Dažniausiai užduodami klausimai dėl tarptautinių sankcijų Rusijai ir finansinių paslaugų

2022 03 10 Visos aktualijos 2022 03 10

Informuojame, kad dėl Rusijos vykdomų karo veiksmų Ukrainos atžvilgiu, Europos Sąjunga, JAV ir kitos šalys įvedė ir atnaujino sankcijas Rusijai bei Baltarusijai. LKU kredito unijų grupė nuolat stebi naujausią informaciją ir atsakingai laikosi sankcijų režimų.

LKU grupės kredito unijos šiuo metu veiklą vykdo įprastai, klientams nėra pagrindo nerimauti. Iš pradžių fiksuotas padidėjęs grynųjų pinigų poreikis grįžo į įprastas vėžes. Tinklo „Medus“ bankomatai yra užpildyti ir teikia pinigų gryninimo paslaugą pilnu pajėgumu. Taip pat nesama jokių sutrikimų IT sistemose bei fizinėse kredito unijų klientų aptarnavimo vietose.

Verta atkreipti dėmesį, kad dėl minėtų ribojimų griežtinimo, mokėjimų vykdymas, taip pat ir lėšų įskaitymas, gali užtrukti kiek ilgiau negu įprastai ar neįvykti (pvz., būti atmesti), ypač jei jie yra susiję su Rusija, Baltarusija ar Ukraina.

Šiek tiek ilgiau gali būti analizuojamos ir operacijos į SEPA erdvės šalyse registruotus bankus ar kitas mokėjimo paslaugų teikėjų įstaigas, tačiau sankcijų įtaka šioms operacijoms nežymi (SEPA erdvę sudaro Europos ekonominės erdvės šalys ir Andora, Monakas, San Marinas, Šveicarija, Jungtinė Karalystė bei Vatikanas).

Daugiau informacijos rasite žemiau pateiktame dažniausiai užduodamų klausimų sąraše:

Kaip kredito unija vykdo veiklą?
LKU grupės kredito unijos šiuo metu veikia įprastai. Tiesioginio poveikio kredito unijų teikiamoms finansinėms paslaugoms nėra, klientams nėra pagrindo nerimauti.

Kaip sankcijos gali paveikti kredito unijos veiklą?
LKU grupės kredito unijos šiuo metu veikia įprastai, klientams nėra pagrindo nerimauti. Mokėjimų vykdymas, taip pat ir lėšų įskaitymas, gali užtrukti kiek ilgiau negu įprastai ar neįvykti (pvz., būti atmesti), ypač jei jie yra susiję su Rusija, Baltarusija ar Ukraina.
Šiek tiek ilgiau gali būti analizuojamos ir operacijos į SEPA erdvės šalyse registruotus bankus ar kitas mokėjimo paslaugų teikėjų įstaigas, tačiau sankcijų įtaka šioms operacijoms bus nežymi (SEPA erdvę sudaro Europos ekonominės erdvės šalys ir Andora, Monakas, San Marinas, Šveicarija, Jungtinė Karalystė bei Vatikanas).
Rekomenduojame iš anksto planuoti mokėjimus. Taip pat, kredito unijai paprašius, būti pasirengus pateikti mokėjimą pagrindžiančius dokumentus, įskaitant ir informaciją apie verslo partnerį. Atlikdami mokėjimus, jų paskirtyje pateikite kuo išsamesnę ir tikslesnę informaciją. Pavyzdžiui, atlikdami mokėjimus pagal sąskaitą-faktūrą, nurodykite ne tik jos numerį, bet ir prekių galutinį gavėją ar kitą svarbią informaciją.

Ar mokėjimai į / iš Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos yra vykdomi?
LKU grupės kredito unijos šiuo metu veikia įprastai, klientams nėra pagrindo nerimauti. Mokėjimai yra vykdomi, jei tai nėra mokėjimai, susiję su sankcionuotomis įmonėmis, asmenimis, regionais ir jei mokėjimai nėra vykdomi per sankcionuotus bankus ar už sankcionuotas prekes bei paslaugas.

Ar galiu išsigryninti mokėjimo kortelės sąskaitoje esančias lėšas?
Iš pradžių fiksuotas padidėjęs grynųjų pinigų poreikis grįžo į įprastas vėžes. Šiuo metu visi tinklo „Medus“ bankomatai yra užpildyti, grynųjų pinigų prieinamumas stabilizuotas ir užtikrintas visoje bankomatų infrastruktūroje. Gyventojai raginami likti ramūs ir supratingi.

Ar esant nepaprastajai padėčiai galiu išsiimti grynųjų pinigų?
LKU grupės kredito unijos finansines paslaugas teikia įprastai, klientams nėra pagrindo nerimauti. Jeigu paslaugų teikimo tvarka keistųsi, apie tai klientai bus informuoti įprastais komunikacijos kanalais.

Ar galiu atsiskaityti „Mastercard“ mokėjimo kortelėmis?
Dėl pasaulinės mokėjimo sistemos operatorės „Mastercard“ sprendimo stabdyti veiklą Rusijoje, elektroniniai atsiskaitymai kortelėmis su Rusijos prekybininkais yra ribojami.
Atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis Lietuvoje bei visose kitose valstybėse vyksta įprastai, klientams nėra pagrindo nerimauti.

Ar keitėsi pinigų išgryninimo sąlygos ir limitai?
Jokie pakeitimai nebuvo atlikti. Klientams taikomi įprasti mokėjimo kortelių limitai.

Ar pasikeitė kredito unijų požiūris į skolinimą, ar yra taikomi papildomi apribojimai?
LKU grupės kredito unijos šiuo metu veikia įprastai. Kredito unijos ir toliau vadovaujasi atsakingo skolinimo nuostatais ir kredito unijų taikoma kreditingumo vertinimo metodologija. Taip pat, kaip ir anksčiau, kiekvieno besikreipiančio kliento situacija kredito unijos specialistų yra vertinama individualiai.

Ar kredito unija, jos kapitalas ir indėliai yra saugūs?
Klientų lėšų saugumo užtikrinimas yra aukščiausias mūsų veiklos prioritetas. Indėliai, laikomi Lietuvoje registruotose kredito įstaigose, įskaitant ir kredito unijas, yra apdrausti valstybiniu indėlių ir investicijų draudimu iki 100 000 eurų vienam indėlininkui kiekvienoje kredito įstaigoje.
LKU grupei priklausančių kredito unijų veiklą prižiūri Lietuvos centrinė kredito unija ir Lietuvos bankas. Ši priežiūra užtikrina, kad mūsų kredito unijos veiktų saugiai, tuo pat metu yra įgyvendinama ir kryžminių garantijų sistema, reiškianti, kad bent vienai LKU grupės kredito unijai patyrus laikinų sunkumų, atsakomybę prisiimtų visa grupė.
Bankai ir kredito unijos rengiasi įvairiems scenarijams, kad galėtų užtikrinti informaciją apie klientų lėšas ir naudojamų paslaugų saugumą visomis aplinkybėmis. Gyventojai raginami likti ramūs ir supratingi.

Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right