Išplėtus bankomatų tinklą „Medus“, lengviau pasiekiamos paslaugos – ir kredito unijų nariams
Prie nepriklausomo bankomatų tinklo „Medus“ prisijungusios LKU kredito unijų grupės nariai nuo šiol grynuosius pinigus pasieks dar lengviau. Rugsėjį užbaigus bankomatų tinklo „Medus“ infrastruktūros naujinimo procesus, šių bankomatų skaičius išaugo nuo 150 iki 250 visoje Lietuvoje, įskaitant įrengtus ir mažesniuose šalies miestuose.
Išplėstas bankomatų tinklas – lengviau pasiekiamos paslaugos
Pirmasis šalyje nepriklausomas bankomatų tinklas „Medus“ iki šiol apėmė daugiau nei 150 bankomatų. Šį pavasarį bankomatų tinklą valdanti bendrovė „Worldline Lietuva“ priėmė sprendimą sujungti „Luminor“ bankomatų tinklą, dėl kurio bankomatų „Medus“ skaičius padidėjo iki 250 visoje Lietuvoje.
„Worldline Lietuva“ – specializuotas paslaugos tiekėjas, užtikrinantis mokėjimo kortelių operacijų autorizavimo bei apdorojimo paslaugas. „Vertiname stiprėjančią partnerystę su finansų įstaigomis Lietuvoje ir džiaugiamės, kad turime šią galimybę atnaujinti ir plėsti bankomatų tinklą. Šis projektas įrodo mūsų komandos patirtį atnaujinant ir plėtojant bankomatų tinklus, siekį atitikti partnerių ir jų klientų poreikius“, – komentuoja „Worldline Lietuva“ verslo plėtros vadovas Gintautas Sasnauskas.
LKU kredito unijų grupė, vienijanti 45 šalyje veikiančias kredito unijas ir Lietuvos centrinę kredito uniją (LCKU), prie bendrovės valdomų bankomatų „Medus“ prisijungė dar praėjusiais metais.
LCKU Verslo ir IT vystymo departamento direktorės Jovitos Platenkovienės teigimu, partnerystė su „Worldline Lietuva“ reikšmingai prisideda gerinant paslaugų prieinamumą kredito unijų nariams: „Kredito unijos veikia visoje Lietuvoje, įskaitant ir regionus, todėl mums svarbu, kad nariai galėtų išsigryninti turimas lėšas greitai, lengvai ir patogiai. Džiaugiamės, kad bendradarbiaudami su vienu iš bankomatų paslaugų teikimo lyderių, galime gerinti paslaugų prieinamumą ir savo narių patirtis.“
LKU kredito unijų grupės klientai vienodai patraukliomis sąlygomis gali atlikti operacijas visuose „Medus“ bankomatuose, įskaitant ir paženklintuosius „Luminor“ logotipu. Taip pat „Medus“ bankomatuose galima pakeisti kortelės PIN kodą, peržiūrėti paskutinių operacijų išrašą, o grynųjų pinigų priėmimo funkciją turinčiuose bankomatuose – ir įnešti grynųjų pinigų į savo mokėjimo kortelės sąskaitą. Tinklo „Medus“ bankomatais taip pat naudojasi Šiaulių banko ir „Citadele“ banko klientai.
Didinant grynųjų pinigų prieinamumą Lietuvoje
Lietuvos bankas šiemet inicijavo finansų rinkos dalyvių dialogą, kurio rezultatas – septynios šalies finansų ir kredito įstaigos įsipareigojo per vienus metus padvigubinti vietovių, kuriose galima išsigryninti pinigus, skaičių. To bus siekiama įrengus dar šimtą bankomatų ar gyventojams atvėrus kitus alternatyvius lėšų išgryninimo būdus. Tarp pasirašiusiųjų Tarpusavio supratimo memorandumą – ir LKU kredito unijų grupę prižiūrinti LCKU.
LKU grupės kredito unijų mokėjimo kortelių turėtojai ir anksčiau galėjo išsigryninti lėšas unijų klientų aptarnavimo vietose, kurių per 100 visoje Lietuvoje, arba bet kuriame bankomate. Taip pat kredito unijos plėtoja lėšų išgryninimo per kortelių skaitytuvus paslaugą. Mat bet kurio banko klientai gali išgryninti kortelėje turimas lėšas atvykęs į kredito uniją ar jos nutolusią kasą, teikiančią šią paslaugą. Šiuo metu paslaugą teikia 13 kredito unijų, tačiau atsižvelgus į šios paslaugos paklausą, ypač nedidelėse gyvenvietėse, planuojama, kad ateityje šis skaičius augs.
„Mūsų vienas pagrindinių tikslų – būti kuo arčiau ir kuo labiau pasiekiamiems. Dėl tos priežasties, dar metų pradžioje įdiegėme nuotolinės narystės sistemą, per kurią gyventojai gali tapti kredito unijų nariais neatvykę į kredito uniją. Taip pat, atsižvelgę į narių poreikius, netrukus startuosime su LKU išmaniąja programėle. Džiugu, kai mūsų strateginiai tikslai atliepia ir mūsų partnerių tikslus“, – teigia J. Platenkovienė.
LKU kredito unijų grupė
LKU kredito unijų grupė – jau daugiau nei 20 metų yra didžiausia kredito unijų grupė šalyje. Grupės valdomas turtas sudaro beveik 60 proc. viso Lietuvos kredito unijų sektoriaus turto. 45 grupei priklausančios kredito unijos, kurių priežiūrą ir kontrolę vykdo LCKU, teikia svarbiausias finansines paslaugas – nuo mokėjimo kortelių ir el. bankininkystės „i-Unija“ iki terminuotųjų bei taupomųjų indėlių, kreditų gyventojams, ūkiui bei verslui.
Po kredito unijų reformos, leidusios dar 2018 m. susiformuoti centrinių kredito unijų grupėms, kurios stiprintų kooperatinės bankininkystės veiklą Lietuvoje, kredito unijų sistema sulig kiekvienais metais tvirtina savo pozicijas šalies miestuose ir regionuose. LKU grupės bendras konsoliduotas turtas, pasibaigus pirmam šių metų pusmečiui, siekė 569,5 mln. Eur. Tuo tarpu grynoji kredito unijų išduotų paskolų portfelio vertė per pirmuosius šešis mėnesius išaugo dešimtadaliu iki 458,7 mln. Eur.
15min.lt informacija