Gintarė Visockė: „Darykite tai, ką mokate geriausiai“

2017 08 24 Visos aktualijos 2017 08 24

Prieš metus Vilniuje įkurtas darželis-pradinė mokykla „Prasminga jaunystė“ sėkmingai tęsia veiklą, o šį rugsėjį duris atvers ir pradinė mokykla. Darželio-pradinės mokyklos įkūrėja Gintarė Visockė baigė drabužių dizaino, fotografijos, dailės pedagogikos studijas, tačiau, įsidarbinusi privačiame darželyje, suprato, kad ši veikla jai patinka labiausiai. Būtent šis darbas padėjo atrasti save ir pastūmėjo ikimokyklinės pedagogikos studijų link.

Gintarės Visockės nuotr.

Turėjo visų palaikymą

Pasakodama, kaip kilo mintis imtis savo verslo, Gintarė atvirauja, kad visą gyvenimą ją supo vaikai, o meilę jiems tikriausiai įskiepijo mama. „Susilaukusi savo vaiko, supratau, kad ne viskas taip gražu ir paprasta. Neužteko turimų žinių, todėl pradėjau skaityti knygas, kuriose radau daug naudingos informacijos. Vėliau įsidarbinau privačiame darželyje, baigiau Dailės pedagogiką ir ikimokyklinę edukologiją. Studijų metu dėstytojai sustiprino įkvėpimą turėti savo darželį-pradinę mokyklą. Ypač palaikė šeima ir draugai, todėl turima idėja ir virto realybe“ – pasakoja Gintarė.

Darželio ir pradinės mokyklos įkūrimo idėją palaikė ir Gintarės vyras. Pasak Gintarės, tuo metu ji suprato, kad geriausias laikas imtis savo veiklos yra būtent dabar. „Kadangi mano stiprioji sritis yra emocinis intelektas, žinojau, kad baimė prieš pradedant verslą yra natūralus jausmas. Juk tiek daug nežinomųjų. Todėl tiesiog pasitikėjau savimi, suvokiau, kad darau geriausia, ką galiu daryti, o kiekvieną kliūtį mačiau kaip galimybę“, – prisimena Gintarė.

Remiasi Norvegijos patirtimi

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti įdomu, kodėl darželis kartu su pradine mokykla, tačiau Gintarė turi tam paaiškinimą. Vaikai ir tėvai patiria įtampą, kai vaikas baigia darželį ir išeina į mokyklą. Būtent dėl šios priežasties darželis įkurtas kartu su pradine mokykla. „Darželio-pradinės mokyklos idėja remiasi tuo, kad nuo penkerių metų vaikas jau mato mokyklą, žino ir supranta, kur jis toliau eis, tuo pat metu žaisdamas darželyje“, – įsitikinusi Gintarė.

Tiek darželyje, tiek mokykloje remiamasi Norvegijos patirtimi, kur svarbiausias yra vaikas, taip pat ne mažiau svarbi ir sukuriama aplinka, kurioje vaikui gera būti. Ugdymo įstaigoje tėvai glaudžiai bendradarbiauja su pedagogais, ugdomi socialiniai – emociniai santykiai įgyvendinant Kimochis programą ir žaidžiant organizuotus socialinius-emocinius įgūdžius lavinančius žaidimus. Ugdymo idėja remiasi holistinio ugdymo filosofija.

Darželį lanko įvairaus amžiaus vaikai, kuriems veiklos adaptuojamos individualiai pagal jų gebėjimus. Ugdymo metu atliekami įvairūs eksperimentai, tyrinėjamas pasaulis, vaikai mokosi rašyti raideles ir skaičiuoti žaisdami.

Gintarės Visockės nuotr.

„Vaikai priimami nuo pusantrų metų, jei jie yra pakankamai savankiški, lengvai atsiskiria nuo tėvų. Dažniausiai rekomenduojame pradėti vesti į ugdymo įstaigą nuo dvejų metų, kuomet jau vaikas pradeda domėtis socialine aplinka ir prasideda intensyvus socialinių-emocinių gebėjimų ugdymosi etapas“, – pataria Gintarė.

