Arčiau debesų: pirmąkart pakilo oro balionas su LKU kredito unijų grupės logotipu

2021 08 03 Visos aktualijos 2021 08 03

LKU kredito unijų grupės logotipu paženklintas naujutėlaitis karšto oro balionas šią vasarą buvo pakrikštytas naujoms kelionėms. Dar šio pavasario gale iš Ispanijos fabriko „Ultramagic Balloons“ parvežtas žaliaspalvis oro balionas buvo pagamintas remiantis naujausiomis technologijomis. Artimoje ateityje, planuojama, balionas raižys ne tik Lietuvos, bet ir kitų Europos valstybių padangę.

Artimos kredito unijos

LKU kredito unijų grupė, vienijanti 45 kredito unijas ir visą grupę prižiūrinčią Lietuvos centrinę kredito uniją (LCKU), Lietuvoje veikia jau daugiau negu 20 metų, per kuriuos suvienijo virš 112 tūkst. narių. Auganti ir stiprėjanti kredito unijų grupė nuo šiol apie save primins ir padangėje, kurioje skraidys LKU logotipu papuoštas karšto oro balionas.

„Mums svarbu, kad šį oro balioną, pakėlę akis į dangų, gyventojai galės išvysti visoje Lietuvoje, įvairiuose miestuose ir miesteliuose. Lygiai taip, kaip ir mūsų kredito unijas, kurių klientų aptarnavimo vietų tinklas apima visą šalies teritoriją. Tokiu būdu dar kartą priminsime žmonėms, kad LKU kredito unijų grupė – artima ir pasiekiama“, – sako LCKU administracijos vadovas ir valdybos pirmininkas Mindaugas Vijūnas.

Šio karšto baliono pirminė idėja užgimė dar prieš dvejus metus Telšiuose. Vienas iš šios minties bendraautorių – kredito unijos „Germanto lobis“ valdybos pirmininkas Vytautas Barsteiga, padėjęs rasti kelius tarp idėjos sumanytojų ir LCKU valdybos.

„Nuostabu, kad jau po pirmo oro baliono pakilimo žmonės jį pastebėjo, mums skambino ir džiaugėsi. Tai parodo, kad balionas yra matomas, išskirtinis, atkreipia gyventojų dėmesį ir dovanoja nuostabias emocijas. Jį bus galima išvysti tiek įvairiuose renginiuose, tiek skrydį juo įsigyti patiems ar padovanoti artimiesiems VŠĮ Telšių oreivių klube.“ – Tikslina V. Barsteiga.

Pirmasis skrydis

Naujojo oro baliono pilotu tapo oro baliono pilotas, buvęs Telšių aeroklubo direktorius, lakūnas ir instruktorius Alfredas Vauras. Tiesa, antrąja šio oro baliono pilote visai netrukus taps Dovilė Naujokienė, kuri šiuo metu, intensyviai ruošiasi pilotės licencijai.

Oro balionas į pirmąją savo odisėją kilo iš Telšių miesto centro – Masčio ežero pakrantės. Palydėtas vietinių gyventojų, balionas ore išbuvo 59 minutes ir nusileido vos keliasdešimt metrų nuo Plungės rajone esančio Brėvikių dvaro, kuriame kadaise gyveno signataras Stanislovas Narutavičius.

A. Vauras po pirmojo skrydžio naujuoju oro balionu neslepia, kad tai net ir nuo 16 metų amžiaus skraidančiam pilotui ypatingai maloni patirtis: „Kalbėdamas apie šį oro balioną, kuris pas mus ką tik atkeliavo tiesiai iš Ispanijos gamintojo, galiu pasakyti vieną vienintelį žodį – tobula. Tai kiekvieno piloto svajonė ir didžiausias malonumas.“

Paklaustas apie būsimus karšto oro baliono, puošto LKU kredito unijų grupės logotipu, skrydžius, A. Vauras prisipažįsta, kad šio baliono laukia daug ir įspūdingų kelionių ir nuostabių skrydžių. „Praėjus keletai dienų po pirmojo skrydžio Telšiuose, balionas du kartus pakilo sostinės Vingio parke, o artimiausiu metu juo galės pasigrožėti ir mūsų kaimynai latviai. Kitąmet šis oro balionas turėtų džiuginti ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos, Italijos, Prancūzijos bei kitų Europos valstybių gyventojų akis“, – vardija pilotas pridėdamas, kad oro balionas turėtų tarnauti artimiausią dešimtmetį.

LKU kredito unijų grupės informacija

Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right