Knygų „Kaip tapti dama“ autorė Eglė Zakaraitė: „Nieko nėra žaviau už moterį, kuri žino, ko nori iš gyvenimo ir kryptingai to siekia“

2017 10 26 Visos aktualijos 2017 10 26

„Dama – tai savimi pasitikinti, laisva asmenybė, kuriai pirmiausia rūpi jos nuolatinis asmeninis tobulėjimas. Tai moteris, kuri vienu metu yra atsidavusi savo darbui, vyrui pavyzdinga žmona, rūpestinga mama savo vaikams“. Tokią damos sampratą viename iš savo trijų romanų „Kaip tapti dama“ pateikia Šeimos kredito unijos narė Eglė Zakaraitė. Dalijamės savo narės sėkmės istorija, kurioje pasakojama, kaip savo pomėgį rašyti paversti pagrindine veikla, teikiančia ne tik malonumą, bet ir gyvenimo džiaugsmą.

Nuolat ieškanti iššūkių

Nenustygstanti vietoje Eglė rašytojos darbu neapsiriboja, šiuo metu savo žinias gilinanti psichologijos srityje, taip pat yra harmoningo gyvenimo lektorė bei projektų, susijusių su įvairių produktų prekyba internetinėje parduotuvėje, vadovė. „Į psichologijos studijas žiūriu labai atsakingai, tai daug disciplinos reikalaujantis mokslas. Todėl nuolat savo žinias gilinu įvairiuose saviugdos seminaruose bei mokymuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Ieškau naujų savęs pažinimo teorijų, jas tikrinu, analizuoju, ieškau įvairių būdų, kaip padėti kitiems geriau pažinti save ir kitus“, – pasakoja Eglė.

Eglė prisipažįsta, kad daug apie save kalbėti nemėgsta, jai labiau patinka klausytis kitų. Todėl, pasak jos, daugeliui gali atrodyti, kad ji yra uždaro būdo, tačiau pažįstami ir draugai žino, kad Eglė yra nuotaikos žmogus. „Vieną dieną galiu daug bendrauti, o kitą dieną sėdėti namuose ir mėgautis vienatve, taip geriau pažindama save bei aplink mane supantį pasaulį. Mėgstu aktyvų gyvenimą, todėl negaliu pakęsti rutinos, man nuolat reikia kokių nors iššūkių, kurie skatina tobulėti“, – atvirauja E. Zakaraitė.

Rašyti knygas paskatino vyras

Pomėgis kurti ir rašyti Eglę lydi nuo paauglystės, tačiau tuomet moteris net neturėjo minčių, kad pati rašys knygas. Už tai, kad šiandien Eglė rašo knygas, kurios teikia begalinį malonumą, ji dėkinga savo vyrui, kuris ja pasitikėjo ir paskatino užsiimti tuo, kas teikia džiaugsmą.

„Tikiu likimu, kuris viską sudėlioja taip, kaip turi būti, ir priverčia užsiimti tuo, kam ir lemta. Nors pradžioje man buvo sunku patikėti savimi, bet dabar džiaugiuosi, nes supratau, kad einu tinkamu keliu. O tai įrodo didžiulis knygų populiarumas“, – džiugesio neslepia Eglė.

Kadangi Eglė siekia būti savo srities profesionalė, todėl didžiąją laiko dalį praleidžia studijuodama ir gilindama žinias. Šiuo metu Eglė rašo kitą knygą, todėl veiklos tikrai netrūksta. Paklausta, kaip viską suspėja, Eglė tvirtina, kad viskas įmanoma, tik reikia noro. „Žinoma, norint viską suspėti, kažko reikia ir atsisakyti, bet nesureikšminu, gal dėl to, kad darbas ir mokslai tapo mano gyvenimo būdu. Žinau tik viena – dabar yra mano karjeros pradžia ir nuo to, kaip aš viską sugebėsiu suderinti, priklausys mano ateitis“ – teigia pašnekovė.

Knygos kiekvienai moteriai

Jau išleistos trys knygos „Kaip tapti dama“ dalys. Autorės romanų dėmesio centre yra moteris ir jos saviugda, tobulėjimas, tačiau vaizduojama ir kitokia moteris, atskleidžianti fatališką moteriškumą. Eglė tikisi, kad šiose knygose kiekviena moteris atras kažką artimo sau. Kaip ji pati teigia, jei ne pirmoje knygos dalyje, tai antroje, jei ne antroje, tai trečioje. Visos trys knygos skirtingos, todėl ir skaitančių moterų amžius įvairus – nuo paauglių iki pensinio amžiaus.

Savo romanų gerbėjas Eglė gali nudžiuginti, kad bus ir ketvirtoji dalis. Šiuo metu vyksta knygų vertimas į kitas užsienio kalbas. Artimiausiuose Eglės planuose – knygų pristatymas užsienio rinkose.

Knygose „Kaip tapti dama“ gausu gyvenimiškų situacijų, įžvalgų, tačiau kaip teigia Eglė, autobiografinių detalių iš asmeninio gyvenimo nerasime. „Manau, kad mano asmeninis gyvenimas nėra toks įdomus, kaip knygos veikėjų. Knygose yra įvairaus tipo veikėjų, todėl jos nenuobodžios ir šiuolaikiškos“, – įsitikinusi Eglė.

Kalbėdama apie knygos veikėjas, Eglė papasakoja, kokia, jos manymu, turėtų būti kiekviena moteris realiame gyvenime. „Pirmiausia, turėtų būti laiminga. Tai lengviausia padaryti geriau pažinus save, išsiaiškinus savo gyvenimo tikslus, išgryninus vertybes. Nuo to viskas prasideda, o man nieko nėra žaviau už moterį, kuri žino, ko nori iš gyvenimo ir kryptingai to siekia“, – pasakoja Eglė.

Šeimos kredito unijos narė

Nusprendusi daryti tai, kas patinka ir artima širdžiai, Eglė nusprendė išleisti savo knygas. Kadangi trūko turimų asmeninių finansų, Eglė kreipėsi į Šeimos kredito uniją dėl paskolos knygų leidybai suteikimo. Eglė džiaugiasi, kad gavo paskolą geromis palūkanomis, taip pat džiugino malonus darbuotojų aptarnavimas ir bendravimas viso proceso metu. Eglė ir dabar aktyviai naudojasi Šeimos kredito unijos teikiamomis finansinėmis paslaugomis, yra aktyvi kredito unijos narė.

Eglė džiaugiasi, kad ryžosi gyvenimo pokyčiams ir daro tai, kas labiausiai džiugina. Pasak rašytojos, gyvenimas yra vienas, todėl reikia iš jo imti viską, ką jis siūlo. „Nebijokime klysti, juk iš klaidų mes mokomės. Nebijokime rizikuoti, nes ne veltui yra sakoma – kas nerizikuoja, tas negeria šampano!“, – įsitikinusi rašytoja Eglė Zakaraitė.

Raktažodžiai:
Eglė Zakaraitė INVEGA Kaip tapti dama Paskolos verslui Verslumo skatinimas
Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right