Interjero studijos vaikams įkūrėja Lauryna Glicienė: „Vaikystė gali būti ne tik rožinė, mėlyna, bet ir stilinga“

2017 12 21 Visos aktualijos 2017 12 21

Daugiau kaip prieš du mėnesius Vilniuje duris atvėrė pirmoji Lietuvoje interjero studija vaikams, kurioje prekiaujama baldais, tekstilės gaminiais, žaislais, higienos prekėmis. Tapusi mama ir įkūrusi interjero studiją „Lovely mess“, Šeimos kredito unijos narė Lauryna Glicienė norėjo dar daugiau veiklos. Šiandien ypač aktyvi moteris ir mama savo studijoje organizuoja įvairius seminarus mamoms, taip pat sukūrė tinklaraštį „Mama iš didžiosios M“, kuriame mamos kviečiamos dalintis savo gyvenimiška patirtimi.

Idėją verslui padiktavo sūnus

Prieš šešerius metus Lauryna išgyveno skaudžias skyrybas, neteko mylimo darbo, tačiau šiandien moteris tiesiog spinduliuoja laime. Lauryna atvirauja, kad buvo ypač sunkus periodas, tačiau jai pavyko viską išgyventi.

„Blaškiausi tarp įvairių darbo pasiūlymų, atrodė, kad sugriuvo visas pasaulis. Tokios dvejonės kankino, kol man į rankas pateko Pierre Franckh knyga „Norėk ir turėsi“. Už šią knygą esu dėkinga draugei, buvusiai kolegei, nepaprastam žmogui – Giedrei. Knygoje pateikiami praktiški patarimai, kaip siekti savo svajonių ir išpildyti troškimus bei juos perteikti ant popieriaus lapo. Iš pradžių netikėjau, bet mano svajonės pildosi su kaupu“, – džiugesio neslepia Lauryna.

Lauryna pastebi, kad turbūt daugelis mamų, gimus vaikeliui, pradeda siūti drabužėlius, gaminti žaislus, rašyti knygas – imamasi įvairios veiklos, nes nerandama tinkamo ar išsvajoto varianto savo vaikui. „Mintis imtis savo verslo kilo, kai laukiausi sūnaus Mato. Norėjau stilingai ir originaliai, be mėlynų mašinyčių įrengti vaiko kambarį. Tačiau susidūriau su problema, kad net baltos lovytės apsaugėlės negalėjau įsigyti, o ką jau kalbėti apie skandinaviško tipo kokybiškus baldus. Taip pradėjau ieškoti internete, siųstis po keletą prekių iš skirtingų gamintojų, kol supratau, kad „ten“ dar neatrasti klodai“, – šypsosi Lauryna. Ji pasakoja, kad metus laiko truko idėjos brandinimas, kol galiausiai ryžosi atidaryti interjero studiją vaikams ir nusprendė padėti kitiems tėvams sukurti stilingą vaikystę nuo pirmųjų mažylio dienų.

Parduotuvė stilingam mažylio kambariui

Paklausta, kas įkvepia ir padeda rasti naujų idėjų, Lauryna sako, kad šiuo atveju bus neoriginali. „Šiais laikais „Instagramas“ ir „Pinterestas“ yra labai galingi įrankiai. Ten galima rasti naujausias kolekcijas, vyraujančias madas, spalvas, daug idėjų. Labai daug įkvėpimo suteikia pasaulinės baldų parodos, kurias visada stengiuosi aplankyti“, – sako Lauryna.

Kiek sunkesnė užduotis, pasak studijos įkūrėjos Laurynos, yra atsirinkti prekinius ženklus, su kuriais dirbti. „Dirbu su tais, kurie yra vieni didžiausių Europoje, tai net neabejoju, kad jie diktuoja madas, kurios tikrai neatsilieka nuo pasaulinių dizaino mados tendencijų. Prekinius ženklus atsirinkau taip, jog į mano studiją atėjęs žmogus rastų viską, ko jam reikia mažylio kambariui įrengti ir išlaikyti stilių jam augant – nuo baldų, tapetų, patalynės, rankšluosčių iki lavinamųjų žaisliukų ar mielų smulkmenų dovanoms“, – apie savo studiją pasakoja Lauryna.

