Lietuvos regionų miesteliuose įrengta 100 bankomatų

2022 09 12 Visos aktualijos 2022 09 12

Šalies finansų įstaigoms įgyvendinus pernai su Lietuvos banku pasirašytą memorandumą dėl grynųjų pinigų prieinamumo didinimo, įrengta 100 BANKOMATAS.LT tinklo bankomatų miesteliuose, kur jų iki šiol nebuvo – 250 000 gyventojų dabar gali patogiau išsigryninti pinigų.

„Įgyvendinant šį išskirtinį projektą, teko įveikti ne vieną iššūkį bei koreguoti pirminį planą, kad naujieji bankomatai trumpiausiais įmanomais terminais pasiektų Lietuvą, būtų paruošti kasdieniam darbui ir įrengti  tinkamuose pastatuose. Tikimės, kad tinklas BANKOMATAS.LT padės regionų gyventojams patogiau tvarkytis finansinius reikalus – ne tik dėl to, kad bankomatai yra arčiau namų, bet ir todėl, kad čia galima išsigryninti pinigų tomis pačiomis sąlygomis, kaip iš savo finansų įstaigos bankomatų“, – sakė Eivilė Čipkutė, Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentė.

Galimybė išsigryninti pinigų dabar prieinama iš viso 191 šalies mieste bei miestelyje. Įgyvendinus memorandumą, artimiausią bankomatą iki 10 km atstumu pasiekia 91 proc. gyventojų, o iki 20 km atstumu – 99 proc. gyventojų. Iki memorandumo pasirašymo šie rodikliai buvo atitinkamai 82 proc. ir 95 proc. Grynųjų pinigų prieinamumas pagerėjo 39 savivaldybių gyventojams.

Naujieji bankomatai yra pritaikyti ir neįgaliųjų poreikiams. Tai lemia įrenginių funkcinių klavišų išdėstymą bei signalų garsumą, o taip pat ekranų aukštį.

Vadovaujantis memorandumu, iki š. m. liepos 1 d. 50-yje vietovių turėjo atsirasti bankomatai, o kitose galėjo būti pasitelktos jiems lygiavertės alternatyvos. Vis dėlto kredito įstaigos ir LBA priėmė sprendimą visose vietovėse įrengti būtent bankomatus, kaip gyventojams patogiausią grynųjų pinigų išdavimo būdą.

Naujųjų bankomatų sąrašas su adresais skelbiamas interneto svetainėje BANKOMATAS.LT. Pastatų viduje įrengti bankomatai veikia šių įstaigų darbo valandomis, išorėje – visą parą.

Įdėjus į BANKOMATAS.LT bankomatą „Swedbank“, AB, AB SEB banko, „Luminor Bank“ AS Lietuvos skyriaus, AB Šiaulių banko, AS „Citadele banka“ Lietuvos filialo ar LKU kredito unijų grupės įstaigų mokėjimo kortelę, ekrane pasirodo kiekvienos finansų įstaigos klientams įprastas vaizdas.

Grynųjų pinigų prieigos taškų plėtra pagal finansų sektoriaus ir Lietuvos banko memorandumą buvo sutelkta į vietoves, kuriose gyvena iki 4 tūkst. gyventojų.

Šiuo metu šalyje veikia per 1 000 bankomatų, kurių vietas galima rasti čia. Grynųjų pinigų išdavimo paslaugos taip pat teikiamos daugiau kaip 2 200 „Perlo“ terminalų, bankų partnerių „Maxima“, „Iki“, „Rimi“ ir kitų parduotuvių kasose bei „Narvesen“, „Lietuvos spaudos“ kioskuose, iš viso – apie 4 000 taškų.

Užtikrinant, kad grynųjų pinigų išdavimo taškų tinklas šalyje būtų plečiamas skaidriai ir objektyviai, memorandume nustatyti kriterijai bei jų įgyvendinimas parenkant vietas bankomatams šalies teritorijoje grįstas oficialia Lietuvos statistikos departamento gyventojų statistika bei geografine informacija.

Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right