Kaip įvertinti, kiek pasiskolinti naujo pirkinio įsigijimui?

2024 01 18 Visos aktualijos 2024 01 18

Šiandien nusprendus įsigyti bet kurį didesnės vertės daiktą, dažnai pagalvojama ir apie papildomo finansavimo galimybę. Tai ypač aktualu perkant baldus, virtuvės ar kitą buitinę techniką, remontuojant namus, nutarus seną dviratį ar automobilį pakeisti nauju ar tiesiog siekiant atsinaujinti kitu aktualiu būdu. Vis dėlto, ne visada lengva įvertinti, kokio dydžio vartojimo paskolai derėtų įsipareigoti – kartais dalį pinigų jau būname sutaupę, kartais vien mintis apie skolinimąsi verčia dar kuriam laikui atidėti išsvajotų pirkinių įsigijimą. Tam, kad netektų dar ne vienerius metus praleisti stropiai taupant, verčiau skirti pakankamai laiko ir, vadovaujantis specialistų patarimais, tvirtai nuspręsti tiek dėl pačios skolinimosi galimybės, tiek dėl reikiamos sumos.   

Pradėkite nuo poreikio

Pirmasis patarimas, kuriuo turėtumėte vadovautis vos kilus minčiai apie naują didesnės vertės pirkinį, yra dėmesingas apgalvojimas, ar jums jo tikrai reikia. Šiandien kartu su plačiomis skolinimosi galimybėmis atsiveria kone neribotos pirkimo galimybės – perkame viską: paspirtukus, kompiuterius, baldus, net žaislus. Vis dėlto, taip be saiko skolinantis kyla rizika vieną dieną nebesuvaldyti savo įsipareigojimų, dėl ko dažnai tenka pagalvoti apie refinansavimo paskolą ar tiesiog atsisakyti bet kokių papildomų išlaidų. Be abejo, jeigu būstui reikalingas remontas, senas automobilis tapo nebepatikimas arba tenka išleisti dideles sumas medicinos išlaidoms – tikrai galite svarstyti apie vartojimo paskolą. Tačiau nepagrįstiems norams vos po metų atnaujinti baldus ar keisti transporto priemonę dar neišmokėjus paskolos už jau turimą, turėtumėte tarti „ne“. Įsivaizduokite save po penkerių metų – ar pokytis, kuriam ruošiatės skolintis, jums vis dar aktualus? Jei atsakymas teigiamas, galite pildyti paraišką gauti paskolai. Tiesa, gali būti situacijų, kuomet patiems įsivertinti bus sunku dėl stipraus noro – tokiu atveju galite paprašyti artimųjų ar patikimų draugų pagalbos. Paklauskite jų, ar jiems atrodytų naudingas toks pirkinys, ar jie patys tokį įsigytų, ir, esant poreikiui, ar svarstytų skolinimosi galimybę.

Apžvelkite rinkos tendencijas

Jeigu dėl pirkinio jau apsisprendėte, neskubėkite jo rinktis pirmoje pasitaikiusioje internetinėje parduotuvėje ar skubėti į artimiausią fizinę parduotuvę. Šiandien kaip niekada lengva palyginti kainas – pasinaudokite nepakeičiamuoju internetu ir apžvelkite skirtingų tiekėjų siūlomas kainas, taip pat įvertinkite ir pristatymo terminus bei kitus galimus mokesčius. Nepamirškite apie didžiausius metų išpardavimus bei reguliariai organizuojamas akcijas, kurių metu prekių tikrai galėsite įsigyti patrauklesnėmis kainomis. Juodasis penktadienis, kibernetinis pirmadienis, pošventiniai išpardavimai – naudokitės progomis ir atraskite geriausias kainas savo poreikių realizavimui.

Jei skolinatės paslaugai, paieškokite kuo geresnio kainos ir kokybės santykio – skaitykite atsiliepimus apie jas suteikiančius asmenis ir nepamirškite įvertinti kitų išlaidų, kurių gali prireikti padengiant medžiagų kainas. Visada skirkite laiko komentarų skilčiai – galbūt pastebėsite kitų žmonių pastebėjimų dėl kainų, kurie, galimai, lems kitokį jūsų sprendimą. Net jei bijote, kad ilgai svarstydami ir ieškodami geriausio varianto užtruksite ilgiau, tikrai sutaupysite daugiau be reikalo neišlaidaudami.

rinkos tendencijos

Atsakingai rinkitės kreditorių

Išsirinkę pirkinį ir norėdami jį papildomai finansuoti, pasiūlymą dažnu atveju galite gauti ir prekybos vietoje – vadybininkas gali pasiūlyti prekę įsigyti išsimokėtinai sudarant sutartį su pasiūlymus teikiančiais partneriais. Vis dėlto, dažnu atveju tokioje situacijoje matomi vos dviejų ar trejų kreditorių pasiūlymai jūsų konkrečiam atvejui, o tai reiškia, kad paskolos sąlygų beveik neįmanoma palyginti ir objektyviai įvertinti. Tokiomis akimirkomis žmonės dažnai pasimeta ir įsipareigoja pirmam pasitaikiusiam pasiūlymui. Specialistai pataria neskubėti – verčiau palyginkite paskolų sąlygas internetu. Dauguma kreditorių turi įdiegę patogias paskolų skaičiuokles, kurios gali padėti įvertinti vartojimo paskolos sąlygas. Jose ypač paprasta nustatyti reikiamą sumą, norimą įsipareigojimo laikotarpį ir ekrane matysite preliminarų mėnesio įmokos dydį, jums taikytinas palūkanas bei kitus svarbius faktorius. Be abejo, nereikėtų pamiršti, kad šie rodikliai visada priklauso ir nuo jūsų asmeninio mokumo, kuris vertinamas prieš pasirašant sutartį. Palyginę skirtingų kreditorių sąlygas, galėsite nuspręsti, kuris variantas jums priimtiniausias ir pasirinkti tą, kuris nesudarytų jums finansinių sunkumų. Atminkite, kad paskola, nepriklausomai nuo jos dydžio, visada yra svarbus įsipareigojimas, kuriam pasiryžti derėtų tik kruopščiai įvertinus savo galimybes bei poreikius.

Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right