Centrinė kredito unija yra kredito unijas vienijanti organizacija. Centrinė kredito unija atlieka eilę svarbių funkcijų:
Atlieka vienijamų kredito unijų veiklos priežiūrą ir inspektavimus;
Renka įmokas į kredito unijų Stabilizacinį fondą, jį valdo ir administruoja;
Teikia kredito unijoms svarbias paslaugas: kuria ir administruoja svarbiausias informacines sistemas, rengia unijų darbo tvarkas, rengia ir įgyvendina grupės rinkodaros strategiją, konsultuoja kredito unijas įvairiais veiklos klausimais ir pan.
Lietuvoje veikia dvi centrinės kredito unijos: Lietuvos Centrinė kredito unija (LCKU, vienija 45 kredito unijas) ir Lietuvos Jungtinė centrinė kredito unija (JCKU, vienija 10 kredito unijų). Šeimos kredito unija priklauso Lietuvos Centrinės kredito unijos (LCKU) grupei.
Kas yra pajus? keyboard_arrow_up
Išskiriami dviejų rūšių pajai – pagrindinis ir papildomas. Pagrindinis pajus yra privalomas stojant į uniją, jo minimalus dydis yra 30 Eur. Papildomasis pajus paprastai yra susijęs su kreditavimu. Unijos savo nuožiūra gali nusistatyti skirtingas papildomo pajaus išpirkimo taisykles.
Svarbu žinoti, kad pajus nėra indėlis, todėl pajui netaikomas indėlių draudimas. Pajų grąžinimo taisyklės:
Pagrindiniai pajai grąžinami tik pasibaigus unijų finansiniams metams ir įvertinus unijos patirtus nuostolius.
Papildomi pajai. Pastarųjų grąžinimo taisyklės nustatomos kiekvienos unijos individualiai.
Kas gali tapti kredito unijos nariu? keyboard_arrow_up
Kredito unijos fiziniais nariais gali būti pilnametystės sulaukę asmenys, kurie gyvena, dirba arba mokosi Vilniaus miesto, Vilniaus rajono arba Trakų rajono savivaldybėse. Kredito unijos asocijuotais nariais gali būti Lietuvos Respublikoje įregistruoti ir Lietuvos Respublikos Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje ir su šia savivaldybe besiribojančių kitų savivaldybių teritorijose buveinę turintys juridiniai asmenys. Norint tapti nariu, reikia užpildyti prašymą ir sumokėti minimalų pajinį įnašą – 30 Eurų.
Ką reiškia narystė kredito unijoje? keyboard_arrow_up
Kredito unijos nariai gali naudotis visomis kredito unijos paslaugomis. Taip pat nariai turi teisę balsuoti visuotiniuose kredito unijos narių susirinkimuose ir taip dalyvauti kredito unijos valdyme. Dalyvavimas kredito unijos valdyme yra nario teisė, bet ne pareiga.
Bendrai, kredito unijos nariai neprisiima jokios rizikos, susijusios su kredito unijos veikla. Tačiau svarbu žinoti, kad kredito unijos veiklos nesėkmės atveju nariai rizikuoja prarasti turimus pajus.
Kuo kredito unija skiriasi nuo komercinio banko? keyboard_arrow_up
Tikslinga išskirti šiuos esminius skirtumus:
Valdymas. Kredito unijos nariai gali balsuoti per visuotinius narių susirinkimus ir taip dalyvauti kredito unijos valdyme. Svarbu tai, kad priimant sprendimus galioja principas “Vienas narys – vienas balsas”, todėl kredito unijos yra valdomos demokratiškai. Komerciniai bankai yra akcinės bendrovės ir atitinkamai valdomos akcininkų. Akcininko balso įtaka proporcinga jo turimam akcijų skaičiui.
Kapitalo struktūra. Labai supaprastinus – kredito unijose kapitalas formuojamas iš narių pajinių įnašų, o banko kapitalą formuoja akcinis kapitalas, kurį įneša banko akcininkai (realiai tiek banko, tiek ir kredito unijų kapitalo struktūros yra sudėtingesnės).
Pelnas – nėra vienintelis kredito unijos tikslas. Bankai yra akcinės bendrovės. Akcinių bendrovių tikslas yra pelnas ir maksimali grąža akcininkams. Kredito unijos yra kooperatyvai. Kooperatyvų tikslas yra maksimali nauda nariams. Paprastai kredito unijos nariams naudą perteikia teikdamos paslaugas geresnėmis nei rinkos sąlygomis, pvz. teikdamos paskolas pigiau arba už indėlius mokėdamos daugiau. Bankai akcininkams tiesiog išmoka dividendus. Tiesa, kredito unijos negalėtų būti vadinamos ne pelno siekiančiomis organizacijomis. Jei kredito unijos visai neuždirbtų pelno, jos negalėtų tvariai veikti. Todėl kredito unijos dažnai apibūdinamos kaip “ne pelnui, bet paslaugoms skirtos organizacijos” (angl. not for profit, but for service).
Teikiamų paslaugų įvairovė. Komerciniai bankai teikia platesnį paslaugų asortimentą. Kaip pavyzdys, bankai teikia investicijų valdymo, pensijų kaupimo paslaugas, aptarnauja stambaus verslo įmones. Kredito unijos daugiausia koncentruojasi į privačius asmenis, šeimas ir smulkų verslą, o didžiausią dalį savo pajamų kredito unijos uždirba iš paskolų teikimo.
Turto dydis. Dažniausiai kredito unijos yra mažesnės savo turto dydžiu. Tačiau ne visur: pavyzdžiui Kanadoje ir JAV kredito unijos savo dydžiu prilygsta komerciniams bankams.
Veiklos priežiūra. Lietuvoje veikiančius komercinius bankus tiesiogiai prižiūri Lietuvos bankas. Kredito unijas prižiūri dvi įstaigos: Lietuvos Centrinė kredito unija (skėtinė organizacija) ir Lietuvos bankas.
Reguliavimas. Bankai, teikdami platesnį finansinių paslaugų asortimentą prisiima ir daugiau veiklos rizikos. Todėl bankams keliami aukštensi kapitalo ir veiklos rizikos valdymo reikalavimai.
Koks skirtumas, skolintis iš kredito unijos ar iš banko? Realiai – jokio. Išmintinga skolintis toje įstaigoje, kuri pateikia geriausiai Jūsų poreikius ir galimybes atitinkantį paskolos pasiūlymą.
Kaip pateikti paraišką paskolai? keyboard_arrow_up
Paraišką paskolai galite pateikti dviem būdais:
Internetu (greičiausias būdas). Paskolos skaičiuoklėje pasirinkę Jus dominantį paskolos produktą, sumą ir terminą (vėliau juos dar galėsite pakeisti) spauskite "Pildyti paraišką". Užpildykite trumpą paraišką ir patvirtinkite savo tapatybę Jums patogiu būdu. Viskas, Jūsų paraišką gavome ir artimiausiu metu Jums pateiksime paskolos pasiūlymą.
Kredito unijos būveinėje. Paraišką paskolai galite pateikti ir kredito unijos būveinėje. Taupant Jūsų laiką, siūlome iš anksto rezervuoti susitikimo laiką.
Jei dar nesate tikri dėl savo poreikių ar galimybių, visuomet galite pasitarti su mūsų paskolų vadybininku. Šiuo atveju yra geriausia palikti užklausą ir paskolų vadybininkas su Jumis susisieks artimiausiu metu.
Ar būsto paskola gali būti suteikta, jei asmens pajamos gaunamos ne eurais? keyboard_arrow_up
Šeimos kredito unija teikia būsto paskolas asmenims, kurių pajamos yra gaunamos šiomis valiutomis:
Mūsų preliminarią kainodarą galite pamatyti skaičiuoklėje, nustačius norimą paskolos sumą ir terminą. Tam, kad gauti tikslų paskolos pasiūlymą, reikia pateikti paraišką būsto paskolai. Gavę paraišką dažniausiai pasiūlymą pateikiame per vieną-dvi darbo dienas.Paraišką galite pateikti internetu, tam nebūtina atvykti į kredito unijos biurą.
Kaip pateikti paraišką būsto paskolai internetu? keyboard_arrow_up
Nustatykite jums reikalingą paskolos sumą ir terminą (vėliau dar galėsite juos patikslinti)
Spauskite mygtuką “Teikti paraišką”
Užpildykite paraiškos formą;
Patvirtinkite savo tapatybę Jums patogiu būdu;
Įkelkite dokumentus, kurių prašo sistema.
Viskas! Paskolos paraiška ir visi dokumentai pateikti. Priskirto paskolų vadybininko kontaktai išsiųsti Jūsų nurodytu el. Paštu. Artimiausiu metu Jums pateiksime paskolos pasiūlymą. Jei bus klausimų – susisieksime su Jumis telefonu.
Ar galima vartojimo paskolą grąžinti anksčiau laiko? keyboard_arrow_up
Taip, vartojimo paskolą galima grąžinti anksčiau laiko be jokių papildomų mokesčių.
Per kiek laiko gausiu būsto paskolos pasiūlymą? keyboard_arrow_up
Pasiūlymą pateiksime per vieną darbo dieną nuo paraiškos gavimo. Paraišką galite pateikti internetu, tam nereikia vykti į kredito unijos buveinę.
Ar galima refinansavimui skirtą paskolą grąžinti anksčiau laiko? keyboard_arrow_up
Taip, paskolą refinansvimui galimą grąžinti bet kada anksčiau termino. Tai nekainuoja papildomai.
Kas yra vartojimo kreditų tarpininkas? keyboard_arrow_up
Tai asmuo, kuris nėra vartojimo kreditų davėjas (arba tarpusavio skolinimo platformos operatorius) ir kuris verslo arba profesiniais tikslais už atlygį atlieka bent vieną iš šių veiksmų (šaltinis: LB):
pateikia arba pasiūlo vartojimo kredito sutartį vartojimo kredito gavėjui;
padeda gavėjui atlikti kitus su vartojimo kredito gavimu susijusius veiksmus;
vartojimo kredito davėjo (arba tarpusavio skolinimo platformos operatoriaus) vardu sudaro vartojimo kredito sutartį su kredito gavėju.
