Erikos Macijauskienės hobis megzti padėjo įgyvendinti verslo idėją

2017 10 12 Visos aktualijos 2017 10 12

„Be galo mėgstu megzti ir tai darau beveik kiekvieną laisvą akimirką. Šis hobis mane lydi nuo penkerių metų, kai vieną dieną močiutė išmokė pirmųjų akių išmezgimo, o aš nekantraudama laukdavau ryto, kad galėčiau iš močiutės siūlų likučių sumegzti ripsu kažką panašaus į šaliką“ – taip save pristato internetinės siūlų ir mezgimo priemonių parduotuvės „Saulės siūlas“ įkūrėja ir Šeimos kredito unijos narė Erika Macijauskienė. Tai puikus pavyzdys, kai mylima veikla tampa verslu ir pagrindiniu pajamų šaltiniu.

Pamažu savo svajonės link

Pradėję vystyti savo verslą, gana dažnai savęs paklausiame: „Kodėl to nedarėme anksčiau?“. Būtent toks retorinis klausimas kirbėjo ir pašnekovės Erikos mintyse, tačiau, pasak jos, turbūt šiai veiklai turėjo būti tinkamas metas.

„Šios idėjos link ėjau mažais ir neryžtingais žingsneliais. Kaip ir daugeliui verslių mamų atsiskleisti, atrasti save kitoje srityje padėjo vaiko priežiūros atostogos. Praėjus pirmiesiems metams, paūgėjus pirmagimei, supratau, jog man reikia veiklos, bet nenorėjau mažylės palikti auklei ir grįžti į darbą“, – prisimena E. Macijauskienė.

Augindama dukrą, Erika prisiminė vaikystės pomėgį ir numezgė keletą drabužių savo dukrai. Kiek vėliau kilo mintis savo mezginius pasiūlyti platesnei auditorijai. „Veikla smagiai plėtojosi, tačiau kildavo keblumų norint gauti užsakovo pasirinktų siūlų. Tekdavo ieškoti daugelyje parduotuvių. Jei turėdavo reikiamos spalvos siūlų, tai pritrūkdavo reikiamo kiekio. Tada kilo klausimas, o kodėl gi negalima turėti savo siūlų parduotuvės?“, – apie internetinės siūlų parduotuvės atsiradimą pasakoja Erika.

Svarbiausia – patenkinti klientai

Pasakodama, kaip sekasi versle, Erika neslepia džiugesio, kad jos vykdoma veikla labai šauniai vystosi, o dar daug idėjų laukia įgyvendinimo. Siūlų parduotuvės įkūrėja tikisi, kad ši veikla išaugs į smagų projektą ir nebus tik eilinė siūlų parduotuvė. Turbūt sutiksite, kad savo pačių numegztas šalikas ar šiltas megztinis niekada neprilygs pirktiniam. Todėl galime teigti, kad hobį megzti tikrai turi nemažai moterų. Parduotuvių, kuriose galima įsigyti norimų siūlų taip pat galime aptikti įvairių, tačiau Erika, kalbėdama apie konkurentus, yra labai pozityviai nusiteikusi.

„Geriausia kova su konkurentais – su jais nekovoti. Nežaidžiu konkurencinių žaidimų ar kainų karo. Nors pačioje pradžioje išmėginau ir kainų strategiją. Tai nereiškia, kad nesidomiu konkurentais – nuolat stebiu juos. Juolab, kad pati buvau jų nolatinė klientė, todėl kiekvieną pažįstu bei žinau silpnąsias ir stipriąsias savybes“,– atskleidžia Erika.

Siūlų parduotuvės savininkė pasakoja, kad didelį dėmesį skiria bendravimui su klientais, kuria naujas idėjas bei siekia, kad mezgimas ne tik jai, bei ir klientams teiktų didžiausią malonumą. Erika atvirauja, kad jei klientui labai reikia tam tikrų siūlų, o ji negalinti pasiūlyti, tada nevengia nukreipti į konkurentus. Erikai ypač svarbu, kad jos klientai būtų patenkinti. Ji džiaugiasi, kad konkurentai naudojasi jos idėjomis, o tai įrodo, kad eina teisingu keliu.

Klientų patogumui – jau veikianti parduotuvė

Pradėjus vykdyti veiklą, siūlų buvo galima įsigyti tik internetinėje parduotuvėje. Šiuo metu parduotuvė, esanti Vilniuje adresu Smolensko g. 6- 421, dar baigiama įrengti, tačiau klientai jau gali joje apsilankyti.

Parduotuvėje galima įsigyti natūralių pluoštų siūlų (alpakų vilnos, merinosų vilnos, šilko, egiptietiškos medvilnės). Beveik visi siūlai turi Oeko-Tex sertifikatus, kuris reiškia, kad nenaudojami alergiją galintys sukelti dažai, taip pat yra patikrintas sunkiųjų metalų kiekis. Tai itin aukštos kokybės siūlai už prieinamą kainą kiekvienam.

Erika pasakoja, kad mintis atidaryti fizinę parduotuvę kilo tada, kai siūlams pasidarė ankšta namuose, o buvo noras plėsti siūlų asortimentą. „Siūlai – tai prekė, kurią norisi prieš perkant paliesti, apžiūrėti atspalvį, todėl klientai dažnai atvykdavo į namus. Tai lėmė mano apsisprendimą rasti naujus namus mano siūlams“, – pasakoja Erika.

