Linos Aleksandravičienės povandeninių dviračių sporto studijoje „Solo Tu“ – elegancija ir sportas viename

2017 11 08 Visos aktualijos 2017 11 08

Turbūt visiems gerai žinomas posakis „Sportas – sveikata“, kurio nepaneigsi. Gydytojai nuolat akcentuoja, kad fizinis aktyvumas yra būtinas gerai sveikatai palaikyti. Kyla klausimas, ar sportas gali būti malonumas? Taip! Jau du mėnesius Vilniuje sėkmingai veikia pirmoji Lietuvoje individualių treniruočių povandeniniais dviračiais studija „Solo Tu“, kurioje vienu metu galima ne tik sportuoti, bet ir puoselėti kūną bei stiprinti sveikatą. Apie verslo idėją, treniruotes ir jų naudą pasakoja studijos įkūrėja Lina Aleksandravičienė.

Iškeitė darbą finansų sektoriuje

Šeimos kredito unijos narės Linos Aleksandravičienės karjera, trukusi 18 metų, prasidėjo banke. „Visada dirbau finansų sektoriuje su klientais pardavimų srityje. Darbas man labai patiko, įžvelgiau jame prasmę. Teko vadovauti net 30 žmonių kolektyvui, dirbti ekonominės krizės ir euro įvedimo laikotarpiu. Savo darbui atidaviau save 100 procentų, siekiau tik geriausių rezultatų“, – pasakoja Lina.

Ilgametę darbo patirtį finansų srityje sukaupusi Lina džiaugiasi, kad turėjo ypač gerus vadovus ir daugybę kolegų, su kuriais kartu ir mokėsi, ir klydo, ir augo. „Tikrai dirbau svajonių darbą, svajonių kompanijose ir tokios patirties palinkėčiau kiekvienam“, – gražių atsiliepimų apie buvusį darbą negaili Lina.

Vadovės darbas studijoje nėra pagrindinė Linos veikla. Kaip ji pati juokauja, kad dar vadovaujanti savo vyrui ir dviem nuostabioms dukroms. „Viena jau septyniolikmetė ir labai savarankiška mergina, kita – pirmokė. Vyras taip pat turi savo verslą. Abu daug dirbame, todėl vadybos elementų, laviruojant tarp darbų ir šeimos reikalų, reikia nepaprastai daug“, – atvirauja Lina.

Verslo pradžia

Turbūt šiandien jau įprasta situacija, kad vaikų susilaukusios moterys ima norėti asmeninių pokyčių. Būtent tokia situacija susiklostė ir Linos gyvenime, kai, pasak pašnekovės, tarsi kažkas apsivertė galvoje. „Gimus antrajai dukteriai, atsirado nenumaldomas noras turėti savo verslą. Pradėjau vaikščioti į įvairias paskaitas, mokymus, susitikimus. Idėjų turėjau daug, bet mane arba atkalbėdavo, arba pati greit suvokdavau, kad nenoriu vystyti minties toliau. Kai visai atsitiktinai pamačiau ir išbandžiau Hydrobike treniruoklį, abejonių nebekilo – patiko man, patiks ir dar kam nors“, – verslo idėjos pradžią prisimena Lina.

Kadangi Lina nemėgstanti grupinių, triukšmingų treniruočių bei bendrų persirengimo erdvių, dušų, ši verslo idėja jai pasirodė labai artima. Nors treniruotės sporto salėje daug kam įprastos ir patinkančios, tačiau Linai toks sporto pobūdis – nemalonus reikalas. „Tai, ką atradau, gali padėti tą patį jaučiančioms moterims. Trumpa, lengva, nevarginanti, bet itin efektyvi individuali treniruotė su SPA elementais – tai mažytė, subtili šventė kūnui bei poilsis protui moterims, kurios yra pavargusios nuo darbų, rutinos, pastovaus bėgimo ar įtampos“, – įsitikinusi studijos įkūrėja. Alternatyvų Lietuvos rinkoje neturinti paslauga ypač populiari Italijoje, Prancūzijoje ir net Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Pasinaudojo priemone verslumui skatinti

Nusprendusi pradėti savo verslą, Lina intensyviai ieškojo finansavo šaltinių verslo pradžiai ir tolimesnei plėtrai. Sužinojusi, kad teikiamos lengvatinės paskolos verslumui skatinti, Lina kreipėsi į Šeimos kredito uniją. Reikiamą finansavimą verslui gavo pagal priemonę „Verslumo skatinimo fondas 2014-2020“, kuris finansuojamas iš Europos socialinio fondo.

„Šeimos kredito unija buvo puikus mano pasirinkimas. Profesionalus Kristinos Gylytės – Bagdonavičienės ir jos kolegų aptarnavimas, pagalba ruošiant verslo planą, operatyvumas – viskas buvo aukščiausiame lygyje“, – bendradarbiavimu su Šeimos kredito unija džiaugiasi Lina.