Išskiriami priklausomis ir nepriklausomi vartojimo kredito tarpininkai:
nepriklausomi vartojimo kredito tarpininkai privalo būti įtraukti į viešąjį vartojimo kreditų tarpininkų sąrašą, kurį tvarko Lietuvos bankas;
priklausomi vartojimo kredito tarpininkai gali atstovauti vieną ar kelis vartojimo kredito davėjus. Tokie tarpininkai turi būti įrašyti į viešąjį vartojimo kredito davėjo vardu veikiančių tarpininkų sąrašą.
Pasirinkite kortelę ir stulpelyje „Veiksmai“ paspauskite „Registruoti“.
Įveskite savo susikurtą nuolatinį slaptažodį.
Įveskite mobilaus telefono numerį, kuriuo bus siunčiami vienkartiniai saugos kodai.
Kaip apsipirkti mokėjimo kortele, kuri jau registruota saugiems atsiskaitymams? keyboard_arrow_up
Elektroninėje parduotuvėje, pažymėtoje „MasterCard® SecureCode™“ ženklu, išsirinkę prekę ar paslaugą įveskite įprastus mokėjimo kortelės duomenis, skirtus atsiskaityti internete: kortelės numerį, jos galiojimo datą ir triženklį kortelės saugos kodą (CVC2 arba CVV2).
Sistema Jus automatiškai nukreips į LKU kredito unijų grupės saugaus atsiskaitymo internetu svetainės langą.
Įsitikinkite, kad visa apie pirkimą pateikta informacija yra teisinga, ir suveskite savo susikurtą slaptažodį.
Sistema Jus nukreips į naują langą, kuriame įveskite SMS žinute iš LKU grupės kredito unijos gautą vienkartinį saugos kodą, kuris yra sudarytas iš skaitmenų.
Bent vieną iš kodų suvedus neteisingai, sistema Jus grąžins į patvirtinimo langą, kad abu kodus tikrai suvestumėte teisingai.
Parduotuvėse, kurios nėra pažymėtos „MasterCard® SecureCode™“ logotipu, Jūs ir toliau galėsite atsiskaityti Jums įprastu būdu.
Kur galima sužinoti mokėjimo kortelės likutį? keyboard_arrow_up
Mokėjimo kortelės likutį galite sužinoti:
savo kredito unijoje;
prisijungus prie el. bankininkystės „i-Unija“;
bankomatuose „MEDUS“;
paskambinus į „Worldline Baltic“ tel. nr. (8-5) 215 1177 (bet kuriuo paros metu);
loterijos „Perlas“ terminale;
visų Lietuvoje veikiančių bankų bankomatuose.
Ką daryti pamiršus mokėjimo kortelės PIN kodą? keyboard_arrow_up
Kreipkitės į Šeimo kredito uniją ir pateikite nustatytos formos prašymą dėl kortelės dublikato išdavimo.
Kiek kartų galima suklysti renkant PIN kodą? keyboard_arrow_up
Neteisingai įvesti PIN kodą galima:
3 kartus bankomate (3-čią kartą įvedus neteisingą PIN kodą, bankomatas kortelę įtrauks).
5 kartus, jeigu atsiskaitoma kortele prekybos vietoje. Po 5-to neteisingo PIN kodo įvedimo, kortele atsiskaityti nebegalėsite, todėl prašome kreiptis į kredito uniją dėl kortelės pakeitimo.
Ką daryti, jei mokėjimo kortelę įtraukė bankomatas, kortelė buvo pamesta arba pavogta? keyboard_arrow_up
Skambinkite į kortelių centrą „Worldline Baltic“ tel. (8-5) 215 1177 (bet kuriuo paros metu) ir užblokuokite savo mokėjimo kortelę. Taip pat kreipkitės į savo kredito uniją, kad Jums būtų pagaminta nauja kortelė.
Kaip atnaujinti mokėjimo kortelę? keyboard_arrow_up
Mokėjimo kortelė galioja iki mėnesio, nurodyto ant mokėjimo kortelės, paskutinės dienos. Pasibaigus kortelės galiojimo terminui ir raštu nepranešus kredito unijai prieš 30 kalendorinių dienų iki kortelės galiojimo termino pabaigos apie kortelės sutarties nutraukimą, kredito unija Jums pagamins naują mokėjimo kortelę.
Jeigu kortelės galiojimo paskutinį mėnesį negalėsite atsiimti atnaujintos mokėjimo kortelės, galima kortelę atnaujinti anksčiau laiko, t. y. iki kortelės galiojimo pabaigos likus ne daugiau nei 90 dienų.
Kaip gauti „MasterCard Standard“ kredito kortelę su kredito limitu? keyboard_arrow_up
Kredito kortelė su kredito limitu išduodama nuolatines pajamas gaunantiems Lietuvos piliečiams, dirbantiems savo šalyje, užsienyje ar savarankiškai, t. y. pagal individualios veiklos pažymėjimą ar verslo liudijimą. Prieš tai įvertinamas nario, prašančio išduoti mokėjimo kortelę, finansinis pajėgumas pagal kredito unijoje nustatytas vidines procedūras. Sprendimą priima atsakingas unijos darbuotojas.
Kokias sąlygas būtina atitikti norint gauti kredito kortelę su kredito limitu?
Bendra visų šeimos įsipareigojimų mėnesio įmokų suma negali viršyti 40 proc. visų per mėnesį gaunamų šeimos grynųjų pajamų.
Finansavimo galimybės ir sąlygos priklauso ir nuo mokumo istorijos bei įsipareigojimų vykdymo kreditoriams.
Kokius dokumentus reikia pateikti?
Gali būti reikalinga pažyma apie paskutinių 6 mėnesių darbo užmokestį ir darbo sutartis.
Pajamas gaunant iš užsienio, bus reikalinga pažyma apie paskutinių 6 mėn. darbo užmokestį, darbo sutartis ir bankinės sąskaitos išrašai, liudijantys pajamų gavimą.
Pajamas gaunant pagal verslo liudijimą, dirbant pagal individualios veiklos pažymą ar gaunant nuomos pajamas, bus reikalinga pajamų deklaracija, patvirtinta Valstybinės mokesčių inspekcijos.
Kitos pažymos ar dokumentai, liudijantys šeimos pajamų gavimą.
Kokio laikotarpio pajamos vertinamos?
Dirbant pagal darbo sutartį, individualią veiklą ar pagal verslo liudijimą, bus vertinamos mažiausiai 6 mėn. laikotarpio pajamos.
Pajamas gaunant iš užsienio, bus vertinamos mažiausiai 12 mėn. laikotarpio pajamos.
Norėdami įsigyti kortelę, kreipkitės į savo uniją, kurios nariu esate, ir pateikite užpildytą nustatytos formos prašymą išduoti mokėjimo kortelę.
Kokiomis priemonėmis galima prisijungti prie LKU mobiliosios programėlės? keyboard_arrow_up
Prisijungimui prie mobiliosios programėlės galite naudoti mobilųjį elektroninį parašą, kvalifikuotą „Smart-ID“ paskyrą, arba, po registracijos taip pasirinkus, biometrinius duomenis – piršto atspaudą ar veido atvaizdą.
Kokiomis priemonėmis galima tvirtinti mokėjimus LKU mobiliąja programėle? keyboard_arrow_up
Mokėjimų tarp savo sąskaitų tvirtinti nereikia, o atliekant mokėjimą į kitos finansų įstaigos sąskaitą – tai galite atlikti mobiliuoju elektroniniu parašu arba kvalifikuota „Smart-ID“ paskyra.
Ko reikia norint naudoti LKU mobiliąją programėlę? keyboard_arrow_up
Jums pakaks turėti išmanųjį įrenginį, mobilųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį, su „Android“ (bent 7.0 ir naujesnės versijos) arba „iOS“ (bent 13 ir naujesnės versijos) operacine sistema, interneto ryšį, taip pat su kredito unija sudarytą elektroninių paslaugų sutartį, kurios naudotojo kodas nebūtų užblokuotas.
Praradau savo įrenginį, į kurį buvo įdiegta LKU mobilioji programėlė, ar galima jį užblokuoti? keyboard_arrow_up
Taip, savo kredito unijai nurodykite prarasto įrenginio pavadinimą, naudotojo kodą, kuris buvo registruotas mobiliojoje programėlėje (tik jeigu naudojate kelis naudotojo kodus), ir įrenginys bus užblokuotas. Primename, kad kitais įrenginiais ir toliau galėsite pasiekti LKU elektronines paslaugas.
Sudariau mokėjimo kortelės sutartį, tačiau dar nematau savo kortelės LKU mobiliojoje programėlėje, ką daryti? keyboard_arrow_up
Jeigu mokėjimo kortelė Jums neišduota, ji nebus atvaizduojama ir LKU mobiliojoje programėlėje. Kai tik kortelė bus išduota ir aktyvuota, ją matysite ir turimų mokėjimo kortelių sąraše.
Esu daugiau nei vienos LKU grupės kredito unijos narys. Ar galiu per LKU mobiliąją programėlę prisijungti prie kelių savo paskyrų? keyboard_arrow_up
Taip, prieš tai reikėtų išsiregistruoti iš vienos paskyros ir iš naujo prisiregistruoti į kitą. Taip pat prisijungimui prie skirtingų paskyrų galite naudoti kelis skirtingus išmaniuosius įrenginius.
Ar mano indėliai yra apdrausti? keyboard_arrow_up
Visi mažmeninių indėlininkų ir įmonių indėliai yra apdrausti VĮ„Indėlių ir investicijų draudimas“, tačiau tam tikriems indėliams gali būti taikomos išimtys, nurodytos VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“. Daugiau sužinokite interneto svetainėje www.iidraudimas.lt.
Jeigu indėliai apdrausti, tai patvirtinsime sąskaitos išraše.
