Refinansavimas siekiant sutrumpinti paskolos terminą: privalumai ir trūkumai

2024 04 17 Visos aktualijos 2024 04 17

Paskolų refinansavimas, be abejo, yra svarbus finansinis sprendimas, galintis turėti ilgalaikių pasekmių jūsų finansinei būklei ir stabilumui. Iš tiesų, refinansuoti paskolas verta dėl bent keleto priežasčių, tačiau viena dažniausiai pasitaikančių yra trumpesnis paskolos grąžinimo terminas, kuris kartu lemia ir trumpiau mokamas palūkanas bei mažesnę bendrą paskolos kainą. Vis dėlto, prieš refinansuojant paskolas būtina atidžiai pasverti visus galimus privalumus ir trūkumus.

Privalumai

Refinansavimas pats savaime yra gana daug privalumų suteikiantis procesas. Tam, kad galėtumėte kuo objektyviau įsivertinti savo poreikį refinansuoti paskolas, būtina įvertinti visus galimus scenarijus.

Pagrindiniai refinansavimo privalumai yra šie:

  • Patogesnis mokėjimo grafikas. Refinansavus paskolas, visų pirma, patogesnis pasidaro pats įmokų mokėjimo procesas. Turėdami keletą paskolų, žmonės paprastai moka skirtingiems kreditoriams skirtingu laiku – tai dažniausiai sukelia sąmyšį, o nesutampant mokėjimams šiuos galima ir pamiršti, todėl išauga skolų rizika. Refinansavus finansinius įsipareigojimus, mokama tik kartą per mėnesį ir tik vienam skolintojui, o tai savaime išsaugo ir jūsų gerą kreditingumo balą.
  • Greitesnis paskolos grąžinimas. Vienas reikšmingiausių refinansavimo privalumų sutrumpinant paskolos terminą yra galimybė greičiau grąžinti skolą. Žinoma, trumpesnis grąžinimo laikotarpis savaime reiškia, kad mokėsite didesnes mėnesines įmokas, tačiau galėsite pastebimai greičiau sumažinti pagrindinės sumos likutį. Šis kur kas spartesnis skolos grąžinimo grafikas gali padėti greičiau įgyti finansinę laisvę ir sumažinti bendrą stresą, susijusį su dažnai slegiančiais finansiniais įsipareigojimais ar skolomis.
  • Mažesnės palūkanų išlaidos. Sutrumpėjus paskolos terminui, per visą paskolos laikotarpį galima sutaupyti daug išlaidų, kurias paprastai išleidžiate palūkanoms padengti. Kadangi skolą grąžinsite per trumpesnį laikotarpį, palyginti su ilgesnės trukmės paskola, bendrai mokėsite mažiau palūkanų. Specialistų teigimu, refinansuodami paskolas galite sutaupyti nuo kelių šimtų iki net tūkstančių eurų – šie pinigai gali tapti puikia investicija į ateitį ar efektyvia paskata taupyti norimam pirkiniui.
  • Geresnė finansinė būklė. Refinansavimas siekiant trumpesnio paskolos termino taip pat gali padėti pagerinti jūsų finansinę būklę ir stabilumą. Greičiau grąžindami skolą sumažinsite bendrą skolų naštą ir pagerinsite turimų įsipareigojimų ir gaunamų pajamų santykį. Tai gali padidinti jūsų kreditingumą, o ateityje dėl šios priežasties bus lengviau gauti kitų tipų kreditus, pavyzdžiui, būsto ar asmenines vartojimo paskolas.

refinansavimas

Trūkumai

Svarbu atminti, kad nors refinansavimas gali atrodyti kaip itin patrauklus sprendimas įmokų mažinimui, prieš pasirašant tokią sutartį taip pat svarbu yra įvertinti ir galimas rizikas bei trūkumus.  

Pagrindiniai refinansavimo trūkumai yra šie:

  • Didesnės mėnesinės įmokos. Vienas iš pagrindinių refinansavimo, siekiant sutrumpinti paskolos terminą, trūkumų yra didesnės mėnesinės įmokos. Kadangi paskolą grąžinsite per trumpesnį laikotarpį, tikėtina, kad jūsų mėnesinės įmokos padidės, palyginti su dabartinių paskolų įmokomis. Tai gali pastebimai apriboti jūsų mėnesio biudžetą, todėl gali prireikti koreguoti savo išlaidų įpročius, kad galėtumėte lengviau prisitaikyti prie didesnių mokėjimų.
  • Ribotas mėnesio biudžetas. Sutrumpėjus paskolos terminui taip pat gali būti apribotas jūsų mėnesinis biudžetas, nes kas mėnesį daugiau jūsų pajamų bus skirta skolos grąžinimui. Tai gali turėti įtakos jūsų galimybėms padengti kitas būtinas išlaidas, tokias kaip būstas, komunalinės paslaugos, maisto ir buities prekės bei transportas. Prieš įsipareigodami trumpesniam paskolos terminui, labai atidžiai įvertinkite savo piniginius poreikius ir įsitikinkite, kad turite pakankamai lėšų savo finansiniams įsipareigojimams įvykdyti.
  • Galimi išankstinio apmokėjimo mokesčiai. Prieš refinansuojant paskolas būtina peržiūrėti esamų finansinių įsipareigojimų sutartis ir patikrinti, ar netaikomi jokie išankstinio apmokėjimo mokesčiai. Kai kurie kreditoriai taiko juos už ankstyvą paskolos grąžinimą, o tai gali kainuoti visas refinansavimo būdu sutaupytas lėšas. Būtinai atidžiai apskaičiuokite galimas išankstinio apmokėjimo išlaidas ir įtraukite jas į savo sprendimų priėmimo procesą.

Refinansavimas siekiant sutrumpinti paskolos terminą, be abejo, gali būti strateginis finansinis žingsnis siekiant greičiau išsilaisvinti nuo skolų ir ilgainiui sutaupyti pinigų. Tačiau prieš priimant sprendimą būtina atidžiai apsvarstyti visus privalumus ir trūkumus – įvertinkite savo finansinę padėtį, galimybes mokėti didesnes mėnesines įmokas ir pasverkite galimas santaupas su refinansavimo išlaidomis. Tai padės jums padaryti teisingą sprendimą, kuris geriausiai atitiks jūsų finansinius poreikius bei lūkesčius.

Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right