Kada verta imti apyvartinių lėšų kreditą?

2024 06 27 Visos aktualijos 2024 06 27

Kreditas apyvartinėms lėšoms: kada naudinga pasinaudoti?

Kreditas apyvartinėms lėšoms – tai paskola, imama kasdienei įmonės veiklai finansuoti. Šios paskolos nenaudojamos ilgalaikiam turtui ar investicijoms pirkti, o yra skirtos apyvartiniam kapitalui, kuris padengia trumpalaikius įmonės veiklos poreikius netrikdant verslo veiklos. Šie poreikiai gali apimti tokias išlaidas kaip darbo užmokestis, nuoma, skolos mokėjimas ar atsargų pirkimas.

Valdant įmonės finansinę būklę labai svarbu suprasti lanksčius sprendimus, leidžiančius išlaikyti stabilų pinigų srautą. Kreditas apyvartinėms lėšoms tebėra esminė priemonė, siūlanti išsigelbėjimą įmonėms, kurioms reikalingos atsargos kasdienėms veiklos išlaidoms padengti.

Sezoniškumu pasižymintis verslas

Kartais įmonė neturi pakankamai lėšų ar turto likvidumo padengti kasdienes veiklos išlaidas, todėl šiam tikslui gelbsti kreditas apyvartinėms lėšoms. Įmonės, pasižyminčios sezoniškais arba cikliškais pardavimais, gali pasikliauti apyvartinio kapitalo paskolomis, kad padėtų sumažėjusios verslo veiklos laikotarpiais.

Daugelis įmonių neturi stabilių ar nuspėjamų pajamų ištisus metus. Tarkime, gamybos įmonės gali turėti ciklišką pardavimą, kuris atitinka mažmenininkų poreikius. Dauguma mažmenininkų, pavyzdžiui, šventinio sezono metu parduoda daugiau produktų nei bet kuriuo kitu metų laiku. Siekdami tiekti mažmenininkams reikiamą prekių kiekį, gamintojai didžiąją dalį savo gamybos veiklos paprastai atlieka vasaros mėnesiais, ruošdami atsargas šventiniam laikotarpiui, o vėliau veikla sumažėja.

Verslui, pasižyminčiam sezoniškumu, dažnai prireikia kredito apyvartinėms lėšoms, kad galėtų išmokėti darbuotojų atlyginimus ir kitoms veiklos išlaidoms apmokėti mažiau darbingu laikotarpiu. Paskola paprastai grąžinama iki to laiko, kai įmonė vėl išgyvena sėkmingą gyvavimo laikotarpį. 

kreditas apyvartinems lesoms

Ir smulkiems, ir dideliems verslams

Paskola gali būti naudinga tiek smulkiai, tiek didesnei įmonei, susiduriančiai su apyvartinių lėšų trūkumu. Dažniausiai poreikis tokiam finansavimui atsiranda labai netikėtai.

Kreditas apyvartinėms lėšoms dažnai reikalingas ne tik mažmenine prekyba užsiimančiam verslui, bet ir naujai įsikūrioms įmonės, kurioms neretai pritrūksta patirties šioje srityje. Greita pagalba papildomoms verslo galimybėms dažnai praverčia ir didesnėms įmonėms.

Paskolos privalumai ir trūkumai

Tiesioginė apyvartinio kapitalo paskolos nauda yra ta, kad ją lengva gauti ir verslo savininkai gali efektyviai padengti visas apyvartinio kapitalo išlaidų spragas. Kitas pastebimas pranašumas yra tai, kad kreditas apyvartinėms lėšoms yra skolos finansavimo forma ir nereikalaujamas nuosavybės sandoris, o tai reiškia, kad verslo savininkas išlaiko visišką savo įmonės kontrolę, net jei finansavimo poreikis yra didžiulis.

Kai kurios apyvartinio kapitalo paskolos yra neužtikrintos. Tokiu atveju įmonė neprivalo pateikti jokio užstato kreditui užtikrinti. Tačiau paskolą be užstato gali gauti tik aukštą kredito reitingą turinčios įmonės ar verslo savininkai. 

Kreditas apyvartinėms lėšoms – lyg apsauginis tinklas, leidžiantis įveikti sezoninius svyravimus ar netikėtas išlaidas, netrikdant įprastos verslo veiklos. 

Ši kredito forma gerina įmonės likvidumą, todėl leidžia priimti strateginius finansinius sprendimus.  Tai taip pat užtikrina sklandų įmonių veikimą net tais laikotarpiais, kai pajamos yra uždirbamos sunkiau.

kreditas apyvartinems lesoms

Suprasdami būsimo skolininko kreditingumą, kreditą siūlančios įstaigos nustato tokias sąlygas kaip palūkanų norma ir limitas. Sąlygos yra taikomos tokios, kad atitiktų unikalius kiekvieno verslo poreikius, kartu išlaikydamos tvarią skolinimo praktiką.

Vienas iš kredito apyvartinėms lėšoms trūkumas – didelės palūkanų normos, siekiant kompensuoti skolinančios institucijos riziką. Be to, apyvartinio kapitalo paskolos dažnai yra susietos su asmeniniu verslo savininko kreditu, o bet kokie praleisti mokėjimai ar įsipareigojimų nevykdymas gali pakenkti jų kredito balui.

Verta  žinoti

Paskola verslui – viena efektyviausių finansinių priemonių, padėsiančių augti tiek naujai, tiek tolimesnės plėtros siekiančiai veiklai. Kai gauname kreditą apyvartinėms lėšoms, palūkanų normos atlieka pagrindinį vaidmenį, nes jos tiesiogiai įtakoja skolinimosi išlaidas. Šios normos gali būti kintamos, susietos su rinkos palūkanų normomis, pavyzdžiui, pagrindine palūkanų norma, ir gali svyruoti kredito galiojimo metu. 

Minimali kredito suma yra 10 tūkstančių eurų, su įmokų grafiku – iki 2 milijonų eurų. Sutarties terminas – iki 36 mėn. Kredito linija – iki 900 tūkstančių, o minimali suma – 7 tūkstančiai eurų. Sutarties terminas – iki 60 mėnesių panaudotos kredito linijos grąžinimas kas 12 mėnesių, su pratęsimo procedūromis kas tokį patį laikotarpį.

Kredito kortelės suma gali siekti 14 500 eurų, minimali jos suma yra  3 tūkstančiai eurų, o sutarties terminas – dveji metai.

Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right