Apsaugos riba – iki 100 000 Eur vienam indėlininkui už visus vienoje kredito įstaigoje laikomus indėlius.
Kurį indėlio tipą rinktis – terminuotąjį ar taupomąjį? keyboard_arrow_up
Tai priklauso nuo to, koks taupymo būdas Jums priimtinesnis ir kokią sumą taupymui esate jau sukaupę.
Terminuotieji indėliai yra skirti didesnei sumai laikyti ir jų negalima pildyti – įnešama suma yra fiksuota ir nekintama. Galima pasirinkti palūkanų mokėjimą kas mėnesį arba termino pabaigoje.
Taupomieji indėliai yra skirti didesnę sumą sukaupti per laiką – pradinė suma dažniausiai būna maža (kai kuriose kredito unijose net nuo 1 Eur). Šį indėlį visą laikotarpį galima pildyti (arba periodiniais įnašais, arba nereguliariais), taip pat palūkanos kiekvieno mėnesio pabaigoje yra pridedamos prie indėlio balanso ir kitą mėnesį skaičiuojamos jau nuo didesnės sumos kaupiamuoju principu.
Taigi jeigu turite sukaupę didesnę sumą taupymui, rekomenduojame rinktis terminuotąjį indėlį, o jeigu norite taupyti mažomis sumomis Jums patogiu dažnumu – taupomąjį.
Ar galiu nutraukti indėlį anksčiau laiko? keyboard_arrow_up
Visada galite nutraukti bet kokio tipo indėlį anksčiau laiko. Didžioji dalis kredito unijų leidžia tai atlikti internetu, naudojantis elektronine bankininkyste „i-Unija“. Atkreipiame dėmesį, kad nutraukiant indėlį anksčiau laiko, neteksite sukauptų ar priskaičiuotų palūkanų.
Kaip galima sudaryti indėlių sutartis? keyboard_arrow_up
Visų tipų indėlių sutartis galite sudaryti atvykę į Šeimos kredito unijos aptarnavimo vietą adresu Ulonų g. 5, Vilnius arba internetu, naudojantis elektronine bankininkyste „i-Unija“ (išskyrus vaiko taupomąjį indėlį – jis sudaromas tik atvykus į kredito uniją).
Ar galima indėlį padėti su bendrasavininku? keyboard_arrow_up
Ne, tokios galimybės nėra.
Ką daryti jeigu nustatyto periodinio mokėjimo dieną su indėliu susietoje sąskaitoje nepakako lėšų periodiniam mokėjimui įskaityti? keyboard_arrow_up
Jums nieko dėl to nereikia daryti, sistema kito periodinio mokėjimo ieškos kitu nustatytu periodiškumu. Jeigu vis dėl to pageidaujate, kad lėšos būtų įmokėtos, atlikite papildymą naudodamiesi elektronine bankininkyste „i-Unija“.
Kaip tapti kredito unijos el. bankininkystės „i-Unija“ vartotoju? keyboard_arrow_up
Susisiekite su savo kredito unija ir sudarykite Elektroninių paslaugų teikimo sutartį. Tam Jums reikės turėti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus.
Jums bus suteiktas naudotojo kodas bei pirminis slaptažodis, kuriais prisijungsite prie sistemos.
Jei prie sistemos pageidausite jungtis naudodami vienkartinį saugos kodą, nurodykite savo mobiliojo telefono numerį, kuriuo Jums bus atsiųstas SMS su vienkartiniu saugos kodu. Šiuo būdu galėsite tvirtinti riboto dydžio operacijas, o didesniems mokėjimams atlikti reikalinga įsigyti mobilųjį e. parašą arba susikurti „Smart-ID“ paskyrą.
Kredito unijos darbuotojai paaiškins, kaip naudotis paslaugomis internetu.
Kaip galiu prisijungti prie el. bankininkystės „i-Unija? keyboard_arrow_up
Interneto naršyklės adresų eilutėje įveskite www.i-unija.lt arba užsukite į LKU interneto svetainėje www.lku.lt esančią skiltį „El. bankininkystė“, kur rasite prisijungimo prie „i-Unija“ nuorodą.
Nepamirškite, kad kiekvieną kartą prisijungdami prie LKU el. bankininkystės sistemos, turėsite įrašyti savo naudotojo kodą (nurodytą sutartyje) ir nuolatinį slaptažodį. Įvedus šiuos duomenis, kitame lange reikia pasirinkti, su kuria priemone norėsite prisijungti: vienkartiniu saugos kodu, siunčiamu SMS žinute, kvalifikuota „Smart-ID“ paskyra ar mobiliuoju e. parašu.
Kaip galiu pakeisti slaptažodį? keyboard_arrow_up
Pirmą kartą jungdamiesi prie el. bankininkystės ir suvedę teisingą naudotojo kodą, pirminį slaptažodį bei prisijungimą patvirtinę viena iš priemonių (vienkartiniu saugos kodu, gautu SMS žinute, „Smart-ID“ programėle arba mobiliuoju e. parašu), atsidarys langas, kuriame bus prašoma pakeisti pirminį slaptažodį. Įveskite pirminį slaptažodį, naują slaptažodį, dar kartą pakartokite naują slaptažodį ir patvirtinkite savo pasirinkimą. Naują (nuolatinį) slaptažodį turi sudaryti ne mažiau kaip 8 simboliai.
Ką daryti pamiršus nuolatinį slaptažodį? keyboard_arrow_up
Jei pamiršote nuolatinį slaptažodį, kuris reikalingas prisijungiant prie el. bankininkystės, kreipkitės į savo kredito uniją elektroniniu paštu arba atvykite į skyrių. Pateikus prašymą, kredito unijos darbuotojas padės Jums susikurti naują nuolatinį slaptažodį.
Kokiomis naršyklėmis galiu prisijungti prie el. bankininkystės? keyboard_arrow_up
Norėdami prisijungti prie el. bankininkystės, turite naudotis naujausiomis „Internet Explorer“, „Microsoft Edge“, „Opera“, „Mozilla Firefox“, „Google Chrome“ arba „Safari“ naršyklių versijomis.
Kokias sąlygas turiu atitikti, norėdamas gauti būsto kreditą? keyboard_arrow_up
Bendra visų Jūsų šeimos narių įsipareigojimų mėnesio įmokų suma negali viršyti 40 proc. visų per mėnesį šeimos gaunamų grynųjų pajamų.
Finansavimo galimybės ir sąlygos taip pat priklauso nuo mokumo istorijos, įsipareigojimų kitiems kreditoriams vykdymo, nuosavos lėšų dalies.
Kokius dokumentus reikia pateikti, norint gauti būsto kreditą? keyboard_arrow_up
Gali būti reikalinga pažyma apie paskutinių 6 mėnesių darbo užmokestį ir darbo sutartis.
Pajamas gaunant iš užsienio bus reikalinga pažyma apie paskutinių 12 mėn. darbo užmokestį, darbo sutartis ir bankinės sąskaitos išrašai, liudijantys pajamų gavimą, metinė pajamų deklaracija.
Pajamas gaunant pagal verslo liudijimą, dirbant pagal individualios veiklos pažymą ar gaunant nuomos pajamas, bus reikalinga mažiausiai dviejų metų pajamų deklaracijos, patvirtintos Valstybinės mokesčių inspekcijos, pajamų-išlaidų žurnalas, veiklos pažyma.
Kitos pažymos ar dokumentai, liudijantys šeimos pajamų gavimą.
Ar galiu gauti kreditą jei dirbu arba gyvenu kitoje šalyje? keyboard_arrow_up
Taip, galima kreiptis dėl būsto finansavimo dirbantiems ar gyvenantiems kitoje šalyje, kurios valiuta yra eurai, arba šalyse, kurių valiuta yra SEK, DKK, PLN, GBP, USD, NOK, CHF, ISK ir CAD.
Pajamas gaunant iš užsienio bus reikalinga pažyma apie paskutinių 12 mėn. darbo užmokestį, darbo sutartis ir bankinės sąskaitos išrašai, liudijantys pajamų gavimą, metinė pajamų deklaracija. Taip pat reikalinga pateikti kitos šalies, kurioje gyvenama arba iš kurios gaunamos pajamos, kredito istoriją pagrindžiančią ataskaitą.
Kaip kredito unija vykdo veiklą? keyboard_arrow_up
LKU grupės kredito unijos šiuo metu veikia įprastai. Tiesioginio poveikio kredito unijų teikiamoms finansinėms paslaugoms nėra, klientams nėra pagrindo nerimauti.
Kaip sankcijos gali paveikti kredito unijos veiklą? keyboard_arrow_up
LKU grupės kredito unijos šiuo metu veikia įprastai, klientams nėra pagrindo nerimauti. Mokėjimų vykdymas, taip pat ir lėšų įskaitymas, gali užtrukti kiek ilgiau negu įprastai ar neįvykti (pvz., būti atmesti), ypač jei jie yra susiję su Rusija, Baltarusija ar Ukraina.
Šiek tiek ilgiau gali būti analizuojamos ir operacijos į SEPA erdvės šalyse registruotus bankus ar kitas mokėjimo paslaugų teikėjų įstaigas, tačiau sankcijų įtaka šioms operacijoms bus nežymi (SEPA erdvę sudaro Europos ekonominės erdvės šalys ir Andora, Monakas, San Marinas, Šveicarija, Jungtinė Karalystė bei Vatikanas).
Rekomenduojame iš anksto planuoti mokėjimus. Taip pat, kredito unijai paprašius, būti pasirengus pateikti mokėjimą pagrindžiančius dokumentus, įskaitant ir informaciją apie verslo partnerį. Atlikdami mokėjimus, jų paskirtyje pateikite kuo išsamesnę ir tikslesnę informaciją. Pavyzdžiui, atlikdami mokėjimus pagal sąskaitą-faktūrą, nurodykite ne tik jos numerį, bet ir prekių galutinį gavėją ar kitą svarbią informaciją.
