Būsto paskolos paraiškos pateikimo procesas: nuoseklus vadovas

2023 06 19 Visos aktualijos 2023 06 19

Būsto įsigijimas, išties, yra didelis žingsnis gyvenime, tačiau neretai jis gali kelti daug klausimų ir tapti tikrų tikriausiu iššūkiu. Nerimo ir sumaišties ypač daug gali kilti tiems, kurie apie nekilnojamojo turto įsigijimą svarsto pirmą kartą, todėl Šeimos kredito unija pateikia išsamų vadovą, kuris padės nepasimesti sudėtingai atrodančiuose finansiniuose veiksmuose ir paraišką būsto paskolai leis pateikti lengvai ir paprastai.

1 žingsnis. Savo finansinių galimybių įsivertinimas

Savaime suprantama, kad būsto pirkimas yra didelis žingsnis, todėl prieš nusprendžiant skolintis šiam pirkiniui, turėtumėte kruopščiai įvertinti savo finansines galimybes. Turėkite omenyje, kad bankui ar kreditoriui įsipareigoti teks ne kelerius, o keliolika ar net dar daugiau metų, todėl turėtumėte pasverti visas savo galimybes tokį laikotarpį stabiliai mokėti būsto įmokas.

Pradėkite nuo bendro šeimos biudžeto – bendra mėnesio suma, mokama už būstą, neturėtų viršyti 40 proc. visų šeimos pajamų. Kitu atveju pasiskolinti gali būti sudėtinga, nes kreditorius gali įžvelgti nemokumo riziką, kuomet įmoka tampa neracionaliai per didelė pagal jūsų gaunamas pajamas.

Kitas aspektas, kuriuo svarbu pasirūpinti prieš kreipiantis dėl paskolos – pradinis įnašas, kurį turite būti sukaupę. Bendroji taisyklė pradiniam įnašui yra paprasta – jis turėtų siekti ne mažiau nei 15 proc. įsigyjamo būsto kainos ar vertės, tačiau šis procentas gali kisti priklausomai nuo statybos metų bei kitų faktorių, todėl tikslius skaičius sužinoti galite tik atvykę konsultacijai.

2 žingsnis. Išsami konsultacija

Norėdami gauti paskolą būstui, neabejotinai turėsite atvykti konsultacijai su banku ar kreditoriumi, kuris patars finansiniais ir nekilnojamojo turto klausimais. Jos metu vadybininkas jums suteiks visą dominančią informaciją apie paskolos gavimo aplinkybes. Konsultacijos neribojamos, todėl galite registruotis ir vykti į tiek konsultacijų, kiek leidžia jūsų laikas bei noras – daugiau konsultuodamiesi galėsite priimti jūsų poreikius geriausiai atitinkantį sprendimą. Jei būsto dar nesate išsirinkę, galite kartu su konsultantų pagalba tiesiog aptarti ir apgalvoti savo finansines galimybes bei poreikius.

3 žingsnis. Turto vertinimas

Dažniausiai norint gauti būsto paskolą, reikalingas turto vertinimas. Jei jau esate išsirinkę svajonių namus, kreipkitės dėl realios turto vertės nustatymo, tačiau atminkite, kad šis atliekamas tik gavus esamo savininko leidimą. Perkant naujos statybos būstą vertinimas ne visuomet būtinas, tačiau tikslią informaciją dėl jūsų situacijos sužinosite konsultacijos metu.

4 žingsnis. Paskolos paraiškos teikimas

Paraišką paskolai galite užpildyti nuvykę į banką ar apsilankę kredito unijoje, tačiau taip pat tai galite padaryti ir internetu. Prieš pildydami įsitikinkite, kad turite visus reikiamus dokumentus: asmens tapatybės dokumentą ir realios turto vertės ataskaitą, jei šios reikia jūsų atveju. Jei paskolą imate kartu su sutuoktiniu, tokių pačių dokumentų reikės ir jam, taip pat gali prireikti papildomų formų ar rodmenų, tačiau apie tai jus informuos pildant paraišką, o jei tai darote internetu – iškart matysite visus reikalavimus.