Nuo rudens duris atvers ir pradinė mokykla

Vos už savaitės duris atvers ir pradinė mokykla. Įkūrėja pasakoja, kad mokykloje vaikai bus ugdomi kitaip nei įprastose lavinimo įstaigose. „Mokykloje vaikai mokysis atlikti projektus, dirbs komandomis. Bus pateikiamos individualios užduotys, o mokomoji medžiaga bus pateikiama taip, kad vaikams būtų įdomu ir lengvai suprantama“, – pasakoja Gintarė.
Kalbėdama apie vaikų ugdymą, Gintarė džiaugiasi subūrusi profesionalią ir kompetentingą pedagogų bendruomenę. Su mažaisiais dirbs be galo vaikus mylinčios ir teigiamas idėjas puoselėjančios ikimokyklinio ugdymo specialistės, nuolat keliančios kompetenciją.

Padėjo Šeimos kredito unija

Dalindamasi patirtimi, Gintarė neslepia, kad kuriant verslą buvo ir sunkumų. „Sunkiausia buvo rasti tinkamas patalpas bei tiekėjus. Jei pasitaikydavo didelė įmonė, neretai tekdavo išgirsti tokius žodžius: „jūsų maži, dirbame su dideliais“. Po užsitęsusių paieškų supratau, kad renkantis mažesnes įmones ar tiekėjus – kur kas greitesnis, išsamesnis ir nuoširdesnis bendradarbiavimas“, – patirtimi dalijasi Gintarė.

Vieną iš didesnių sunkumų Gintarė įvardijo finansavimo temą. Dalį reikiamų lėšų šeima jau buvo sukaupusi, tačiau domėjosi ir išorinio finansavimo galimybėmis. Įkūrusi įmonę, Gintarė ieškojo informacijos dėl finansavimo galimybių ir kreipėsi į „Invegą“ (UAB „Investicijų ir verslo garantijos“), kuri rekomendavo Šeimos kredito uniją. Taip ir prasidėjo bendradarbiavimas su Šeimos kredito unija. Būtent tuo metu buvo pradėtas jauno verslo kreditavimas su ES finansine priemone „Verslumo skatinimas 2014-2020“. Būtent šia priemone ir pasinaudojo Gintarė, kuriai visą reikiamą informaciją dėl paskolos suteikė Šeimos kredito unija. Gintarė pasakoja, kad Šeimos kredito unijos atsakingi darbuotoja viską išsamiai paaiškino, suteikė pagalbą tvarkant dokumentus.

Konkurencija skatina tobulėti

Ne paslaptis, kad kiekviename versle ypač svarbu būti geresniais ir pranašesniais. Darželio-pradinės mokyklos įkūrėja Gintarė atvirauja, kad labiausiai baimę sukelia ne konkurencija, o nežinomybės jausmas. „Sveika konkurencija padeda tobulėti, ieškoti geresnių sprendimų ir išsiskirti iš kitų. Tai ne pasirinkimo, o požiūrio į konkurenciją klausimas“, – konkurencijos pranašumą įžvelgia Gintarė.

Gintarės Visockės

Gintarės Visockės nuotr.

Darykite tai, ką mokate geriausiai

Paklausta, ko palinkėtų turintiems idėją, bet vis nedrįstantiems jos įgyvendinti, Gintarė pataria atsikėlus ryte pasižiūrėti į veidrodį ir pagalvoti, ką geriausiai galite ir mokate daryti savo gyvenime. „Reikia imtis mėgstamos veiklos ir jai atsiduoti iš visos širdies, nuoširdžiai bei džiaugtis tuo darbu, kuris vertas mūsų pastangų. Jei susiduriate su sunkumais, linkiu suprasti, kad tai dar vienas sunkus etapas, kurį reikia įveikti ir daryti viską, kad jį įveiktumėte. Svarbiausia, žinoti, kad galite daugiau nei manote“, – teigia G. Visockė.

Gintarė pasakoja, kad ypač džiaugiasi kiekviena akimirka, kurią praleidžia su savo vaiku. „Akimirkos, praleistos su vaiku mane įkvepia, leidžia tobulėti ir priimti vaiką tokį, koks jis yra. Supratau, kad mano vaikas negali būti „truputį geresnis“, „truputį mielesnis“, „truputį draugiškesnis“ nei kiti vaikai, nes jis tiesiog yra toks, koks yra. Bet kiekvieną dieną tikiu, kad jis gali daugelį dalykų padaryti geriau nei vakar. Kai visa tai supratau, atėjo ramybė ir pradėjau džiaugtis savo atžalos vaikyste ir augti kartu su vaiku. To iš visos širdies linkiu ir Jums“, – tokiais linkėjimai pokalbį baigia Gintarė Visockė.

Raktažodžiai:
Gintarė Visockė INVEGA Paskola verslo pradžiai Paskolos verslui Prasminga jaunystė Verslumo skatinimas
Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right