×
Ulonų g. 5, Vilnius 08240 (II laiptinė, 3 aukštas) Darbo laikas: I-V 9:00 – 17:00
×

Apie mus

Šeimos kredito unijos gyvavimo istorija prasidėjo nuo 2012 metų liepos 25 d., kai gavus Lietuvos banko leidimą Šeimos kredito unija buvo užregistruota Lietuvos Respublikos Juridinių asmenų registre.

Vėliau (2013 m. gruodžio 12 d.) Lietuvos banko valdyba Šeimos kredito unijai nutarė išduoti licenciją, suteikiančią teisę teikti Kredito unijų įstatymo 4 straipsnio 2 dalies 1 ir 2 punktuose nustatytas licencines finansines paslaugas (indėlių ir kitų grąžintinų lėšų priėmimas iš neprofesionalių rinkos dalyvių; Mokėjimų įstatymo 5 straipsnyje nustatytos mokėjimo paslaugos).

Nediskriminuojant kitų asmenų, Šeimos kredito unijos orientacinė grupė – šeimos vertybėms neabejingi asmenys: jaunos šeimos, tėvai, seneliai ir kiti žmonės, kuriuos vienija bendra šeimos koncepcija, moraliniai principai bei noras naudotis skaidriomis bei šeimai draugiškomis finansinėmis paslaugomis. Unijos veiklai plečiantis, į ją bus priimami ir asocijuoti analogiškas vertybes puoselėjantys juridiniai asmenys, įskaitant ir privačius verslo subjektus.

Taip pat verta pasidžiaugti, kad 2014 m. balandžio mėnesį Šeimos kredito unija buvo priimta į dar platesnę – Lietuvos kredito unijas jungiančią – šeimą: Lietuvos centrinę kredito uniją bei Asociaciją Lietuvos kredito unijos. Todėl Šeimos kredito unija turi galimybę prisidėti prie Lietuvoje veikiančių kredito unijų bendruomeniškumo ir kooperacijos taip pat gali geriau užtikrinti finansinių paslaugų skaidrumo ir atsakomybės prieš savo narius principų įgyvendinimą.

Kredito unijos veiklą prižiūri Lietuvos banko Priežiūros tarnyba.

Mūsų misija

Teikti draugiškas finansines paslaugas už sąžiningą kainą. Ypatingą dėmesį kredito unija skiria šeimoms, namų ūkiams bei smulkiam verslui.

Trumpa istorija

Šeimos kredito unija įsteigta 2012 m. grupės bendraminčių, matančių, jog finansų rinkoje vyrauja nepalankaus pasirinkimo (angl. adverse selection) efektas, kuomet pasitelkiant intensyvią reklamą gyventojams parduodamos nesąžiningai brangios finansinės paslaugos, kurios yra pavojingos fizinių asmenų ir namų ūkių finansiniam stabilumui ir socialinei gerovei. Atsižvelgiant į tai, unijos steigėjai užsibrėžė tikslą – sukurti skaidrią ir vartotojui draugišką finansų įstaigą, teiksiančią vertę kuriančias finansines paslaugas už sąžiningą kainą. Šiam tikslui pasiekti buvo pasirinkta kredito unijos teisinė forma, nes kredito unijų prigimtis – vertės kūrimas kredito unijos nariams.

Siekiant sukurti daugiau pridėtinės vertės, pasiūlyti platesnį paslaugų spektrą klientams bei užtikrinti tvarią ilgalaikę kredito unijos veiklą, 2014 m. balandžio mėnesį, Šeimos kredito unija įstojo į Lietuvos Centrinę kredito uniją (LCKU) bei asociaciją Lietuvos kredito unijos (LKU). Nuo narystės LCKU pradžios Šeimos kredito unija dalyvauja LCKU stabilizacinio fondo veikloje. Pažymėtina, jog LCKU yra didžiausia kooperatinės bankininkystės organizacija Baltijos šalyse ir Europos kredito unijų bei Europos kooperatinių bankų asociacijų narė.

 

Šeimos, namų ūkiai ir smulkus verslas formuoja Lietuvos ekonomikos pagrindą, todėl kokybiškų ir skaidrių finansinių paslaugų teikimas šiam segmentui yra šalies ekonominį stabilumą įtakojantis veiksnys. Atsižvelgiant į tai, Šeimos kredito unija apibrėžė savo veiklos tikslą – teikti šiai tikslinei grupei geriausiai poreikius ir galimybes atitinkančias finansines paslaugas, padedančias kredito unijos nariams išmintingai siekti užsibrėžtų tikslų. Finansinės paslaugos turi būti teikiamos taip, kad teikiamų finansinių paslaugų vartotojai pilna apimtimi suprastų unijos paslaugų sąlygas bei iš to kylančius įsipareigojimus bei grėsmes. Nemažiau svarbu – sąžininga paslaugų kainodara ir Atsakingojo skolinimo nuostatų laikymasis yra vienį iš pagrindinių Šeimos kredito unijos veiklos principu, užtikrinančių, jog teikiamos paslaugos neturės neigiamos įtakos narių ekonominei gerovei.

 

Šiandien Šeimos kredito unija vienija bemaž 1000 narių, o vartojimo paskolos teikiamos už vidutinę 9 % metinę palūkanų normą. Kredito unijos nariai džiaugiasi ir vertina gyvą ir nuoširdų bendravimą bei galimybę prisidėti prie visuomenės finansinio stabilumo. Tuo tarpu Šeimos kredito unijos komanda žino, jog šiandien Šeimos kredito unija yra tik prasmingo kelio pradžioje.

Mūsų šūkis:

draugiškos finansinės paslaugos už sąžiningą kainą.

Mūsų komanda

Žygimantas Valys
Žygimantas ValysValdybos pirmininkas, administracijos vadovas
taurimas-valys-temp
Taurimas ValysValdybos narys
woman-icon2x
Neringa ViščiulytėValdybos narė
Dr. Justas Sakavičius
Dr. Justas SakavičiusStebėtojų tarybos pirmininkas
mantas-sveinauskas
Mantas ŠveinauskasStebėtojų tarybos narys
sigita-miliauskaite
Sigita MiliauskėStebėtojų tarybos narė
Justas Markevičius
Justas MarkevičiusPaskolų komiteto pirmininkas
Lukas Sarachanovas
Lukas SarachanovasPaskolų vadybininkas
Egle
Eglė PalukaitienėTaupymo produktų konsultantė
Linas Puišys
Linas PuišysPaskolų vadybininkas
lukas-levickas-circle
Lukas LevickasTeisininkas
raimonda_dumbraviene
Raimonda DumbravienėVyr. buhalterė
kristina-gilyte
Kristina GylytėVerslo paskolų vadybininkė
agne-zukauskaite
Agnė ŽukauskaitėTaupymo produktų konsultantė
dainius-skrivelis
Dainius SkrivelisVerslo paskolų vadybininkas
Registracija konsultacijai
Jūsų duomenys:
Susitikimo data:
Susitikimo laikas:
Susitikimo tikslas:
Registracija konsultacijai