Svarbu žinoti: darant pavedimus kredito unija neprivalo tikrinti, ar IBAN sąskaita priklauso gavėjui

2018 08 05 Visos aktualijos 2018 08 05

Lietuvos banko Priežiūros tarnyba įpareigojo bankus ir kredito unijas elektroninėje bankininkystėje bei savo internetinėse svetainėse paskelbti informaciją apie tai, kad atliekant mokėjimą, lėšos įskaitomos pagal nurodytą gavėjo sąskaitos IBAN, ir nebūtinai yra tikrinama, ar šis IBAN priklauso asmeniui, kuris nurodomas lauke „Gavėjo vardas/pavardė (įmonės pavadinimas)”.

Praeitą savaitę atnaujinome mokėjimų formas i-Unijoje, prie lauko „Sąskaitos nr.” nurodydami šią informaciją. Artimiausiu metu, informacija bus paskelbta ir www.lku.lt bei tose unijų lku šabloninėse svetainėse, kurias administruoja LCKU.

Toms kredito unijoms, kurios nesinaudoja šablonine lku.lt svetaine arba LCKU svetainės administravimo paslauga, savo svetainėse turėtų įsidėti atitinkamą pranešimą:

„Atlikdami mokėjimą, atidžiai patikrinkite, ar teisingai nurodėte sąskaitos numerį. Mokėjimo operacija yra vykdoma pagal Jūsų nurodytą gavėjo sąskaitos numerį. Neteisingai nurodžius sąskaitos numerį, piniginės lėšos gali būti įskaitytos į kito kliento sąskaitą, net jei gavėjo pavadinimas nurodytas teisingai.”

Raktažodžiai:
Pavedimai eurais Pavedimai pigiau SEPA
Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right