Profesionalaus dviratininko Arnoldo Valiaugos gyvenimo kredo: „Nėra problemų, tik galimybės“

2018 08 05 Visos aktualijos 2018 08 05

Daugelis svajoja apie nuosavą verslą, tačiau įkurti įmonę drįsta nedaugelis. Kodėl visgi verta būti drąsiems ir imtis savo veiklos? Apie nuosavo verslo pradžią, idėjas kalbamės su profesionaliu dviratininku, dviračių meistru Arnoldu Valiauga, kurio įkurtas servisas – parduotuvė „Veloklinika“ sostinėje sėkmingai veikia jau antrus metus.

Buvusi darbovietė pastūmėjo nuosavo verslo link

Jau 13 metų užsiimantis dviračių sportu, puikiai išmanantis savo veiklą ir nuolat siekiantis tobulėti – toks yra Arnoldas Valiauga. Pats save Arnoldas pristato kiek paprasčiau: esu sportininkas, dviračių meistras, studijuojantis kūno kultūrą Klaipėdos universitete. „Dirbu dviračių servise – parduotuvėje „Veloklinika“, kuriai jau antrus metus vadovauju ir stengiuosi padaryti visiems žinoma, patikima dviračių parduotuve. Mano gyvenimo kredo – „Nėra problemų, tik galimybės“, – pokalbį tęsia Arnoldas.

Sutiksite, kad prieš pradedant verslą reikia viską gerai pasverti. Be abejo, svarbu žinoti savo misiją ir verslo modelį, tačiau tai dar ne viskas: net ir smulkmena gali turėti įtakos tolimesnio verslo sėkmei. Vis dėlto yra daug žmonių, kurie nėra užtikrinti, ar iš viso verta žengti pirmąjį žingsnį. Arnoldas ne iš tų, kurie bijotų ar nedrįstų, jis užtikrintai siekia savo tikslo.

Paklaustas, kaip kilo mintis imtis nuosavo verslo, Arnoldas pasakoja, kad tokių idėjų kilo dar ankstesnėje darbovietėje, kurioje dirbo prieš tai. Viena iš priežasčių pradėti dirbti sau buvo ta, kad buvusioje darbovietėje nebuvo tinkamų sąlygų, buvo per mažai erdvės.

Perėmė tik parduotuvės pavadinimą

Toks parduotuvės pavadinimas „Veloklinika“ – ne jų su bendrasavininku sugalvotas. Tokia parduotuvė jau egzistavo anksčiau, tačiau buvęs savininkas nusprendė keisti veiklos sritį. Būtent Arnoldas sumanė perimti patalpas ir paliko ankstesnį parduotuvės pavadinimą.

„Pradėjome veiklą 2016 metų spalio mėnesį, perimdami tuščias patalpas, su skylėmis sienose nuo anksčiau buvusių varžtų. Tuomet su draugų pagalba įsirengiau patalpas taip, kaip noriu ir kad būtų patogu ir mums, ir klientams“, – prisimena Arnoldas.

Darbas dviračių servise – parduotuvėje šiuo metu yra pagrindinė Arnoldo veikla. Įkurtos mažosios bendrijos „Valservis“ direktorius yra Arnoldas, tačiau verslo savininkai yra du. Arnoldas užsiminė, kad parduotuvėje dirba vienas darbuotojas, padedantis sėkmingai vykdyti veiklą.

Ypač svarbu įsiklausyti į klientus

Parduotuvės „Veloklinika“ pagrindinė misija – padėti savo klientams atrasti kokybišką važiavimo dviračiu malonumą, remontuojant, mokant ir skatinant sportinį, pramoginį ir kasdieninį dviračio panaudojimą.

„Mes pasižymime kokybe, įsiklausome į klientų norus, nesiūlome jiems to, ko nereikia, ir parduodame tik tai, kas būtiniausia, reikalingiausia ir kokybiškiausia. Turėdami sukaupę nemažą žinių bagažą, galime duoti profesionalių patarimų“, – privalumus vardija Arnoldas.

Parduotuvės savininkas neslepia, kad jų paslaugomis noriai naudojasi ir ne vienas klientas dviratį pasirinkęs kaip pagrindinę susisiekimo priemonę. Turbūt vis šiltėjantys orai paskatins daugelį traukti dviračius į gatves, o jei reikia profesionalaus patarimo visada galite užsukti į parduotuvę, esančią Domaševičiaus g. 7-1, Vilniuje, prie pat Lukiškių aikštės.

Pasinaudojo palankiomis paskolos sąlygomis

Dažnai naujam verslui pradėti didelis kapitalas nėra būtinas. Svarbu gerai išmanyti sritį, kurioje ketinate vystyti verslą, tinkamai suplanuoti išlaidas, investuoti tik į tai, kas būtiniausia. Prieš pradedant verslą, patartina ištestuoti verslo idėją, įsitikinti, ar ji gyvybinga, ar prekė, paslauga bus paklausi, ir tuomet paruošti išsamų verslo planą.

Arnoldas pasakoja, kad sėkmingai pasinaudojo lengvatine paskola, teikiama pagal priemonę „Verslumo skatinimo fondas 2014-2020, kuri finansuojama iš Europos socialinio fondo“ (VSF2). „Viskas prasidėjo, kai mano partneris papasakojo apie labai palankias sąlygas pradedantiesiems verslams. Nieko nelaukdami, kreipėmės į Šeimos kredito uniją. Per pusantro mėnesio susitvarkėme visus dokumentus ir gavome paskolą, kuri labai padėjo padidintį prekių asortimentą“, – tvirtina jaunasis verslininkas.

Laiku gauta paskola ypač padėjo verslo pradžioje. Iki dabar Arnoldas negaili gerų žodžių dėl Šeimos kredito unijos darbuotojų kompetencijos ir supratimo. „Tikrai labai daug padėjo dėl dokumentų tvarkymo. Daugiausia bendravome su Kristina Gylyte-Bagdonavičiene, kuri visuomet operatyviai ir kokybiškai padėdavo, nuolat konsultavo dėl dokumentų parengimo“, – priduria Arnoldas.

Reikia gyventi su savo svajonėmis

Tapti klientų pripažinta, operatyviausiai ir profesionaliausiai dviračius taisančia įmone Lietuvoje – tokia parduotuvės „Veloklinika“ vizija. Ateityje dviračių sporto mėgėjas ir profesionalus sportininkas Arnoldas tikisi išplėsti veiklą dar labiau, turėti didesnę ir klientų vertinamą parduotuvę, atitinkančią visus iškeltus lūkesčius.

Neretai daugelis svajojame, nuolat galvojame, kaip būtų gerai dirbti sau, tačiau mintys ir lieka galvoje. Ko Arnoldas palinkėtų visiems svajotojams, norintiems pradėti savo verslą? „Palinkėčiau visiems nebijoti imti paskolos, pats labai bijojau įsipareigoti kredito unijoms ar bankams, tačiau be jų yra daug sunkiau įsivažiuoti. Gyvenkite su savo svajone, darykite tai, ką darote geriausiai, o visa kita ateis palaipsniui“, – įsitikinęs dviračių parduotuvės savininkas Arnoldas Valiauga.

Raktažodžiai:
INVEGA Paskola naujam verslui Verslumo skatinimas
Patiko thumb_up_alt Nepatiko thumb_down_alt

Susiję straipsniai

Susiję straipsniai keyboard_arrow_right

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right