Ar mokėjimai į / iš Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos yra vykdomi? keyboard_arrow_up
LKU grupės kredito unijos šiuo metu veikia įprastai, klientams nėra pagrindo nerimauti. Mokėjimai yra vykdomi, jei tai nėra mokėjimai, susiję su sankcionuotomis įmonėmis, asmenimis, regionais ir jei mokėjimai nėra vykdomi per sankcionuotus bankus ar už sankcionuotas prekes bei paslaugas.
Ar galiu išsigryninti mokėjimo kortelės sąskaitoje esančias lėšas? keyboard_arrow_up
Iš pradžių fiksuotas padidėjęs grynųjų pinigų poreikis grįžo į įprastas vėžes. Šiuo metu visi tinklo „Medus“ bankomatai yra užpildyti, grynųjų pinigų prieinamumas stabilizuotas ir užtikrintas visoje bankomatų infrastruktūroje. Gyventojai raginami likti ramūs ir supratingi.
Ar esant nepaprastajai padėčiai galiu išsiimti grynųjų pinigų? keyboard_arrow_up
LKU grupės kredito unijos finansines paslaugas teikia įprastai, klientams nėra pagrindo nerimauti. Jeigu paslaugų teikimo tvarka keistųsi, apie tai klientai bus informuoti įprastais komunikacijos kanalais.
Ar galiu atsiskaityti „Mastercard“ mokėjimo kortelėmis? keyboard_arrow_up
Dėl pasaulinės mokėjimo sistemos operatorės „Mastercard“ sprendimo stabdyti veiklą Rusijoje, elektroniniai atsiskaitymai kortelėmis su Rusijos prekybininkais yra ribojami.
Atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis Lietuvoje bei visose kitose valstybėse vyksta įprastai, klientams nėra pagrindo nerimauti.
Ar keitėsi pinigų išgryninimo sąlygos ir limitai? keyboard_arrow_up
Jokie pakeitimai nebuvo atlikti. Klientams taikomi įprasti mokėjimo kortelių limitai.
Ar pasikeitė kredito unijų požiūris į skolinimą, ar yra taikomi papildomi apribojimai? keyboard_arrow_up
LKU grupės kredito unijos šiuo metu veikia įprastai. Kredito unijos ir toliau vadovaujasi atsakingo skolinimo nuostatais ir kredito unijų taikoma kreditingumo vertinimo metodologija. Taip pat, kaip ir anksčiau, kiekvieno besikreipiančio kliento situacija kredito unijos specialistų yra vertinama individualiai.
Ar kredito unija, jos kapitalas ir indėliai yra saugūs? keyboard_arrow_up
Klientų lėšų saugumo užtikrinimas yra aukščiausias mūsų veiklos prioritetas. Indėliai, laikomi Lietuvoje registruotose kredito įstaigose, įskaitant ir kredito unijas, yra apdrausti valstybiniu indėlių ir investicijų draudimu iki 100 000 eurų vienam indėlininkui kiekvienoje kredito įstaigoje.
LKU grupei priklausančių kredito unijų veiklą prižiūri Lietuvos centrinė kredito unija ir Lietuvos bankas. Ši priežiūra užtikrina, kad mūsų kredito unijos veiktų saugiai, tuo pat metu yra įgyvendinama ir kryžminių garantijų sistema, reiškianti, kad bent vienai LKU grupės kredito unijai patyrus laikinų sunkumų, atsakomybę prisiimtų visa grupė.
Bankai ir kredito unijos rengiasi įvairiems scenarijams, kad galėtų užtikrinti informaciją apie klientų lėšas ir naudojamų paslaugų saugumą visomis aplinkybėmis. Gyventojai raginami likti ramūs ir supratingi.
Kada gali būti grąžinamas įnašas už pagrindinį pajų? keyboard_arrow_up
Asmeniui tapus kredito unijos nariu, jo įnašas už pagrindinį pajų gali būti grąžinamas tik narystei unijoje pasibaigus. Unija, grąžindama asmeniui jo pajinį įnašą už pajų, jį proporcingai sumažina, atsižvelgdama į tų metų, kuriais narystė unijoje pasibaigė, patvirtintoje metinėje balansinėje ataskaitoje įrašytą unijos nuostolių ir privalomojo rezervo arba rezervinio kapitalo bendrą sumą, jei bendra suma yra nuostoliai.
Visuotiniam narių susirinkimui patvirtinus metinių finansinių ataskaitų rinkinį ir kredito unijai nusprendus su asmeniu atsiskaityti, apie šį sprendimą kredito unija privalo raštu pranešti priežiūros institucijai ir gauti priežiūros institucijos leidimą mažinti pajinį kapitalą. Unija su asmeniu atsiskaito išmokėdama jam priklausantį pajų tik po to, kai įvertinus unijos finansinę būklę nustato, kad atsiskaitymas nekels grėsmės unijos veiklos stabilumui ir patikimumui.
Įnašas už pagrindinį pajų grąžinamas priėmus neigiamą sprendimą dėl asmens narystės, t. y. jam netapus kredito unijos nariu. Asmens avansu sumokėti pinigai grąžinami atgal į sąskaitą, iš kurios buvo atliktas mokėjimas.
________
Tvarus papildomas pajus taip pat gali būti perleidžiamas/parduodamas kitam Unijos nariui, t.y. tarp nario, kuris nori atgauti lėšas už turimą tvarų papildomą pajų ir nario, kuris nori įsigyti tvarų papildomą pajų sudarant papildomo pajaus perleidimo sutartį. Šiuo atveju narys norintis perleisti turimą tvarų papildomą pajų turi sulakti, kol Unija suras narį, kuris sutinka įsigyti kito nario papildomą tvarų pajų. Šio proceso trukmė priklauso nuo narių norinčių perleisti tvarius papildomus pajus skaičiaus, perleidžiamo tvaraus papildomo pajaus sumos, bei narių norinčių įsigyti tvarų papildomą pajų skaičiaus (šie skaičiai yra nuolat kintantys).
Paskolos internetu turi keletą privalumų, tačiau akivaizdžiausiais derėtų išskirti patogumą, greitį ir galimybes – viską galite įvertinti net neišėję iš namų!
Kas yra smulkus verslas? keyboard_arrow_up
Smulkusis verslas – įmonės tipas, kurios veiklą apima ribotas skaičius darbuotojų ir pajamų. Dažniausiai tai būna šeimos verslas, įvairios meninio tipo prekės ir paslaugos.
Kas gali gauti paskolą verslui? keyboard_arrow_up
Paskolą verslui gali gauti įmonės, pradedantieji verslininkai ir žemės ūkio subjektai.
Kaip galiu gauti paskolą verslui? keyboard_arrow_up
Norėdami gauti paskolą verslui, parenkite verslo planą, pateikite paraišką pasirinktam paskolos teikėjui ir laukite sprendimo dėl paskolos suteikimo. Nepamirškite ir aiškaus paskolos grąžinimo plano.
Kokius dokumentus reikia pateikti norint gauti finansavimą verslui? keyboard_arrow_up
Norint gauti finansavimą verslui, paprastai reikia šių dokumentų: verslo plano, finansinių ataskaitų, mokesčių deklaracijų, kreditingumo ataskaitos, asmeninės ir verslo informacijos dokumentų. Dėl tikslių reikalavimų patariame pasikonsultuoti su pasirinktu paskolos teikėju.
Kas yra vartojimo paskola? keyboard_arrow_up
Vartojimo paskola galima finansuoti įvairius poreikius: namo renovacija, atostogos, automobilio pirkimas ir pan. Tokia paskola dažnai neturi konkrečių pirkimo tikslų, o sąlygos priklauso nuo teikėjo ir kliento kreditingumo.
Kaip galiu gauti vartojimo paskolą? keyboard_arrow_up
Norėdami gauti vartojimo paskolą, pasirinkite paskolos teikėją, užpildykite paraišką, patikrinkite savo kreditingumą. Jei prašymas bus patvirtintas, pasirašykite sutartį.
Kaip sužinoti savo galimybes gauti paskolą? keyboard_arrow_up
Norėdami sužinoti savo galimybes gauti paskolą, patikrinkite savo kreditingumą, susisiekite su paskolos teikėjais ir įvertinkite savo finansinę padėtį, atsižvelgdami į pajamas ir išlaidas.
Kokius dokumentus reikia pateikti norint gauti vartojimo paskolą? keyboard_arrow_up
Norint gauti vartojimo paskolą, reikėtų pateikti šiuos dokumentus: asmens tapatybės dokumentą, pajamų patvirtinimo dokumentus ir kreditingumo ataskaitą. Reikalavimai gali skirtis priklausomai nuo paskolos teikėjo.
Kam skirta paskola su turto įkeitimu? keyboard_arrow_up
Paskola su turto įkeitimu įprastai skiriama norintiems gauti didesnes paskolas naudojant savo nekilnojamąjį turtą.
Kas gali gauti paskolą su nekilnojamojo turto įkeitimu? keyboard_arrow_up
Paskolą su nekilnojamojo turto įkeitimu gali gauti nekilnojamojo turto savininkai.
Kaip galiu gauti paskolą su nekilnojamojo turto įkeitimu? keyboard_arrow_up
Norėdami gauti paskolą su nekilnojamojo turto įkeitimu, pasirinkite paskolos teikėją, pateikite paskolos paraišką su reikiamais dokumentais, leiskite įvertinti savo nekilnojamąjį turtą ir, jei patvirtinama, pasirašykite paskolos sutartį.
Kokias sąlygas turiu atitikti, norėdamas gauti paskolą su turto įkeitimu? keyboard_arrow_up
Norint gauti paskolą su nekilnojamojo turto įkeitimu, reikėtų turėti itin aukštos rinkos vertės nekilnojamąjį turtą, patenkinamą kreditingumą ir stabilias pajamas, kurios leistų sklandžiai grąžinti paskolą.
Kokius dokumentus reikia pateikti, norint gauti kreditą su nekilnojamojo turto įkeitimu? keyboard_arrow_up
Norint gauti paskolą su nekilnojamojo turto įkeitimu, paprastai reikia pateikti šiuos dokumentus: nuosavybės dokumentus, turto vertinimo ataskaitą ir pajamų patvirtinimo dokumentus. Reikalavimai gali skirtis priklausomai nuo paskolos teikėjo.
