Būsto paskola dirbantiems užsienyje: ką reikia žinoti?
Kone kiekvienas pažįstame į užsienį išvykusį dirbti ir gyventi žmogų, neretai ir patys esame bandę pagauti laimės paukštę svetur. Ne paslaptis, kad didesnioji dalis išvykusių lietuvių įsitvirtina ir ilgam pasilieka Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje ar kitose valstybėse – čia jie kuria šeimas, planuoja ateitį. Vis dėlto, vis dažniau susiduriama ir su sparčiai augančiu tėvynės ilgesiu – užsienyje besidarbuojantys 2 ar 3 dešimtmečius nori grįžti ir užsitikrinti orią pensiją Lietuvoje. Sugrįžti nusprendę emigrantai dažnai susiduria su paskolų suteikimo subtilybėmis – jiems ne visuomet suteikiama norima suma būstui, o ir pajamos vertinamos kur kas griežčiau. Ką reikia žinoti pasiskolinti norintiems ir iš užsienio sugrįžusiems žmonėms, kad šis procesas būtų sklandus ir be netikėtumų?
Kokio dydžio paskolas gali gauti dirbantieji užsienyje?
Ne paslaptis, kad į tėvynę sugrįžę ir savo tolimesnę ateitį planuojantys Lietuvoje žmonės neretai susiduria su įvairiais finansavimo klausimais. Nusprendus įsigyti nekilnojamojo turto ir atvykus į banką konsultacijai gana dažnai išgirstama, kad pastarasis negali finansuoti jūsų svajonės. Nusivilti tikrai nederėtų – tokioje situacijoje patariama kreiptis į kredito unijas. Šios kur kas palankiau žiūri į iš užsienio grįžusius žmones, todėl asmenys, dirbantys svetur, gali gauti tokio pat dydžio paskolas kaip ir visi kiti unijos nariai. Priklausomai nuo paskolos rūšies ir jūsų bei jūsų šeimos finansinių galimybių, būsto paskola dirbantiems užsienyje gali siekti net iki 300 000 eurų. Žinoma, tikslią paskolos sumą sužinosite tik po asmeninės konsultacijos, kurios metu bus įvertinta jūsų kredito istorija ir turimi finansiniai įsipareigojimai. Svarbu paminėti, kad konsultacijos metu reikia turėti asmens dokumentą (pasą ar asmens tapatybės kortelę), pasirašytą sutikimą dėl asmens duomenų tvarkymo, dokumentus, patvirtinančius jūsų darbinius santykius užsienyje (galiojančią darbo sutartį, kurios terminas nemažesnis nei pastarieji ketveri mėnesiai) bei oficialiai gaunamas pajamas (banko išrašą už pastaruosius pusę metų). Specialistai pataria – jei darbo sutartis yra sudaryta užsienio kalba, iš anksto pasirūpinkite jos patvirtintu vertimu. Po vertinimo jums bus pateiktas individualus paskolos pasiūlymas – tuomet galėsite teikti ir paskolos paraišką. Svarbi sąlyga dėl skolinimosi paslaugų yra ta, kad dėl jos gali kreiptis darbingo amžiaus žmonės, dirbantys užsienyje ne trumpiau nei pastaruosius pusę metų ir deklaravę savo gyvenamąją vietą Lietuvoje.
Kokios sąlygos taikomos dirbantiems užsienyje ir norintiems pasiskolinti?
Ieškantiems skolinimosi galimybių palankiausiomis sąlygomis, gali tekti ne kartą susidurti su pačiais įvairiausiais reikalavimais. Dažnai įvairios finansinės institucijos nori garantijų ir reikalauja, kad imdami paskolą turėtumėte laiduojantį žmogų. Taip pat yra taikomi įvairūs administraciniai mokesčiai ir įvairūs apribojimai, pavyzdžiui, privalote turėti leidimą ne tik dirbti, bet ir gyventi toje šalyje, kurioje ir kreipiatės dėl paskolos gavimo. Be to, jei jūs kreipiatės dėl būsto paskolos gavimo, beveik visais atvejais yra reikalaujamas pradinis įnašas, kurio dydis priklauso nuo prašomos finansinės pagalbos sumos dydžio. Taip pat imant paskolą užsienyje galioja griežtesni reikalavimai užsienio piliečiams, kuriems yra sukuriami papildomi ribojimai tam, kad jie įvykdytų savo finansinius įsipareigojimus. Dažnu atveju reikalaujama papildomai apsidrausti ne tik savo gyvybę, bet ir įsigyti paskolos draudimą. Sudėjus visus administravimo mokesčius, privalomas įmokas, metines palūkanas ir pačią paskolos sumą, pamatysite, kad jūsų norima paskola gerokai išbrangsta, tad visuomet verta neskubėti ir pabandyti teikti paraiškas skirtingose finansinėse institucijose, kad palyginus gautus paskolos pasiūlymus, galėtume išsirinkti labiausiai atitinkantį jūsų finansines galimybes ir poreikius.
Norint Lietuvoje pasinaudoti būsto paskola dirbantiems užsienyje, taikomas kur kas paprastesnis procesas. Visų pirma bus tikrinamas jūsų mokumas – tai dažniausiai daroma naudojantis Sodros bei kreditorių teikiamais duomenimis. Taip pat turi būti pateikti visi reikalingi dokumentai, galintys pagrįsti jūsų pajamas, gautas užsienio šalyje. Priklausomai nuo pajamų kilmės pagrindimo, bus sprendžiama, ar jos bus skaičiuojamos svarstant suteikti norimo dydžio paskolą ir pateikiant individualų pasiūlymą. Bet kokiu atveju, patariama neslėpti informacijos apie papildomus pajamų šaltinius, nes taip didėja jūsų šansai gauti reikalingą finansinę pagalbą. Vis dėlto, turėkite omenyje, kad gaunamos pajamos dar negarantuoja, kad jums bus suteikta norimo dydžio paskola. Didžiausias dėmesys yra kreipiamas į tai, kaip jūs vykdėte buvusius finansinius įsipareigojimus kitoms kredito įstaigoms tiek užsienyje, tiek Lietuvoje. Jei galite, konsultacijos metu tiksliai nurodykite laikotarpius, kada turėjote kreditą ar paskolą bei turėkite įmokų mokėjimo pagal nustatytą paskolos mokėjimo grafiką pagrindžiantį dokumentą – banko išrašą. Dažniausiai finansiniai įsipareigojimai yra apskaičiuojami taip, kad neviršytų 40 procentų nuo jūsų gaunamų pajamų kas mėnesį.
Norėdami pasinaudoti lanksčiomis ir jūsų poreikius atitinkančiomis paskolų sąlygomis, kreipkitės į Šeimos Kredito Uniją – patarsime, įvertinsime ir padėsime!