Išrinko itališką pavadinimą

Sostinėje esančiame Ogmios mieste, Laisvalaikio terasoje, įsikūrusi kol kas vienintelė Lietuvoje individualių treniruočių povandeniniais dviračiais studija vadinasi „Solo Tu“, išvertus iš italų kalbos reiškia „Tiktai Tu“. Studijos vadovė ir įkūrėja pastebi, kad dabar itin populiarūs angliški pavadinimų deriniai.

Lina prisimena, kad norėjo lietuviško pavadinimo, tačiau puikai tiko ir patiko itališkas. Pašnekovė įsitikinusi, kad šis pavadinimas ypač tinka, nes visas dėmesys skiriamas vienam klientui. Vyksta individualios treniruotės, klientai turi atskirą persirengimo kambarį, niekas jų neblaško, nenužiūrinėja. Pasak Linos, „Solo Tu“ – tai elegancija ir sportas viename.

Pasportuoti užsuka ir vyrai

Sporto, sveikatos priežiūros ir reabilitacijos specialistai rekomenduoja dviračio mynimą vandenyje kaip itin efektyvų ir patikimą. Lina pritaria sveikatos specialistams ir tvirtina, kad sportuoti vandenyje gali visi, tačiau į studiją užsukusių vyrų atsiliepimai labai panašūs – idėjai, kokybei ir komfortui skiria 10 balų ir daugiau, tačiau dažniausios klientės visgi moterys.

„Vyrams, deja, sportas be prakaito ir svarmenų – ne sportas. Jų vertinimu – šis sportas tobulai subalansuotas komforto, individualumo ir galimybės pasportuoti bei atsipalaiduoti ieškančioms damoms!“ – šypsosi Lina.

Treniruotės tinka visiems

Pratęsdama mintį apie dviračio mynimo naudą, Lina priduria, kad vandens terapija, kaip pakaitinis ar lengvesnis fizinis krūvis gydymo ir reabilitacijos tikslais, yra puikus pasirinkimas, negalintiems aktyviai judėti sausumoje. Ypač po traumų, operacijų ar kenčiantiems sąnarių skausmus, dviračio mynimas vandenyje padeda palaikyti ir sustiprinti fizinį aktyvumą, suteikia energijos.

Didžiausi kinezeterapeutų vardijami povandeninių dviračių privalumai organizmui – tai stangrėjantis kūnas, mažėjančios apimtys, gerėjanti savijauta, vidinis balansas, harmonija ir sąnarių tausojimas. Be to, atslūgsta kojų patinimas, jaučiamas jų lengvumas ir nuovargio dingimas.

Kaip vyksta treniruotė?

Mini baseinas pripildomas šilto vandens. Klientui reikia patogiai įsitaisyti ant dviračio sėdynės ir minti pedalus. Imituojant važiavimą dviračiu, į kojas ir sėdmenis purškiamos vandens srovės, kurios masažuoja, atpalaiduoja, gerina limfos tekėjimą, kraujotaką, padeda mažinti celiulitą, skysčių kaupimąsi organizme, tonizuoja odą, gerina imuninę sistemą, miegą.

Treniruotės pradžioje nustatomas purkštukų intensyvumas ir pedalų pasipriešinimo jėga. Toliau viskas labai paprasta – sportuojama skambant muzikai ir žvelgiant pro langą. Moterims labai įdomu žinoti, kiek kalorijų sudeginama per 30 min. Šis skaičius rodomas ir, priklausomai nuo svorio bei amžiaus, gali siekti nuo 250 iki 500. Taip pat klientės džiaugiasi, kad gali suderinti sportą ir tobulą poilsį viename, kad kiekviena gali rasti patogiausią laiką sau, kad nėra būtinybės atsinešti įvairiausių sporto reikmenų, nėra jokio baseinams būdingo chloro kvapo. Pakanka tik maudymosi kostiumėlio ir net nesušlapus plaukų įmanoma pasikrauti energijos visai dienai.

Savas verslas suteikia neribotas galimybes

Studijoje „Solo Tu“ teikiamos paslaugos ypač efektyvios ir neturinčios analogų Lietuvoje. Kalbėdama apie ateities planus, Lina Aleksandravičienė prasitaria, kad šiuo sporto-reabilitacijos inventoriumi turėtų susidomėti tiek privatūs asmenys, tiek SPA ar grožio paslaugų centrai. Hydrobike gamintojas – italų kompanija „Tecser Onyx“ suteikė Linai išskirtines distribucijos teises Lietuvai, todėl studijos įkūrėja planuoja ir toliau savo veiklą vystyti būtent šia kryptimi.

Norintiems pradėti savo verslą, Lina linki atrasti palaikymo komandą. Ji neslepia ir tikina, kad verslo pradžia sunki tiek fiziškai, tiek dvasiškai. Atvirai pasakoja, kad daug ką tenka daryti pirmą kartą, o kompetencijos trūkumas dažnai virsta finansiniais nuostoliais. Tačiau, Linos manymu, viskas tik į gerą. Visos patirtys vienaip ar kitaip naudingos. Kaip vieną iš didžiausių asmeninio verslo privalumų Lina įvardija galimybes susipažinti su gausybe naujų žmonių.

Raktažodžiai:
INVEGA Lina Aleksandravičienė Paskola verslo pradžiai Solo Tu Verslumo skatinimas
Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right