Ar paskola su nekilnojamojo turto įkeitimu gali būti suteikta, jei pajamos gaunamos kita valiuta? keyboard_arrow_up
Taip, tačiau svarbu įsitikinti, kad turite galimybę patenkinti paskolos grąžinimo sąlygas pagal sutartį, nes valiutos svyravimai gali turėti įtakos jūsų pajamų konvertavimui į reikiamą valiutą.
Ar galiu gauti paskolą su nekilnojamojo turto įkeitimu, jei dirbu arba gyvenu ne Lietuvoje? keyboard_arrow_up
Taip. Svarbiausia turėti nekilnojamojo turto užstatą ir galimybę atitikti paskolos grąžinimo sąlygas, nepaisant to, kur gyvenate ar dirbate. Turėkite omenyje, kad galite susidurti su papildomų dokumentų reikalavimais.
Kokio laikotarpio pajamos yra vertinamos, norint gauti paskolą su nekilnojamojo turto įkeitimu? keyboard_arrow_up
Laikotarpio pajamos, kurios yra vertinamos norint gauti paskolą su turto įkeitimu, gali skirtis priklausomai nuo paskolos teikėjo, tačiau dauguma vertina pastarųjų metų pajamas.
Kuo skiriasi paskola automobiliui nuo autolizingo? keyboard_arrow_up
Paskola automobiliui suteikia galimybę tapti automobilio savininku nuo pat pradžių, tačiau reikalauja grąžinti visą paskolos sumą su palūkanomis. Kita vertus, autolizingas suteikia galimybę naudotis automobiliu per nustatytą laikotarpį iį nusipirkti / grąžinti jį lizingo įmonei pasibaigus sutarčiai.
Kaip gauti paskolą automobiliui? keyboard_arrow_up
Norėdami gauti paskolą automobiliui, pasirinkite paskolos teikėją, pateikite paraišką, nurodykite joje savo pajamas ir kitus reikiamus duomenis, bei laukite, kol ši bus patvirtinta. Tada galėsite susisiekti su teikėju, pasirašyti sutartį ir gauti paskolą.
Ar galiu pasiskolinti daugiau nei perkamo automobilio vertė? keyboard_arrow_up
Tai priklauso nuo paskolos teikėjo ir konkretaus produkto sąlygų. Dauguma paskolų automobiliui leidžia skolintis iki tam tikros automobilio vertės ribos, tačiau yra lizingo variantų, leidžiančių finansuoti ir didesnę automobilio vertę.
Ar perkant automobilį su paskola yra būtina jį įkeisti? keyboard_arrow_up
Perkant automobilį su paskola, paprastai paties automobilio įkeisti nereikia. Paskolos teikėjai dažniausiai reikalauja kitų garantijų, pavyzdžiui, asmens arba papildomų turtinių užstatų, kad užtikrintų paskolos grąžinimą.
Ar finansuojant automobilio įsigijimą yra būtinas KASKO draudimas? keyboard_arrow_up
Finansuojant automobilio įsigijimą paskola, daugelis paskolos teikėjų gali reikalauti KASKO draudimo – pastarasis užtikrina automobilio apsaugą nuo įvairių rizikų ir padeda apsaugoti paskolos teikėją.
Ar reikalingas pradinis įnašas finansuojant automobilio įsigijimą? keyboard_arrow_up
Finansuojant automobilio įsigijimą paskola, paskolos teikėjai neretai gali reikalauti pradinio įnašo, kurį turėsite sumokėti iš anksto. Pradinis įnašas gali sumažinti paskolos sumą.
Kas yra refinansavimas? keyboard_arrow_up
Refinansavimas yra finansinė strategija, kai esanti skola yra pakeičiama nauja, dažnai su palankesnėmis sąlygomis. Ši strategija gali būti taikoma paskoloms ar kitoms finansinėms priemonėms, siekiant sumažinti palūkanų normas, mėnesines įmokas arba pagerinti kitas paskolos sąlygas.
Kaip veikia refinansavimas? keyboard_arrow_up
Refinansavimas veikia pakeisdamas esamą skolą nauja – tai dažnai nutinka, kai asmuo arba įmonė gauna naują paskolą su mažesnėmis palūkanų normomis arba geresnėmis sąlygomis.
Kada reikėtų kreiptis dėl refinansavimo? keyboard_arrow_up
Refinansavimą reikėtų apsvarstyti tada, kai pasikeičia palūkanų normos ir atsiranda galimybę gauti naują skolą geresnėmis sąlygomis.
Refinansuoti galima įvairias paskolas, įskaitant asmenines, automobilių, studentų ar net nekilnojamojo turto.
Kaip gauti refinansavimo paskolą? keyboard_arrow_up
Pirmiausia derėtų įvertinti savo dabartinės paskolos sąlygas ir palyginti su galimomis naujomis paskolos teikėtų pasiūlytomis sąlygomis. Tada galite kreiptis į naują paskolos teikėją ir pateikti paraišką – jei ši patvirtinama, gausite naują paskolą, kurią naudosite senosios išmokėjimui, o likusi suma bus išmokėta jūsų senam kreditoriui.
Kodėl verta refinansuoti turimus kreditus? keyboard_arrow_up
Refinansuojant turimus kreditus galima pasiekti mažesnes palūkanų normas, sumažinti mėnesines įmokas arba pagerinti kitas paskolos sąlygas, taip optimizuojant finansinę situaciją.
Ar refinansuojant galiu pasiskolinti papildomai? keyboard_arrow_up
Refinansavimas dažnai suteikia galimybę pasiskolinti papildomai – tai priklauso nuo jūsų kredito vertinimo, pajamų ir naujo paskolos teikėjo sąlygų.
Ar refinansuojant galima prasitęsti paskolų grąžinimo terminą? keyboard_arrow_up
Taip, refinansuojant dažnai galima prasitęsti paskolos grąžinimo terminą – tai leidžia sumažinti mėnesines įmokas, bet tuo pačiu gali padidėti bendra sumokėta palūkanų suma per visą paskolos laikotarpį.
Kas gali gauti būsto paskolą? keyboard_arrow_up
Būsto paskolą gali gauti asmenys, turintys pakankamai stabilias pajamas ir tinkamą kreditingumo istoriją.
Kaip gauti paskolą būstui? keyboard_arrow_up
Norint gauti paskolą būstui, pasirinkite patikimą paskolos teikėją, pasitikrinkite siūlomas sąlygas. Tada pateikite paraišką, kurioje nurodysite savo pajamas, kreditingumo istoriją ir kitą reikiamą informaciją.
Koks pradinis įnašas imant būsto paskolą? keyboard_arrow_up
Imant būsto paskolą, pradinis įnašas įprastai svyruoja nuo 3 iki 20 proc. būsto vertės – tai yra suma, kurią skolininkas turi sumokėti iš savo lėšų arba kitų šaltinių kaip būsto įkeičiamas užstatas.
Nuo ko priklauso paskolos būstui kaina? keyboard_arrow_up
Paskolos būstui kaina priklauso nuo palūkanų normos, paskolos grąžinimo laikotarpio ir jūsų kreditingumo istorijos. Taip pat svarbu rinkos sąlygos, būsto vertė, rizikos lygis ir konkretaus paskolos teikėjo politika.
Ką reikia žinoti imant būsto paskolą? keyboard_arrow_up
Imant būsto paskolą svarbu žinoti savo finansinę situaciją, kreditingumo istoriją ir galimybes įmokoms. Taip pat reikia įvertinti rinkos sąlygas, pasirinkti tinkamą paskolos tipą, suprasti palūkanų normas ir grąžinimo sąlygas bei atidžiai perskaityti sutarties sąlygas.
Kokios yra pagrindinės paskolos būstui sąlygos? keyboard_arrow_up
Pagrindinės sąlygos apima palūkanų normą, paskolos grąžinimo laikotarpį, pradinį įnašą, kredito vertinimą ir būsto įkeičiamą užstatą.
Kokių dokumentų reikia norint gauti būsto paskolą? keyboard_arrow_up
Norint gauti būsto paskolą, paprastai reikia pateikti asmens tapatybės dokumentus, pajamų patvirtinimus, banko išrašus, turto vertinimo ataskaitą, pirkimo-pardavimo sutartį ir kai kuriuos kitus dokumentus, priklausomai nuo paskolos teikėjo reikalavimų.
Ar valstybė kompensuoja būsto paskolas? keyboard_arrow_up
Lietuvoje yra būsto paskolų palūkanų kompensavimo programa, kurią valstybė įgyvendina per Lietuvos valstybės investicijų agentūrą (VIPA). Programa leidžia gauti tam tikrą palūkanų dalį grąžinant paskolas gyvenamajam būstui. Kompensacija skiriama tiems, kurie įsigyja arba statosi pirmąjį būstą ir atitinka nustatytus kriterijus.
Ar būsto paskolai reikalingas pradinis įnašas? keyboard_arrow_up
Būsto paskolos gali reikalauti pradinio įnašo, priklausančio nuo skolinimosi sąlygų ir paskolos teikėjo reikalavimų. Dauguma paskolų teikėjų ragina turėti bent minimalų pradinį įnašą, kad parodytų skolininko įsipareigojimą ir sumažintų paskolos riziką.
Kam skirta namų remonto paskola? keyboard_arrow_up
Namų remonto paskola skirta asmenims, norintiems finansuoti būsto remonto, atnaujinimo arba plėtros projektus.
Kas gali gauti paskolą būsto remontui? keyboard_arrow_up
Paskolą būsto remontui gali gauti asmenys, turintys stabilias pajamas, tinkamą kreditingumo istoriją ir norinčius finansuoti būsto remontą arba atnaujinimą.
Kaip gauti paskolą būsto remontui? keyboard_arrow_up
Norėdami gauti paskolą būsto remontui, pasirinkite patikimą paskolos teikėją ir pateikite paraišką, kurioje nurodysite pajamas, kreditingumo istoriją ir remonto planą.