E. Macijauskienės nuotr.

Nusprendusi ieškoti patalpų siūlų parduotuvei, Erika žinojo, kad nori ne įprastos siūlų parduotuvės-sandėlio, bet erdvaus, jaukaus siūlų kambario, kuriame būtų gražiai išdėlioti siūlai, patogi sofa, jaukumą kurtų kvapnios žvakės. Erika viliasi, kad jos parduotuvėje apsilankiusios klientės norės kuo ilgiau čia pasilikti, kad pasiims virbalus, krestels ant sofos ir pradės megzti gerdamos arbatą ir maloniai šnekučiuodamosios.

Konsultuotis su Šeimos kredito unija buvo malonu

Kadangi vaiko priežiūros atostogos artėjo į pabaigą, Erika turėjo nuspręsti, ar plėsti pradėtą veiklą, ar ją baigti ir grįžti į samdomą darbą finansų įstaigoje. Galimybės derinti darbą, mėgstamą veiklą ir laiką su šeima Erika nesvarstė. Mintyse sukosi daugybė minčių, tačiau juk daug smagiau skirti daugiau laiko šeimai ir mėgautis mėgstamu darbu nei dirbti kitiems.

Apsvarsčiusi visas galimybes, Erika pradėjo domėtis versla ir kreipėsi į UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA). INVEGA atsakingi darbuotojai papasakojo apie lengvatines paskolas, kurios teikiamos pagal priemonę „Verslumo skatinimo fondas 2014-2020“ ir finansuojamas iš Europos socialinio fondo.

Norint pasinaudoti šia priemone, reikia kreiptis į kredito uniją, teikiančią tokias paskolas. Taip ir prasidėjo bendradarbiavimas su Šeimos kredito unija. Erika kartu su Šeimos kredito unijos verslo paskolų vadybininke Kristina Gylyte-Bagdonavičiene rengė verslo planą, pildė reikiamus dokumentus ir galiausiai sėkmingai pasinaudojo teikiama finansine priemone. Prisiminusi įmonės kūrimo pradžią, Erika bendravimą su Šeimos kredito unija vertina puikiai. Pasak Erikos, gal ji kiek šališka, nes pati yra dirbusi banke ir išmano finansavimo subtilybes, tačau konsultacijos su Šeimos kredito unijos darbuotoja Kristina buvo malonios, o visas procesas vyko sklandžiai.

Erika prisimena, kad buvo ir sunkių akimirkų, o bene sunkiausia buvo ryžtis atsisakyti gerai apmokamo darbo ir imtis savo verslo. „Ypač sunku, kai aplinkiniai sako, jog tai beprotybė. Tačiau taip kalba tie, kurie niekada neturėjo verslo patirties, visada dirbo samdomą darbą, o jie – menki patarėjai“, – įsitikinusi Erika. Erikos manymu, nusprendus ir žengus pirmąjį žingsnį, viskas būna tik lengviau, nes suprantame, jog viską darome dėl savęs. „Jei ir iškyla problemų, jos tik dar labiau stumia į priekį žinių link, naujų įgūdžių tobulinimo. Dabar drąsiai galiu teigti, jog atsisakiusi komforto zonos, patekau į dar didesnio komforto aplinką“, – savo priimtu sprendimu džiaugiasi Erika.

Ambicingi ateities planai

Erika atvirauja, kad artimiausi planai – dar didesnis asortimento plėtimas. Kadangi naujuose siūlų namuose vietos daug, todėl ji norinti turimą erdvę išnaudoti ir užpildyti siūlais, kad klientės nustebtų nuo pasirinkimo.

Kalbėdama apie tolimesnius planus, Erika prasitaria, kad sudarinėja kursų programą ir ketina pakviesti norinčias išmokti megzti į individualius arba grupinius mezgimo kursus. „Juk pačios megztas megztinis yra pats mieliausias! Taip pat ketinu suburti ir jau mokančias megzti, organizuoti mezgimo vakarėlius. Tai tik keletas artimiausių mano planų, o kiti tegul lieka paslaptyje“, – šypsosi Erika.

Norėjosi šilto ir pozityvaus pavadinimo

Erika prisimena, kad įmonei pavadinimą teko sugalvoti per 10 min, kai neleido įregistruoti ir buvo atmestas pirmasis variantas dėl savo sudėtingo raidžių žaismo, nelietuviškumo. „Antro varianto neturėjau, todėl buvau priversta greitai sugalvoti lietuvišką ir paprastą pavadinimą. O kas geriausiai apibūdina mezgimo veiklą, jei ne virbalas ir siūlas? Lietuviškiau ir paprasčiau nebūna“, – tvirtina Erika.

Internetinė parduotuvė pavadinimas „Saulė siūlas“ irgi turi savo istoriją. Erikai norėjosi, kad tai būtų šiltas, pozityvus pavadinimas, susijęs su siūlais ir malonumu megzti. Pasidomėjusi saulės simbolio reikšme, Erika nerado jokio geresnio simbolio. Tada sudėliojo iš siūlo galiukų saulės simbolį, kuris ir tapo internetinės parduotuvės logotipu.

Už palaikymą dėkinga šeimai

„Jei ne vaikai ir vyras, nebūčiau čia, kur dabar esu – savo jaukiame, mielame siūlų kambaryje, tokiame, kokį ir įsivaizdavau. Didžiausias ačiū, visų pirma, šeimai. Jaučiu labai didelį palaikymą ir pagalbą: nuo siūlų dėžių nešiojimo į ketvirtą aukštą, siūlų išpakavimo ir bokštų statymo iki supratingumo, kai man tenka padirbėti naktimis ar savaitgaliais. Turiu nuostabiausią šeimą pasaulyje“, – taip pozityvumu ir geromis emocijomis trykštanti Erika baigia pokalbį.

Raktažodžiai:
Erika Macijauskienė INVEGA Paskolos verslui Saulės siūlas Verslumo skatinimas
Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right