Paskola su INVEGOS finansavimu: ką reikia žinoti?

2024 03 18 Visos aktualijos 2024 03 18

Natūralu, kad kiekvienam verslui reikalingas finansavimas – vienose veiklos srityse jo reikia daugiau, tenka įsigyti nekilnojamojo turto, plėsti autoparką, gerinti gamybos procesą; kitų sėkmingam augimui užtenka ir mažesnių sumų, tačiau be jų neįsivaizduojamas nė vienas verslas. Be abejo, kiekvienas verslininkas yra girdėjęs apie INVEGOS teikiamą finansavimą, tačiau neretai vis dar abejojama, nes kyla pačių įvairiausių klausimų: dėl kokios sumos galima kreiptis, kas gali būti finansuojama, kokie grąžinimo terminai ir pan. Atsakome į visus šiuos klausimus – daugiau žinojimo reiškia paprastesnius procesus!

Kam skirtas INVEGOS finansavimas?

Šeimos Kredito Unija teikia kreditavimo pagal skatinamąją finansinę priemonę „Atviras kreditų fondas 3“ paslaugą – tai INVEGOS lėšomis finansuojamas produktas, galintis visapusiškai stiprinti naujai augančią veiklą. INVEGA yra valstybės įsteigta finansų įstaiga, kurios pagrindiniai veiklos tikslai yra teikti finansines paslaugas, įgyvendinti ir administruoti finansines bei kitokio pobūdžio verslo, viešojo sektoriaus ir žemės ūkio bei žuvininkystės finansavimo priemones. INVEGA mato perspektyvą ir atsakingai plečia finansavimo rinką, investuoja į pridėtinę vertę valstybei kuriančius projektus bei jiems kuria ir koordinuoja plačiausią finansinių priemonių paketą.

„Atviras kreditų fondas 3“ yra skirtas kredito gavėjų investicijoms finansuoti ir (arba) apyvartinio kapitalo trūkumui papildyti, jeigu toks finansavimas yra susijęs su kredito gavėjo naujos veiklos pradėjimu arba esamos veiklos palaikymu, stiprinimu ar plėtra. Net 75 proc. šio produkto dengia INVEGA, o likusius – Šeimos Kredito Unija.

paskolos

Taikomi terminai ir kitos sąlygos

Kaip ir visos finansinės priemonės, INVEGOS teikiamas finansavimas taip pat turi tam tikras sąlygas. Pastarąsias itin svarbu išnagrinėti prieš pasirašant sutartį – tik taip žinosite, ar toks finansavimas atitinka jūsų lūkesčius, grąžinimo galimybes bei kitus svarbius rodiklius.

Terminas

Šios finansinės priemonės trukmė negali būti ilgesnė kaip 120 mėnesių.  Tuo atveju, kai terminas yra trumpesnis, jis gali būti pratęstas, tačiau bet kokiu atveju negali viršyti 120 mėnesių laikotarpio. Svarbu atminti, kad termino pradžia laikoma kredito sutarties sudarymo diena.

Kredito grąžinimą galite rinktis dvejopą – konkrečiu grafiku arba kredito linijos forma. Jei renkatės būtent šį, turėkite omenyje, kad sutrumpėja grąžinimo terminas – jis tampa ne ilgesnis kaip 36 mėnesiai. Jeigu turėdami tokį įsipareigojimą persigalvotumėte, kredito linija gali būti pakeista į kreditą – tokiu atveju sutarties laikotarpis gali būti pratęsiamas iki 60 mėnesių, o termino pradžia skaičiuojamo nuo pakeitimo. Minėtas atvejis nėra laikomas naujos kredito sutarties sudarymu.

Maksimali finansuojama suma

Maksimali AKF3 priemonės lėšų suma vienam kreditui gali siekti 750 000 eurų. Svarbu ir tai, kad kreditų skaičius vienam gavėjui yra neribojamas.

Taikoma palūkanų norma

Norintiems gauti „Atviro kreditų fondo 3“ finansavimą, taikoma kintama palūkanų norma. Įprastai šio kredito kainą sudaro 3,00 proc. fiksuota marža + 3 mėn EURIBOR.

euribor

Ko negalima finansuoti?

Šia finansine priemone negali būti finansuojamos išlaidos, skirtos:

  1. Kredito gavėjo ar kito ekonominę veiklą vykdančio subjekto esamiems finansiniams įsipareigojimams finansuoti ar jam restruktūrizuoti;
  2. Dividendams išsimokėti, kapitalui mažinti išmokant lėšas kredito gavėjo dalyviams, savoms akcijoms supirkti ar kitokiems mokėjimams atlikti iš kapitalo;
  3. Kredito gavėjo finansinių įsipareigojimų refinansavimui;
  4. Nekilnojamojo turto plėtrai, investicijoms į nekilnojamojo turto būklės pagerinimą, siekiant jį parduoti, nuomoti ar kitu būdu perleisti;
  5. Gyvenamosios paskirties nekilnojamam turtui pirkti ir (ar) statyti, iš esmės gerinti;
  6. Krovininėms transporto priemonėms įsigyti;
  7. Atsiskaityti su įmonėmis, kurių akcininkas yra kredito gavėjas.

„Atviras kreditų fondas 3“ yra finansinė priemonė, todėl, kaip ir visų kitų finansinių įsipareigojimų atvejais, prieš prisiimant šią atsakomybę, verta kruopščiai įvertinti savo poreikius ir galimybes grąžinti pasiskolintą sumą.

Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right