sunkiai – tai ne tik transporto priemonė, skirta nuvykti iš taško A į tašką B, bet ir paprastesnio bei komfortiškesnio gyvenimo garantas. Vis dėlto, net ir kruopščiai prižiūrima transporto priemonė kartais sugenda – tuomet suprantame, kaip sudėtinga ir nepatogu gyventi be automobilio. Net ir daug metų patikimai tarnaujantis automobilis turi savo ribas, todėl metams bėgant gedimai tampa vis dažnesni, o ir išlaidos, skirtos automobilio eksploatacijai, auga nesustodamos. Tokiu atveju verčiau neinvestuoti nei savo brangaus laiko, nei pinigų į remontą – galbūt jau atėjo metas pagalvoti apie naują transporto priemonę? Šiandieninėje rinkoje automobilių pasirinkimas didžiulis, tačiau bene svarbiausia besižvalgantiems yra kaina. Kai automobilio reikia čia ir dabar, taupymas tikrai neatrodo kaip gera išeitis, todėl 9 atvejais iš 10 pasirenkamos paskolos automobiliams arba autolizingas. Šeimos kredito unija pataria, kaip nesuklysti priimant šį finansinį sprendimą ir kuo vadovautis renkantis.

Kuo skiriasi paskola automobiliui ir automobilio lizingas?

Yra bent keletas svarbių faktorių, kurie skiria šiuos finansinius sprendimus. Specialistai ragina atkreipti dėmesį į kelis svarbius kriterijus, kurie gali būti lemiami renkantis:

Pradinis įnašas. Naudojantis paskolos automobiliams suteikiamomis galimybėmis, pradinio įnašo dažniausiai nereikia. Žinoma, jei turite sukaupę tam tikrą dalį reikiamos sumos, galite ją įmokėti kaip pradinį įnašą – tokiu atveju mėnesio įmokos dydis, tikėtina, bus mažesnis. Savo ruožtu autolizingo sąlygos, priklausomai nuo banko ar kreditoriaus, kuriam ruošiatės įsipareigoti finansiškai, reikalauja padengti nuo 10 iki 30 proc. automobilio vertės. Tai taip pat gali priklausyti ir nuo to, kokio amžiaus automobilio žvalgotės.

Automobilio įkeitimas. Tiek perkant lizingu, tiek naudojantis vartojimo paskolos suteikiamomis galimybėmis, įkeisti turto nereikia.

Automobilio amžius. Vartojimo paskola automobiliui dažniausiai neriboja nei transporto priemonės amžiaus, nei modelio, o štai autolizingas kelia sąlygą žvalgytis visiškai naujo arba ne senesnio nei 5 m. automobilio. Tiesa, kai kurie kreditoriai perkant automobilį lizingu taiko ir įvairių papildomų sąlygų, pavyzdžiui, baigus mokėti įmokas automobilis turi būti ne senesnis negu 13 m.

Automobilio kaina. Paskolos automobiliams bene geriausiai pasiteisina tuomet, kai pastarųjų kaina nesiekia daugiau nei 10 tūkst. eurų. Autolizingo paslaugomis pasinaudoti verta žvalgantis brangesnio varianto, tačiau šis faktorius beveik visuomet yra išpildomas savaime, mat visiškai naujų ar vos kelerius metus naudotų automobilių kaina siekia keliolika ar net keliasdešimt tūkst. eurų.

Palūkanos. Vartojimo paskola dažniau taiko didesnes palūkanas besiskolinantiems. Savo ruožtu autolizingu besinaudojantys gali tikėtis šiek tiek mažesnių procentų.

KASKO draudimas. Bene dažniausias galvosūkis vairuotojams, sukeliantis abejones renkantis finansavimą transporto priemonei, yra KASKO draudimas. Viena iš automobilio lizingo sąlygų visuomet yra ta, kad juo naudotis privalote. Naujiems automobiliams KASKO draudimo įmokos gali siekti net ir 1000 ar daugiau eurų per metus. Savo ruožtu kreditas automobiliui to nereikalauja – privalote transporto priemonę apdrausti tik privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu.

Nuosavybė. Pasirašius vartojimo paskolos sutartį ir sumokėjus už transporto priemonę, pirkėjas iškart tampa visateisiu jos savininku, galima automobilį registruoti savo ar savo šeimos nario vardu. O štai įsigyjant transporto priemone lizingu, registruoti teks kreditoriaus ar banko vardu. Ji iki pat paskutinės įmokos priklauso ne pirkėjui, bet lizingo įmonei (bankui), ir tik visiškai už transporto priemonę išsimokėjus ji tampa savininko nuosavybe. Be to, dėl šios priežasties teks automobilį prižiūrėti dar kruopščiau, dažniau vykti į autoservisus ir vykdyti tinkamą techninę priežiūrą.

Automobilio pardavimas dar neišmokėjus visų įmokų. Norint automobilį po kurio laiko parduoti, kreditoriaus, suteikusio jums paskolą, informuoti nereikia: galite tiesiog parduoti automobilį ir toliau mokėti paskolos įmokas arba visiškai sumokėti kredito likutį. Jeigu norite atsinaujinti už paskolą įsigytą automobilį, jį pardavę galite pasiskolinti kitam automobiliui papildomai. Lizinginio įsipareigojimo atveju, norėdami parduoti automobilį, kai jis dar nėra jūsų nuosavybė, reikia informuoti lizingo bendrovę ir gauti jos sutikimą, tuomet keisti sutarties sąlygas ir išmokėti lizingo likutį. Dažnu atveju norėdami parduoti automobilį, kurio lizingas nėra išmokėtas, pirmiausia savo lėšomis privalote padengti visą lizingo likutį ir tik tada galite parduoti automobilį. Taigi, neturėdami pakankamai santaupų, automobilio parduoti negalėsite arba turėsite imti kitą paskolą lizingui grąžinti.

Galimybė padengti pasiskolintą sumą anksčiau laiko. Tiek autolizingas, tiek paskolos autmobiliams suteikia galimybę pasiskolintą sumą grąžinti anksčiau be pabrangimo.

Skolinimosi procesas. Vartojimo paskola automobiliui dažnai suteikiama įvertinus kliento mokumą – pinigai sąskaitą įprastai pasiekia per keletą valandų nuo paraiškos užpildymo internetu ar susisiekus telefonu, o štai lizingo suteikimo procesas yra šiek tiek sudėtingesnis, tenka tiesiogiai kreiptis į kreditorių ir vertinama daugiau faktorių.

Nors vartojimo paskola daugeliu atvejų atrodo daugiau laisvės suteikiantis pasirinkimas, specialistai pataria kruopščiai įvertinti visus faktorius ir rinktis jūsų poreikius geriausiai atitinkantį sprendimą. Jei, vis dėlto, abejojate ar turite klausimų, kreipkitės į Šeimos kredito unijos konsultantus, kurie patars bei padės pasirinkti geriausią ir jūsų piniginei draugiškiausią sprendimą.

Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right