5 žingsnis. Paskolos paraiškos vertinimas

Jums užpildžius paskolos paraišką, pradedamas vertinimo procesas. Bankas ar kreditorius įprastai vertina paskolos suteikimo riziką ir nustato konkrečias sąlygas. Tikėtina, kad jūsų konsultantas gali susisiekti su jumis ir paprašyti patikslinti informaciją arba užduoti papildomų klausimų, kurie padės paspartinti vertinimo eigą.

6 žingsnis. Banko sprendimas dėl paraiškos

Sprendimai dėl paskolos suteikimo bankuose ar kredito unijose dažniausiai priimami per 48 valandas, jei nekyla papildomų klausimų ar neaiškumų. Jums bus pateiktas išsamus pasiūlymas, kuriame matysite, kokios rūšies paskola jums gali būti suteikiama, kokio dydžio palūkanos bus taikomos, kokios numatomos mėnesio įmokos, terminai ir kitos išlaidos. Jeigu dėl paskolos gavimo nusprendėte kreiptis tik į vieną kreditorių, tačiau šis atmetė sprendimą ją suteikti, panaudodami tuos pačius dokumentus galite kreiptis į kitą banką ar uniją. Paraiškų skaičius nėra ribojamas, todėl, gavę atsakymus iš kelių bankų, galėsite nuspręsti, kuris jų geriausiai atitinka jūsų poreikius, yra lankstus ir priimtinas jūsų šeimos biudžetui.

Tiesa, gali kilti klausimas – o kodėl kreditorius gali nesuteikti paskolos? Priežastys gali būti bent kelios, tačiau dažniausios jų yra šios:

  • Nepakankamas finansinis stabilumas. Kreditorius vertina jūsų finansines rizikas kiekvieną mėnesį dengti įmokas, tad jis mato ir apskaičiuoja jūsų ar jūsų šeimos finansines galimybes, ir, pastebėjus, kad pajamos nėra stabilios ar pakankamos, gali atmesti jūsų prašymą.

 

  • Bloga kredito istorija. Apie pastarąją gali byloti anksčiau turėti ir laiku negrąžinti greitieji kreditai, paskolos bei kiti finansiniai įsipareigojimai, kurių neatlikote. Bankas ar kreditorius, vertindamas jūsų paraišką, mato šiuos faktus ir tai gali tapti atmetimo priežastimi.

 

  • Darbas su individualios veiklos pažymėjimu ar verslo liudijimu. Pagal darbo sutartį dirbantiems asmenims dažniausiai pakanka parodyti pastarųjų šešių mėnesių atlyginimą, o štai dirbantiems savarankiškai gali kilti keblumų, jei su klientais yra atsiskaitoma grynaisiais. Bankai įprastai tokį uždarbį vertina nepalankiai ir gali atmesti jūsų prašymą, tačiau į dirbančius savarankiškai kiek palankiau žiūrima kredito unijose – siųskite prašymą būtent ten.

7 žingsnis. Paskolos sutarties sudarymas

Jei jau išsirinkote patraukliausią pasiūlymą, neskubėkite jo išsyk pasirašyti. Su parengta sutartimi turėtumėte išsamiai susipažinti ir ją atidžiai perskaityti. Skaitydami sąlygas galite pastebėti neatitikimų ar netikslumų – tokiu atveju reikėtų nedelsiant kreiptis į jus aptarnaujantį vadybininką. Sutartys įprastai pasirašomos banko skyriuje ar atvykus pas pasirinktą kreditorių, o jei paskolą imate kartu su sutuoktiniu, reikės jūsų abiejų parašų. Pasirašius sutartį jums liks atlikti tik keletą dokumentacinių procedūrų notarų biure su pardavėju ir jau netrukus galėsite džiaugtis naujaisiais namais!

Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right