Kada naudinga paskola būsto remontui ar atnaujinimui? keyboard_arrow_up
Paskola būsto remontui ar atnaujinimui gali būti naudinga, kai esate pasirengęs investuoti į savo būstą ir pagerinti jo vertę. Tai ypač naudinga, jei remontas padidins būsto efektyvumą, patogumus arba sumažins energijos sąnaudas.
Kam gali būti naudojamos paskolos būsto remontui lėšos? keyboard_arrow_up
Paskolos būsto remontui lėšos gali būti naudojamos įvairiems tikslams, įskaitant renovaciją, atnaujinimą, šilumos izoliaciją, elektros ar vandens sistemų keitimą, langų ar durų pakeitimą, vonios ar virtuvės atnaujinimą ir kitus būsto patobulinimus.
Ar galima grąžinti paskolą būsto remontui anksčiau sutarties pabaigos laiko? keyboard_arrow_up
Dauguma paskolų būsto remontui leidžia grąžinti skolą anksčiau sutarties pabaigos laiko, tačiau tai gali kisti priklausomai nuo konkrečios paskolos sąlygų ir teikėjo politikos.
Ar paskolai būsto remontui reikalingas užstatas? keyboard_arrow_up
Dauguma paskolų būsto remontui gali reikalauti užstato, nors tai priklauso nuo konkrečios paskolos teikėjo ir jo sąlygų.
Kokia yra paskolų būsto remontui palūkanų norma? keyboard_arrow_up
Paskolų būsto remontui palūkanų norma gali ženkliai skirtis priklausomai nuo paskolos teikėjo, rinkos sąlygų ir skolinimosi sąlygų. Dauguma palūkanų normų šiuo metu svyruoja nuo kelių procentų iki dešimties procentų.
Ar būsto remonto paskolai reikalingas pradinis įnašas? keyboard_arrow_up
Būsto remonto paskoloms neretai reikalingas pradinis įnašas, tačiau tai gali skirtis priklausomai nuo paskolos teikėjo ir konkretaus skolinimosi produkto.
Kaip gauti paskolą namo statybai? keyboard_arrow_up
Norint gauti paskolą namo statybai, pasirinkite patikimą paskolos teikėją ir pateikite paraišką, kuria įvertins jūsų pajamas, kreditingumo istoriją ir planus dėl namo statybos.
Ką reikia žinoti imant paskolą namo statybai? keyboard_arrow_up
Imant paskolą namo statybai svarbu žinoti savo biudžetą, būsto statybos planus ir aiškiai suprasti paskolos sąlygas. Būtina paruošti reikiamus dokumentus, įskaitant statybos projektą, žemės nuosavybės dokumentus ir pajamų patvirtinimus.
Kiek reikia turėti nuosavų lėšų planuojant gauti paskolą namo statybai? keyboard_arrow_up
Norint gauti paskolą namo statybai, paprastai reikia turėti apie 10 - 20 proc. nuo būsto statybos biudžeto.
Kokių pajamų reikia planuojant statyti namą? keyboard_arrow_up
Pajamų reikalavimai statant namą gali ženkliai skirtis priklausomai nuo paskolos teikėjo ir finansinių rinkos sąlygų. Dažniausiai reikalaujama stabilių ir gan didelių pajamų, kurios leistų skolininkui reguliariai grąžinti paskolą.
Ar galima už gautą paskolą pirkti nebaigtos statybos namą? keyboard_arrow_up
Dažnai galima gautą paskolą panaudoti pirkti nebaigtos statybos namui, tačiau tai priklauso nuo paskolos teikėjo ir skolinimosi sąlygų.
Ar galima grąžinti paskolą namo statybai anksčiau sutarties pabaigos laiko? keyboard_arrow_up
Dauguma paskolų namo statybai leidžia skolininkui grąžinti skolą anksčiau sutarties pabaigos laiko.
Ar reikia įkeisti nekilnojamąjį turtą, norint gauti būsto statybai paskolą? keyboard_arrow_up
Dauguma būsto statybai skirtų paskolų reikalauja nekilnojamojo turto įkeitimo. Įkeitimo objektu gali tapti statomas arba jau pastatytas nekilnojamasis turtas, priklausomai nuo paskolos teikėjo reikalavimų.
Kaip gauti paskolą dirbant užsienyje? keyboard_arrow_up
Norint gauti paskolą dirbant užsienyje, svarbu turėti stabilias pajamas ir gerą kreditingumo istoriją. Daugelis paskolų teikėjų reikalauja nuolatinių pajamų įrodymo ir gali vertinti pajamas tarptautinių pavedimų forma.
Ar paskolos dirbantiems užsienyje atveju yra keliami išskirtiniai reikalavimai jos gavėjui? keyboard_arrow_up
Taip, paskolos teikėjai gali reikalauti nuolatinių ir stabiliosios užsienio šalyje gaunamų pajamų įrodymo, darbo sutarties, banko išrašų iš užsienio banko ir kitų dokumentų.
Ar teikiamos paskolos užsieniečiams? keyboard_arrow_up
Lietuvoje daugelis paskolų teikėjų teikia paskolas ir užsieniečiams, bet tai gali priklausyti nuo konkretaus paskolos teikėjo sąlygų.
Kokias paskolas gali gauti dirbantys užsienyje? keyboard_arrow_up
Dirbantys užsienyje gali gauti būsto paskolą, priklausomai nuo paskolos teikėjo ir jo sąlygų.
Kodėl paprasčiau įsigyti paskolą dirbantiems užsienyje yra per Lietuvos paskolų teikėją? keyboard_arrow_up
Lietuvos paskolų teikėjai dažnai pasižymi lanksčiomis sąlygomis ir gali turėti specialias programas dirbantiems užsienyje. Be to, galimos paslaugos anglų kalba ir patogūs internetiniai paraiškų procesai, palengvinantys paskolos gavimo procedūras užsieniečiams.
Kokio dydžio paskolas gali gauti asmenys dirbantys užsienyje? keyboard_arrow_up
Daugelis paskolų teikėjų nustato skirtingus paskolos limitus, kurie gali svyruoti nuo keliasdešimt tūkstančių iki kelių šimtų tūkstančių eurų.
Su kokiais keblumais gali tekti susidurti norint gauti paskolą užsienyje? keyboard_arrow_up
Bandant gauti paskolą užsienyje gali tekti susidurti su tokiais keblumais, kaip kalbos barjeras, skirtingos kreditingumo istorijos vertinimo sistemos, reikalavimai įrodyti užsienio pajamas ir gauti reikiamus dokumentus.
Kokios sąlygos yra taikomos norint įsigyti paskolą dirbantiems užsienyje? keyboard_arrow_up
Norint gauti paskolą dirbantiems užsienyje dažnai reikalaujama nuolatinių ir stabilių užsienio šalyje gaunamų pajamų įrodymo, geros kreditingumo istorijos ir kitų dokumentų, tokių kaip darbo sutartis, banko išrašai.
Ar paskola gali būti suteikta dirbantiems užsienyje, jeigu gaunamos pajamos yra kitos valiutos? keyboard_arrow_up
Dauguma kreditorių, tarp jų ir Šeimos Kredito Unija, teikia paskolas dirbantiems užsienyje, net jei pajamos yra gaunamos kita valiuta. Svarbu įvertinti ir įrodyti pajamų stabilumą bei gebėjimą reguliariai grąžinti skolą.
Kokie dokumentai yra svarbūs norint gauti paskolą dirbantiems užsienyje? keyboard_arrow_up
Pagrindiniai dokumentai, dirbant užsienyje ir norint gauti paskolą, yra asmens tapatybės dokumentas, darbo sutartis arba kiti dokumentai, patvirtinantys nuolatinį (-ius) pajamų šaltinį (-ius). Taip pat gali reikėti banko išrašo, patvirtinančio reguliarias pajamų įplaukas.
Paskolų terminai gali skirtis priklausomai nuo jūsų kredito istorijos ir paskolos tipo. Dažniausiai galima pasirinkti nuo kelių mėnesių iki kelių metų grąžinimo laikotarpius.
Kokios palūkanos yra taikomos dirbantiems užsienyje? keyboard_arrow_up
Palūkanų normos taikomos pagal konkretaus kredito tipo sąlygas. Jos gali skirtis priklausomai nuo paskolos sumos, termino ir kitų individualių veiksnių. Prieš sudarant sutartį ir sutinkant su paskolos sąlygomis, svarbu atidžiai perskaityti sutartį ir suprasti, kaip bus skaičiuojamos palūkanos.
Kas yra indėlis? keyboard_arrow_up
Indėlis yra pinigų suma, kurią klientas palieka finansų įstaigoje tam tikram laikotarpiui su tam tikromis sutartimis. Ši priemonė padeda taupyti, saugiai laikyti ir iš to uždirbti pinigus.
Ar saugu laikyti indėlius? keyboard_arrow_up
Daugelis bankų bei finansų įstaigų yra visiškai saugios institucijos, o indėliai paprastai yra apsaugoti įvairiomis garantijomis, tačiau svarbu rinktis patikimą paslaugos teikėją ir gerai suprasti sutarties sąlygas.
Kada už indėlį yra mokamos palūkanos? keyboard_arrow_up
Palūkanos už indėlį paprastai yra mokamos periodiškai, priklausomai nuo konkretaus indėlio tipo. Tai gali būti kasmet, kas ketvirtį ar kita periodiškumo forma.
Ar aš turiu mokėti pajamų mokestį už palūkanas, gautas iš indėlio? keyboard_arrow_up
Tam tikrais atvejais už padėtą indėlį gali tekti sumokėti mokesčius, tačiau kiekviena situacija yra individuali, todėl esant tokių klausimų, kreipkitės į kredito įstaigos specialistą.