Būkite originalūs tėvai

Vaiko kambarys – jo atsakomybė ir erdvė, todėl jis turi susitvarkyti erdvę taip, kaip nori. Žinoma, kiekvienais metais baldų keisti nereikėtų. Tai būtų net neekologiška. Tačiau yra išeitis – funkcionalūs baldai, kuriuos galima pritaikyti vaikui augant.

Koks turėtų būti vaiko svajonių kambarys? Lauryna juokauja, kad prie šio klausimo galima labai išsiplėsti, diskutuojant, kas patinka ir yra gražu tėvams, koks jų turimas biudžetas, kiek kambaryje erdvės.

„Manau, svarbiausia, jog kambarys turėtų akcentą. Tai galėtų būti siena, dekoruota išskirtiniu tapetu ar piešiniu. Tokios idėjos padės rasti spalvinę gamą ir idėją tolimesniam kambario įrengimui. Galite rinktis ir kita kelią – kambarį kurti neutralų, bet pasirinkti vieną ryškią ir žaismingą spalvą: kilimo, patalynės ar pagalvių. Svarbiausia būkite originalūs ir negalvokite, jog berniuko kambarys turi būti mėlynas su mašinytėmis, o mergaitės rožinis su gėlytėmis“, – patarimais dalijasi vaikų interjero studijos šeimininkė.

Laurynos vienas iš tikslų – parodyti tėvams, kad vaikystė gali būti ne tik rožinė, mėlyna, bet ir stilinga. Pašnekovė įsitikinusi, kad pasaulio suvokimas prasideda nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų.

Dėkinga Šeimos kredito unijai

Nusprendusi pradėti savo verslą, Lauryna norėjo įkurti parduotuvę viena, be vyro finansinės pagalbos, todėl domėjosi finansavimo galimybėmis. Ieškojusi galimų finansavimo šaltinių pradedantiems verslą, Lauryna sužinojo apie UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), kurie skatina Lietuvos verslo augimą ir konkurencingumą.

INVEGA nukreipė Į Šeimos kredito uniją, kur Lauryna susipažino su verslo paskolų vadybininke Kristina Gylyte – Bagdonavičiene, kuri padėjo parengti verslo planą ir pateikti reikiamus dokumentus finansavimui gauti. Lauryna sėkmingai pasinaudojo lengvatine paskola, teikiama pagal priemonę „Verslumo skatinimo fondas 2014-2020“ ir finansuojama iš Europos socialinio fondo.

Už reikiamą pagalbą ir sėkminga bendradarbiavimą Lauryna dėkinga Šeimos kredito unijai, kurią drąsiai rekomenduotų kaip patikimą finansų partnerį.

Pavadinimas suprantamas visiems tėvams

Klausėme Laurynos, kas sugalvojo interjero studijos pavadinimą „Lovely mess“. Moteris pasakoja, kad tai labai mielas vertinys iš anglų kalbos, reiškiantis „miela netvarka“.

„Manau, kiekviena mama ir tėtis supras, kad, turint vaikučių namuose, visada taip ir yra. Taip ir gimė pavadinimas – vaikiškas, bet ne per saldus, smaikštus ir stilingas“, – tikina Lauryna.

Linki nebijoti svajoti

Anksčiau organizavusi pramoginius renginius, Lauryna iki šiol žavisi šia veikla. Todėl savo studijoje moteris organizuoja seminarus mamoms, kurie yra nemokami ir neretai norinčių dalyvauti mamyčių yra daugiau nei galima sutalpinti studijoje. Lauryna prasitaria, kad jau suplanuota naujų ir įdomių temų, todėl kviečia sekti naujienas.

Svajojantiems apie nuosavą verslą, Lauryna pataria nebijoti siekti savo svajonių. „Pasidalinkite savo svajomis ir mintimis su kitais – visada rasite bendraminčių, kurie palaikys, patars, padės ir pamatysite, kaip bus smagu, kai jumis didžiuosis vyras ir vaikai“, – pokalbį baigia vaikų interjero studijos įkūrėja Lauryna Glicienė.

Kad nebijo svajoti, o svajones įgyvendina su kaupu Lauryna jau įrodė. Ateityje aktyvi mama ir verslininkė planuoja keltis į naujas, dar didesnes patalpas, plėsti prekių pasiūlą ir, žinoma, sieks tapti lyderiaujančia įmone stilingos vaikystės interjero srityje. To mes jai nuoširdžiai ir linkime.

Raktažodžiai:
INVEGA Lauryna Glicienė Lovely mess Paskola naujam verslui Verslumo skatinimas
Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right