Norintiems gauti vartojimo paskolą: kokių klaidų vengti?

2023 12 19 Visos aktualijos 2023 12 19

Natūralu, kad bent kartą gyvenime finansiškai įsipareigojame visi – prispaudus įvairioms gyvenimo situacijoms, prireikia papildomų lėšų, kurių neįmanoma pasiskolinti iš artimųjų ar draugų, o taupymas, deja, atimtų per daug laiko. Atsidūrę tokioje padėtyje imame žvalgytis geriausių sprendimų – lyginame vartojimo paskolų sąlygas, žvalgomės patrauklių pasiūlymų ir kuo palankesnių palūkanų. Vis dėlto, finansų specialistai pastebi, kad ne visi besiskolinantieji žino, į ką derėtų atkreipti dėmesį prieš naujai įsipareigojant, todėl dažnai kartojamos tos pačios klaidos.

Dažniausios skolinimosi priežastys

Nors atrodo, kad paskolos sumą galima panaudoti pagal savo poreikius, dažnai išskiriami trys šio finansinio įsipareigojimo tipai:

Paskola asmeniniams poreikiams. Šiuo būdu gauti pinigai dažniausiai naudojami įvairiems pirkiniams įsigyti. Sąraše taip pat dažnai atsiranda ir kasmetinės atostogos ar tolimesnės išvykos į egzotines šalis povestuvinėms kelionėms. Pastebima, kad vis dažniau paskola pasitelkiama ir gydymo išlaidų padengimui – paslaugoms brangstant, žmonės dažnai neišgali susimokėti už dantų gydymą ar operacijas.

Paskola automobiliui. Bene dažniausiai su paskolos poreikiu susiduriama planuojant įsigyti naują automobilį. Tiesa, žvalgantis visiškai naujo modelio, verčiau pasinaudoti lizingo suteikiamomis galimybėmis, tačiau tiesiog norint atnaujinti savo transporto priemonę, verčiau įsipareigoti vartojimo paskolai, nes ši neriboja nei transporto priemonės modelio, nei markės, nei amžiaus ar kitų aspektų.

Paskola būsto remontui. Nors būsto įsigijimui dažniausiai ieškoma konkrečiai nekilnojamam turtui skirtos paskolos, jo remontui dažnai pasirenkamos kur kas lankstesnės sąlygos, neribojančios panaudojimo galimybių. Už šiuos pinigus galima įsigyti naujus baldus, pasirūpinti naujomis sienų bei grindų dangomis, atnaujinti buitinę techniką ir kitaip investuoti į jaukų bei patogų namų interjerą.

Nepriklausomai nuo to, kam ketinate išleisti pinigus, dėmesį turėtumėte atkreipti į jums taikytinas palūkanas ir skolos grąžinimo laikotarpį, mat pastarosios sąlygos gali būti skirtingos.

Finansinių įsipareigojimų klaidos

Nepriklausomai nuo to, kelintą kartą ketinate pasiskolinti asmeniniams poreikiams, automobilio įsigijimui, būsto remontui ar kitų poreikių realizavimui, visada svarbu atlikti keletą žingsnių, kurie padės užtikrinti sklandų ir sėkmingą įsipareigojimo bei grąžinimo kelią. Finansų specialistai pastebi, kad žmonės dažniausiai daro tris pagrindines klaidas – netinkamai įvertina savo finansines galimybes, atsainiai žvelgia į sutarties sąlygų skaitymą bei nesudaro aiškaus grąžinimo plano. Be kita ko, dažnai koją pakiša ir per dideli ar per dažnai sudaromi įsipareigojimai – be abejo, tam kelią užkirs konsultantas, pastebėjęs, kad jūsų įsiskolinimų suma viršija leistinus skaičius, tačiau to galite išvengti ir patys – tereikia kruopščiai apskaičiuoti visas galimybes.

Kaip išvengti klaidų?

Išvengti finansinių įsipareigojimų klaidų yra išties paprasta, tereikia vadovautis keliais paprastais žingsniais.

Tam, kad galėtumėte objektyviai ir kruopščiai įvertinti savo finansines galimybes, turite atsižvelgti ne tik į kiekvieną mėnesį gaunamas pajamas. Peržiūrėkite jau turimus įsipareigojimus bei būtiniausias išlaidas – kiek skiriate maistui, kurui, komunalinių paslaugų apmokėjimui, pramogoms bei kitiems poreikiams, suskaičiuokite, kiek lėšų pareikalauja turimos paskolos ir kreditai. Nepamirškite, kad visada vertėtų turėti ir rezervą – nežinia, kada staiga gali prireikti papildomų lėšų sveikatos priežiūrai, automobilio remontui ar naujos skalbimo mašinos pirkimui – neturėdami papildomų lėšų tokioms situacijoms būsite priversti vėl ir vėl skolintis papildomai.

Kalbant apie paskolos sutarties sudarymą, visada rekomenduojama kruopščiai ir dėmesingai perskaityti kiekvieną jos punktą. Būtinai atkreipkite dėmesį ne tik į taikomas palūkanas bei kokiam laikotarpiui įsipareigojama, bet ir BVKKMN bei MPN rodiklius, kurie nurodo metinę palūkanų normą ir bendrą paskolos kainą kartu su administraciniais mokesčiais.

Be viso to, kruopščiai sudarytas mokėjimo planas taip pat gali padėti laiku grąžinti įsiskolinimą nejaučiant didelio spaudimo. Atsitiktinai pervesdami sumas rizikuojate susimaišyti, todėl mokėjimus verčiau atlikite reguliariai, vos gavę atlygį už darbą – taip užkirsite kelią pinigų išleidimui kitais tikslais ir pakartotiniam vartojimo paskolos įmokų atidėjimui.

Žinoma, jei turite daugiau nei du finansinius įsipareigojimus, galite pagalvoti ir apie paskolų refinansavimą, kuris sumažins galimybę pamiršti atlikti įmokas laiku bei padės sumažinti taikomų palūkanų procentą. Be abejo, prieš svarstydami bet kokios paskolos poreikį, pabandykite numatyti preliminarias jos sąlygas naudodamiesi internetinėmis skaičiuoklėmis. Tiesa, aklai jomis pasitikėti nederėtų, tačiau matydami tikėtinas sumas galėsite konkrečiau nuspręsti, ar toks finansinis įsipareigojimas jums yra būtinas.

 

 

Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right