×
Ulonų g. 5, Vilnius 08240 (II laiptinė, 3 aukštas) Darbo laikas: I-V 9:00 – 17:00
×

Sandorio sudarymas

Radus būstą, bei turint pirminį kredito unijos pritarimą dėl sandorio sudarymo, lieka grįžti ir sutvarkyti formalumus. Jei būsto paieška užtruko ir nuo paskutinio kontakto su kredito unija praėjo daugiau nei mėnuo, patartina susisiekti su kredito unijos vadybininku ir pranešti apie planuojamus veiksmus – vadybininkas parengs visus dokumentus, kad procesas įvyktų kuo sklandžiau.

Atvykus į Lietuvą lauks šie darbai:

1. Galutinis perkamo objekto pasirinkimas
(jei jis dar nebuvo pasirinktas).

2. Turto vertinimo ataskaitos užsakymas.
Šituo žingsniu gali pasirūpinti kredito unijos vadybininkas arba galite pasinaudoti bet kuriuo unijai priimtinu turto vertintojo paslaugomis. Patartina prieš užsisakant turto vertinimą, paklausti vertintojo, koks galimas turto vertės diapazonas, kad įsitikinti, jog sandorio kaina atitiks objekto vertę. Paprastai vertintojai šią informaciją suteikia. Taip pat vertintoją reikia informuoti, kokiam tikslui ir kokiam kreditoriui adresuojama turto vertinimo ataskaita.

3. Garantinio rašto gavimas iš kredito unijos.
Pateikus perkamo objekto turto vertinimą, kredito unija išduoda garantinį raštą – įsipareigojimą, jog pasirinkto turto įsigijimui bus suteikta būsto paskola. Su šiuo raštu kreipiamasi į notarą.

4. Preliminariosios būsto pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymas.
Tipinę sutarties formą galite atsisiųsti iš čia. Rekomenduojame nesudaryti preliminariosios sutarties iki garantinio rašto iš kredito unijos gavimo. Pasirašant preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį sumokomas avansas (paprastai 10-15 % nuo ) ir įsipareigojama sudaryti pagrindinę pirkimo sutartį per apibrėžtą terminą.

5. Notarinės būsto pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymas ir turto įkeitimas.
Notarų biurų, su kuriais bendradarbiauja Šeimos kredito unija sąrašą galite rasti čia. Sandori galime vykdyti ir bet kuriame kitame notarų biure, tačiau procesas gali užtrukti kiek ilgiau. Sandoriai sudaromi tokia tvarka:

Pirma
Pasirašoma būsto pirkimo – pardavimo sutartis. Tam reikės pateikti preliminarią sutartį (jei tokia buvo sudaroma), kredito unijos garantinį raštą, perkamo turto dokumentus, bei kitus dokumentus, kurių paprašys notaras.

Antra
Perkamas būstas registruojamas Jūsų vardu. Šią registraciją gali inicijuoti notaras arba galite tai atlikti savarankiškai, kaina nuo to kis nežymiai. Jei turto registracijos procedūra yra inicijuojama notaro, Jums papildomai nieko daryti nereikės. Beje, galėsite pasirinkti registracijos terminą – registracija per trumpesnį terminą kainuos atitinkamai brangiau.

Trečia
Turtas apdraudžiamas Šeimos kredito unijos naudai, nemažesne nei paskolos suma. Draudimo brokerių sąrašas, su kuriais bendradarbiaujame yra čia. Taip pat galite apdrausti turtą internetu: www.draudimas.lt ir www.edrauda.lt.

Ketvirta
Įregistravus turtą:

1) pasirašoma būsto paskolos sutartis;

2) turtas yra įkeičiamas kredito unijai (vėl pas notarą). Jei turte nepilnamečių vaikų – reiks teismo leidimo dėl įkeitimo. Tai formalumas, tačiau užtrunka. Plačiau apie tai skaitykite čia;

3) Hipotekos lakštai įregistruojami Registrų centre per vieną-dvi darbo dienas. Jums dėl to nieko daryti nereikia.

Penkta
Kredito unija perveda lėšas turto pardavėjui. Dėl to Jums nieko daryti nereikia.

Šešta
Dažnai žmonės šį žingsnį užmiršta, bet tai svarbu. Notarams pateikiami įrodymai, jog su pardavėju buvo atsiskaityta. Kredito unija pateiks pavedimo išrašą ir notaras inicijuos įsiskolinimo žymės panaikinimą Registrų centre.

Viskas, būstas nupirktas, paskola išduota, už butą atsiskaityta.

Kol kas neketinate gyventi įsigytame būste? Išnuomokite jį – tegul turtas uždirba finansinę grąžą.

Reikia pagalbos?
Jei turite klausimų ar kyla neaiškumų - kreipkitės. Mūsų komanda visada pasiruošusi padėti.
Lukas Sarachanovas
Lukas SarachanovasPaskolų vadybininkas+370 609 75 915lukas@unija.lt
Justas Markevičius
Justas MarkevičiusPaskolų vadybininkas+370 640 763 64justas@unija.lt
Registracija konsultacijai
Jūsų duomenys:
Susitikimo data:
Susitikimo laikas:
Susitikimo tikslas:
Registracija konsultacijai