Ar galiu išimti dalį lėšų iš savo turimo indėlio, nenutraukdamas (-a) sutarties? keyboard_arrow_up
Daugelis indėlių leidžia išimti lėšas anksčiau laiko, tačiau tokiu atveju gali būti taikomos tam tikros sąlygos, pavyzdžiui, galima maksimaliai išimti 90% nuo indėlio sumos, ne daugiau nei 2 kartus per mėnesį.
Ar gali užsieniečiai padėti indėlį Lietuvos banke? keyboard_arrow_up
Daugelis finansinių įstaigų priima indėlius ne tik iš šalies gyventojų, bet ir iš užsieniečių, tačiau gali būti taikomos tam tikros taisyklės ar apribojimai.
Kaip indėlis yra atnaujinamas automatiškai? keyboard_arrow_up
Automatinis atnaujinimas priklauso nuo konkretaus indėlio tipo ir sutarties sąlygų. Kai kurie indėliai gali automatiškai atnaujinti palūkanų normas pasibaigus senosios sutarties terminui.
Kur bus sumokėta indėlio suma pasibaigus terminui? keyboard_arrow_up
Pasibaigus terminuotajam indėliui, paprastai gautos palūkanos ir pradinė suma yra pervedamos į jūsų sąskaitą banko nustatytais būdais arba pasiūlomos kitos jums patogios galimybės.
Kas yra terminuotas indėlis? keyboard_arrow_up
Terminuotas indėlis yra indėlio tipas, kuriam būdingas fiksuotas laikotarpis, per kurį indėlis yra užšaldomas. Šis laikotarpis gali svyruoti nuo kelių mėnesių iki kelių metų.
Kas gali padėti terminuotąjį indėlį? keyboard_arrow_up
Terminuotąjį indėlį gali padėti visi norintys taupyti, saugoti pinigus ir iš jų uždirbti.
Kokią terminuotojo indėlio sumą ir kokia valiuta galima padėti? keyboard_arrow_up
Terminuotojo indėlio suma priklauso nuo jūsų poreikių, tačiau mažiausia suma yra 145 eurai. Terminuotieji indėliai priimami šalies valiuta - eurais.
Kokios terminuotųjų indėlių sutarties sąlygos? keyboard_arrow_up
Įprastos terminuotųjų indėlių sutarties sąlygos yra šios:
Minimali indėlio suma - 145 EUR.
Palūkanų norma nekinta visą terminuotojo indėlio sutarties laikotarpį.
Palūkanos gali būti mokamos termino pabaigoje arba kas mėnesį.
Pasirašius sutartį internetu, pridedamas 0,1 proc. prie palūkanų normos.
Senjorams taikoma 0,1 proc. didesnė palūkanų norma.
Indėliams, kurių palūkanos išmokamos kas mėnesį, taikoma 0,1 proc. mažesnė palūkanų norma.
Už terminuotąjį indėlį mokamos vienos didžiausių metinių palūkanų rinkoje.
Indėlio papildymas grynaisiais pinigais iki 14 000 EUR/mėn. yra nemokamas, viršijant šį dydį, taikomas 0,1 proc. komisinis mokestis.
Sąlygos gali būti keičiamos pagal specialius kliento poreikius.
Kokios terminuotų indėlių palūkanų normos? keyboard_arrow_up
Terminuotųjų indėlių palūkanų normos gali skirtis priklausomai nuo laikotarpio, kuriam padedate indėlį: 1-3 mėn. palūkanų norma siekia 0,4 %, 6-9 mėn. - 4 %, o 18-36 mėn. - 4,2 %.
Ar galiu nutraukti terminuotą indėlį anksčiau laiko? keyboard_arrow_up
Terminuoto indėlio nutraukimas anksčiau laiko dažniausiai yra ribotas ir gali būti susijęs su baudomis arba tam tikros dalies palūkanų praradimu. Tokios sąlygos paprastai yra nustatomos indėlio sutartyje.
Ar mano terminuotas indėlis yra apdraustas? keyboard_arrow_up
Taip, jūsų terminuotas indėlis gali būti apdraustas. Sąlygas, kuriomis jis apdraudžiamas, galite rasti sutarties sąlygose.
Kas yra taupomasis indėlis? keyboard_arrow_up
Taupomasis indėlis yra finansinė priemonė, kurioje klientas gali sutaupyti pinigų tam tikram laikotarpiui su fiksuotomis arba kintamomis palūkanų normomis. Šis indėlio tipas leidžia klientui nuolat jam patogiu būdu įnešti tam tikrą pinigų sumą ir gauti palūkanas už sutaupytus lėšų kiekius.
Kodėl verta rinktis kaupiamąjį indėlį? keyboard_arrow_up
Kaupiamąjį indėlį verta rinktis dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, tai yra saugus būdas sutaupyti pinigus su garantuotomis palūkanomis. Antra, tai gali būti naudinga siekiant pasiekti konkrečius finansinius tikslus arba sukaupti pinigus ateičiai. Be to, kaupiamieji indėliai dažnai turi įvairių pasirinkimo galimybių, leidžiančių pritaikyti indėlį pagal individualius poreikius.
Kaip atsidaryti kaupiamąjį indėlį? keyboard_arrow_up
Kaupiamojo indėlio atidarymas dažniausiai vyksta pasirinktoje finansų įstaigoje, tokioje kaip bankas arba kredito unija. Dažniausiai indėlio atidarymui pakanka jūsų asmens dokumento.
Kas gali padėti kaupiamąjį indėlį? keyboard_arrow_up
Kaupiamąjį indėlį gali padėti visi Lietuvos tapatybę turintys asmenys bei užsieniečiai, turintys nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje.
Kokią kaupiamojo indėlio sumą ir kokia valiuta galima padėti? keyboard_arrow_up
Galite padėti pasirinktą sumą, tačiau atsižvelkite į tai, kad minimali suma yra 290 eurų. Numatyta indėlio suma priimama šalies valiuta - eurais.
Kaip išmokamos kaupiamojo indėlio palūkanos? keyboard_arrow_up
Kaupiamojo indėlio palūkanos dažnai yra skaičiuojamos pagal fiksuotą arba kintamąją palūkanų normą, kurią nustato kreditorius. Palūkanos gali būti mokamos reguliariai (kas mėnesį, ketvirtį, metus) arba galutinai su indėlio grąžinimu.
Ar galiu papildyti savo turimą taupomąjį indėlį iš sąskaitos kitoje finansų įstaigoje? keyboard_arrow_up
Taip, papildyti savo taupomąjį indėlį galite iš turimos sąskaitos kitoje finansų įstaigoje.
Ar mano taupomasis indėlis yra apdraustas? keyboard_arrow_up
Taip, jūsų taupomasis indėlis yra apdraustas. Sąlygas, kuriomis jis draudžiamas, galite rasti sutarties sąlygose.
Kas yra vaiko taupomasis indėlis? keyboard_arrow_up
Vaiko taupomasis indėlis yra finansinė priemonė, skirta sutaupyti pinigų jūsų vaiko ateities tikslams. Tai yra specialus indėlio tipas, kurį gali atidaryti vaiko tėvai arba globėjai.
Kokios vaiko taupomojo indėlio palūkanų normos? keyboard_arrow_up
Vaiko taupomojo indėlio palūkanų norma siekia 2 %.
Kodėl verta rinktis vaiko kaupiamąjį indėlį? keyboard_arrow_up
Vaiko kaupiamąjį indėlį rinktis verta todėl, kad tai yra puiki galimybė pradėti taupyti pinigus vaiko ateities poreikiams, tokiems kaip švietimas, savarankiško gyvenimo pradžia ar didesni pirkiniai. Tai taip pat yra gera proga mokyti vaiką finansinio planavimo ir taupymo principų.
Kaip atsidaryti kaupiamąjį indėlį vaikui? keyboard_arrow_up
Kaupiamąjį indėlį vaikui galima atidaryti kredito unijoje arba internetu. Reikės pateikti vaiko tapatybės dokumentus ir kartu su juo esančio suaugusiojo asmens tapatybės dokumentus (dažniausiai vieno iš tėvų ar globėjų).
Kas gali padėti vaiko kaupiamąjį indėlį? keyboard_arrow_up
Vaiko kaupiamąjį indėlį gali padėti jo tėvai arba teisėti globėjai.
Kokią vaiko kaupiamojo indėlio sumą ir kokia valiuta galima padėti? keyboard_arrow_up
Vaiko taupomąjį indėlį galite padėti šalies valiuta - eurais. Dažniausiai yra nustatyta minimali indėlio suma, kurią reikia įnešti, ir nustatytas maksimalus leidžiamas indėlio papildymas, kurį viršijus gali tekti sumokėti komisinį mokestį.
Kaip išmokamos vaiko kaupiamojo indėlio palūkanos? keyboard_arrow_up
Vaiko kaupiamojo indėlio palūkanos dažnai yra mokamos pagal kintamąją palūkanų normą, nustatytą finansų įstaigos.
Ar galiu papildyti turimą vaiko taupomąjį indėlį iš sąskaitos kitoje finansų įstaigoje? keyboard_arrow_up
Taip, vaiko taupomąjį indėlį galite papildyti jums patogiu būdu iš sąskaitos, turimos kitoje finansų įstaigoje.
Ar vaiko taupomasis indėlis yra apdraustas? keyboard_arrow_up
Taip, vaiko taupomasis indėlis yra apdraustas. Sužinoti, kokiomis sąlygomis draudžiamas jūsų vaiko kaupiamasis indėlis, galite čia.
Kas yra einamoji sąskaita? keyboard_arrow_up
Einamoji sąskaita yra banko sąskaita, kurioje galima laikyti pinigus ir vykdyti finansines operacijas, tokias kaip pavedimai, grynųjų pinigų išėmimas, pavedimų gavimas, mokėjimai kortelėmis ir kita. Ji taip vadinama todėl, kad ja dažniausiai naudojamasi kasdieninėje finansinėje veikloje.
Kas yra sąskaitos palūkanos? keyboard_arrow_up
Sąskaitos palūkanos yra suma, kuri mokama klientui už pinigus, esančius jo einamojoje sąskaitoje. Tai yra kompensacija už tai, kad klientas palieka savo pinigus finansų įstaigoje. Dažniausiai einamosios sąskaitos palūkanos yra žemesnės nei kitų finansinių produktų palūkanos.
