Būsto paskola – refinansuoti ar ne?

2024 07 02 Visos aktualijos 2024 07 02

Būsto paskolos refinansavimas: privalumai ir trūkumai

Pagrindiniai būsto paskolos refinansavimo privalumai – pinigų sutaupymas palūkanoms ir galimybė keisti paskolos sąlygas. Savo ruožtu trūkumai dažniausiai apima galimybę sutaupyti papildomai, jei ketinate imti didesnę paskolą arba pasirinkti ilgesnį grąžinimo terminą.

Būsto paskolos refinansavimas gali turėti didelės naudos, pavyzdžiui, sutaupyti pinigų palūkanų išlaidoms, ir gali būti ypač naudingas norint gauti geras naujos paskolos sąlygas. Tačiau refinansuoti gali būti verta ne visada. Pavyzdžiui, galite gauti ilgesnį grąžinimo terminą arba didesnę paskolą ir laikui bėgant mokėti daugiau arba įsiskolinti, todėl galimybė pasinaudoti refinansavimu turi būti tvirtas ir gerai apgalvotas sprendimas.

busto paskolos skaiciuokle

Būsto paskolos refinansavimo privalumai

Pasinaudoti būsto paskolos refinansavimu gali būti naudinga net dėl keleto priežasčių, ypač kai palūkanų normos didėja, o jūs norite užsitikrinti žemą fiksuotą palūkanų normą. Refinansavimas yra išties nemažai privalumų suteikiantis procesas. Tam, kad galėtumėte kuo objektyviau įsivertinti savo poreikį refinansuoti paskolas, būtina įvertinti visus galimus scenarijus. Pagrindiniai refinansavimo privalumai yra šie:

  • Potencialiai mažesnė palūkanų norma ir mėnesinė įmoka. Viena iš dažniausių priežasčių refinansuoti yra mažesnės palūkanų normos. Refinansavimas gali padėti sutaupyti, ypač jei sutrumpinsite grąžinimo terminą. Taip pat galite nuspręsti refinansuoti, kad pasirinktumėte mažesnę mėnesinę įmoką, pasirinkdami ilgesnį grąžinimo terminą. Specialistų teigimu, refinansuodami paskolas galite sutaupyti nuo kelių šimtų iki net tūkstančių eurų – šie pinigai gali tapti puikia investicija į ateitį ar efektyvia motyvacija taupyti norimam pirkiniui.
  • Galimybė pakeisti paskolos funkcijas. Galite sutaupyti pinigų refinansuodami į trumpesnį paskolos terminą arba gauti mažesnę mėnesinę įmoką refinansuodami į ilgesnį paskolos terminą. Taip pat galite pereiti nuo reguliuojamos palūkanų normos prie fiksuotos palūkanų normos, o tai ypač patrauklu rinkoje, kurioje palūkanų normos didėja.
  • Greitesnis paskolos grąžinimas. Vienas reikšmingiausių refinansavimo privalumų sutrumpinant paskolos terminą yra galimybė greičiau grąžinti skolą. Žinoma, trumpesnis grąžinimo laikotarpis savaime reiškia, kad mokėsite didesnes mėnesines įmokas, tačiau galėsite pastebimai greičiau sumažinti pagrindinės sumos likutį. Šis skolos grąžinimo grafikas gali padėti greičiau įgyti finansinę laisvę.

Būsto paskolos refinansavimo trūkumai

Būsto paskolos refinansavimas nėra paprastas finansinis sprendimas, todėl pateikiame esminius trūkumus, kuriuos verta žinoti:

busto paskolos skaiciuokle

 

  • Galimas neigiamas poveikis jūsų kredito balui. Kai kreipsitės dėl refinansavimo, skolintojas atliks kredito tyrimą, kad peržiūrėtų jūsų kredito istoriją ir nuspręstų, ar gali suteikti jums būsto paskolos refinansavimą. Toks tyrimas išliks jūsų kredito ataskaitoje kelis metus, todėl jūsų kredito balas gali sumažėti. Išvengti tokio proceso nepavyks, tačiau kredito balas pagerės, kai laiku mokėsite naują paskolą. Visgi, įvertinkite galimą to poveikį, ypač jei planuojate kreiptis dėl kitos rūšies kredito.
  • Galimas ilgesnis paskolos terminas arba didesnė skola. Kai refinansuojate į ilgesnį paskolos grąžinimo laikotarpį arba pasirenkate grynųjų pinigų refinansavimą, svarbu subalansuoti trumpalaikę naudą su ilgalaikiu poveikiu. Dėl palūkanų išlaidų per savo būsto paskolos laikotarpį galite mokėti daugiau, jei refinansuosite į ilgesnės trukmės paskolą, net jei jūsų mėnesinės įmokos yra mažesnės. O jei paimsite didesnę paskolą kaip dalį pinigų išgryninimo, jūsų skolos ir pajamų santykis padidės, todėl gali būti, kad bus sunkiau grąžinti arba ateityje bus sunkiau pasiskolinti.

Būsto paskolos skaičiuoklė yra puikus įrankis, kuris padės jums nusistatyti tikslus, terminus ir sužinoti visas reikiamas sumas. Pasinaudoję šiuo patogiu įrankiu sužinosite, kokiam laikotarpiui ir kokiomis sąlygomis pasiskolinti būtų sumanu, o žinodami šiuos niuansus paskolą patogiai pritaikysite kiekvienam savo poreikiui. Intenernete vos keliais pelytės paspaudimais galėsite sukurti asmeniškai jums patogiausią skolinimosi planą, išsyk matysite tokius rodmenis kaip BVKKMN, paskolos kainą ir sutarties mokestį. 

Būsto paskolos skaičiuoklė – paprastas ir patogus būdas sužinoti mėnesio įmokų bei palūkanų dydį, tačiau atminkite, kad jos rezultatas gali skirtis nuo galutinio pasiūlymo, pritaikyto jūsų asmeniniams poreikiams. 

Tvirtas apsisprendimas

Sprendimas pasinaudoti būsto paskolos refinansavimu dažnai priklauso nuo daugelio sąlygų ir aplinkybių. Todėl svarbiausias žingsnis yra įvertinti palūkanų normas, mėnesinį mokėjimą ir grąžinimo terminą.

Be to, prieš pasinaudojant refinansavimo galimybe protinga palyginti kelių refinansavimo skolintojų pasiūlymus, įskaitant tą, su kuriuo turite sudarę dabartinę sutartį, kad rastumėte geriausias sąlygas.

Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right