Kaip skaičiuojamos sukauptos palūkanos? keyboard_arrow_up
Sukauptos palūkanos einamojoje sąskaitoje dažniausiai yra skaičiuojamos pagal tam tikrą metinę palūkanų normą (MPN). Palūkanos gali būti skaičiuojamos kasdien, kas mėnesį arba kitu periodiškumu, priklausomai nuo sutarties sąlygų.
Kas yra kreditai? keyboard_arrow_up
Kreditai yra finansinės priemonės, kurias skolintojas teikia vartotojui, leisdamas jam naudotis tam tikra pinigų suma. Šis skolintas kapitalas paprastai turi būti grąžintas su palūkanomis per nustatytą laikotarpį.
Kodėl verta rinktis kreditą internetu iš Šeimos Kredito Unijos? keyboard_arrow_up
Šeimos Kredito Unija gali pasiūlyti greitus ir patogius kreditus internetu be didelių biurokratinių kliūčių. Šis pasiūlymas gali būti patrauklus ir dėl minimalių reikalavimų, paprastų procesų ir konkurencingų sąlygų.
Kaip gauti vartojimo kreditą? keyboard_arrow_up
Norint gauti vartojimo kreditą, paprastai reikia:
Užpildyti paraišką internetu arba biure.
Pateikti asmens ir kitus reikiamus dokumentus.
Turėti nuolatinį pajamų šaltinį arba reguliarias pajamas įrodančius dokumentus.
Atitikti kredito įstaigos nustatytus reikalavimus.
Kaip grąžinti kreditą anksčiau laiko? keyboard_arrow_up
Kreditą galima grąžinti anksčiau laiko, jeigu tai numatyta sutartyje. Norint tai padaryti, reikia susisiekti su kredito įstaiga, pasitarti dėl galimybių ir išsiaiškinti, ar bus taikomos papildomos sąlygos ar mokestis dėl anksčiau grąžintų lėšų. Tai gali sumažinti grąžintinų sumų dydį ir palūkanas.
Per kiek laiko pateikiamas atsakymas į skundą? keyboard_arrow_up
Atsakymą į Jūsų skundą kredito unija visada stengsis pateikti kuo greičiau, bet ne vėliau nei per 15 darbo dienų. Išskirtinais atvejais, kai skundai yra itin sudėtingi ir reikalauja informacijos patikslinimo iš trečiųjų šalių bei daugiau laiko situacijai išnagrinėti – kredito unija atsakymą Jums pateiks per 35 darbo dienas.
Jei kredito unijos pateiktas atsakymas neatitinka Jūsų lūkesčių: keyboard_arrow_up
Jei gavus kredito unijos atsakymą apie išnagrinėtą skundą, susijusį su finansinėmis paslaugomis, jaučiate, kad šis neatliepia Jūsų lūkesčių – turite teisę jį perduoti Lietuvos bankui per vienerius metus nuo tada, kai skundą pateikėte savo kredito unijai.
Lietuvos banko kontaktai: Žalgirio g. 90, LT-09303 Vilnius, interneto svetainė www.lb.lt arba skundą galite pateikti Lietuvos banko elektroninėje finansinių paslaugų vartojimo ginčų nagrinėjimo sistemoje čia.
Tokiu atveju Lietuvos bankas veiks kaip neteisminė ginčų sprendimo institucija, nagrinėjanti vartotojų ir finansinių paslaugų teikėjų ginčus. Jei nusprendėte kreiptis į Lietuvos banką kaip į ginčų neteisminio sprendimo instituciją, maloniai prašome savo skundą kredito unijai pateikti per 3 (tris) mėnesius nuo tos dienos, kai sužinojote apie galimą savo teisių ar teisėtų interesų, kylančių iš sutarties su kredito unija, pažeidimą.
Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad prieš kreipdamiesi į Lietuvos banką dėl ginčo sprendimo, pirmiausia jį turėtumėte raštu pateikti savo kredito unijai.
Daugiau informacijos, priklausomai nuo skundo pobūdžio, galite kreiptis: keyboard_arrow_up
Dėl skundų, kilusių ne dėl finansinių paslaugų teikimo, galite kreiptis į Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnybą: Vilniaus g. 25, LT-01402 Vilnius, interneto svetainė www.vvtat.lt.
Klausimais, kilusiais dėl asmens duomenų ir (ar) privatumo apsaugos, galite kreiptis į kredito unijos duomenų apsaugos pareigūną el. paštu pareigunas@lku.lt. Jei klausimo sprendimas Jūsų netenkina, rekomenduojame kreiptis į Valstybinė duomenų apsaugos inspekciją: L. Sapiegos g. 17, LT-10312 Vilnius, interneto svetainė www.vdai.lrv.lt.
Savo pažeistas teises turite teisę ginti ir teisme, Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.
Kas gali kreiptis? keyboard_arrow_up
Ūkio subjektai, norėdami kreiptis dėl lengvatinės paskolos, turi būti dalyvavę Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) kvietime „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“.
Pasidalytos rizikos paskolos skirtos ūkio subjektams, veikiantiems žemės ūkio veiklos, žemės ūkio produktų gamybos, perdirbimo ir kaimo plėtros srityse. Priemone siekiama suteikti galimybę žemės ūkio veikla užsiimantiems subjektams gauti paskolų lengvatinėmis sąlygomis veiklos palaikymui ir (ar) plėtrai.
Kokia maksimali kredito suma? keyboard_arrow_up
Kredito dydis negali viršyti 200 000,00 eurų.
Vienam kredito gavėjui gali būti suteiktas vienas kreditas.
Prie kiekvienos paskolos kredito unija prisideda 25 proc. savo privačių lėšų dalimi.
Kokia yra kredito kaina? keyboard_arrow_up
Kredito palūkanos skaičiuojamos tik kredito unijos daliai, t. y. 25 proc. kredito daliai, kurios yra ne didesnės nei 5 proc. marža + 6 mėn. EURIBOR, likusiai 75 proc. kredito daliai taikomos nulinės palūkanos.
Suteikiant lengvatinį kreditą kredito gavėjui yra taikomas kredito sutarties sudarymo mokestis (administravimo ar jį atitinkantis). Jis yra apskaičiuojamas taikant 1 proc. mokestį nuo kredito sumos, tačiau ne mažiau kaip 130,00 Eur ir ne daugiau kaip 1 500,00 Eur.
Kreditas su kitomis pagalbos priemonėmis (pavyzdžiui, individualiomis garantijomis, palūkanų kompensavimu) nederinamas.
Koks maksimalus kredito grąžinimo laikotarpis? keyboard_arrow_up
Maksimalus kredito laikotarpis – 5 metai nuo kredito sutarties su kredito unija pasirašymo.
Kredito sutartyje gali būti numatytas kredito grąžinimo atidėjimo terminas iki 12 mėnesių nuo kredito sutarties sudarymo dienos, tačiau jis neprailgina nustatyto maksimalaus kredito termino.
Kreditai teikiami ne ilgiau kaip iki 2025 m. gruodžio 31 d.
Kas gali būti finansuojama Priemonės lėšomis? keyboard_arrow_up
Kreditai gali būti naudojami investicijoms į materialųjį, nematerialųjį ir biologinį turtą bei apyvartiniam kapitalui finansuoti.
Kur kreiptis? keyboard_arrow_up
Ūkio subjektai, norintys pasinaudoti šia finansine priemone, ir, gavę iš NMA pažymą apie tinkamumą gauti lengvatinę paskolą, turi kreiptis į priemonės įgyvendinime dalyvaujančią Šeimos kredito uniją.
Kas gali kreiptis dėl finansinės priemonės „Verslumo skatinimas 3“? keyboard_arrow_up
Kreiptis gali labai mažos, mažos įmonės ir verslininkai, kurie atitinka smulkiojo verslo subjekto statusą pagal Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymą, registruoti ir veikiantys ne ilgiau kaip 1 metus.
Kokia maksimali kredito suma? keyboard_arrow_up
Kredito dydis negali viršyti 25 000 eurų.
Kredito gavėjui galima suteikti ne daugiau kaip 2 kreditus.
Kreditas yra suteikiamas iš skatinamosios finansinės priemonės „Verslumo skatinimas 3“, įgyvendinamos Fondų fonde „Verslumo skatinimo fondas 2014–2020, finansuojamas iš Europos socialinio fondo“, lėšų. Prie kiekvienos paskolos kredito unija prisideda, skirdama 20 proc. savo privačių lėšų.
Kokia yra kredito kaina? keyboard_arrow_up
Kredito palūkanos yra 3 mėn. EURIBOR + iki 3,5 % marža
Kredito sutarties sudarymo mokestis (administravimo ar jį atitinkantis) VSF3 priemonės kreditams nėra taikomas.
Kreditas su kitomis pagalbos priemonėmis (pavyzdžiui, individualiomis garantijomis, palūkanų kompensavimu) nederinamas.
Koks maksimalus kredito grąžinimo laikotarpis? keyboard_arrow_up
Kreditai gali būti teikiami ne ilgesniam kaip 120 mėnesių laikotarpiui, kuris nustatomas atsižvelgiant į kredito paskirtį.
Kas gali būti finansuojama VSF3 priemonės lėšomis? keyboard_arrow_up
Kreditai gali būti skirti kredito gavėjų investicijoms finansuoti ir (ar) apyvartinio kapitalo trūkumui papildyti, jeigu toks finansavimas yra susijęs su kredito gavėjų naujos veiklos pradėjimu arba esamos veiklos palaikymu, stiprinimu ar plėtra.
Mūsų interneto tinklapis patalpina slapukus jūsų naršyklėje ar įrenginyje tada, jei tokia
funkcija
yra aktyvuota jūsų naršyklės nustatymuose. Mes naudojame šiuos slapukus siekdami pagerinti šios
svetainės funkcionalumą, analizės ir interesais paremtos reklamos tikslais Skaityti daugiau