×
Ulonų g. 5, Vilnius 08240 (II laiptinė, 3 aukštas) Darbo laikas: I-V 9:00 – 17:00
×
Aktualijos

LKU kredito unijų grupė nuo 2015 m. gruodžio vidurio stiprina internetinių pinigų pervedimų saugumą ir diegia naują priemonę – mobilųjį elektroninį parašą. Tai viena saugiausių elektroninių asmens identifikavimo priemonių, kuri leidžia prisijungti ir vykdyti operacijas internetinėje bankininkystėje. Kaip ir tikrasis asmens parašas, mobilusis e. parašas gali priklausyti tik fiziniam asmeniui. LKU grupės nariams naujos saugumo priemonės diegimą užtikrina Lietuvos centrinė kredito unija.

Mobilusis e. parašas naudingas tuo, kad jungiantis prie internetinės bankininkystės su mobiliuoju e. parašu, į mobilų įrenginį asmeniui reikia įvesti tik asmeniui žinomą sPin kodą, gyventojui tai pat nereikia nešiotis slaptažodžių kortelės. Be to, vienu mobiliuoju e. parašu galima naudotis skirtingų kredito įstaigų internetinės bankininkystės sistemomis bei kitų valstybės sistemų prieigai (kaip Lietuvos Respublikos savivaldybėse, „Sodroje“ ir kt.).

Lietuvos centrinė kredito unija diegdama naują saugumo priemonę kredito unijų klientams, kviečia unijų narius pasirūpinti mobiliuoju e. parašu. Tam reikia nuvykti į pasirinkto mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitės“ arba „Tele2“) saloną, kur vietoje asmens esamos operatoriaus SIM kortelės bus išduota nauja SIM kortelė su mobilaus elektroninio parašo sertifikatu. Su savimi būtina turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Naudojant mobilų e. parašą jungtis prie LKU grupės internetinės bankininkystės galima nemokamai, tačiau gali būti taikomas pasirinkto mobiliojo ryšio operatoriaus mokestis. Daugiau informacijos apie mobilų e. parašą rasite mobiliųjų operatorių tinklapiuose bei VĮ „Registrų centro“ tinklapyje – www.elektroninis.lt.

 

Kodėl verta naudotis mobiliuoju parašu?

 • Jungdamiesi prie internetinės bankininkystės su mobiliuoju e. parašu, į mobilų įrenginį turėsite įvesti tik jums žinomą sPin kodą.
 • Su savimi nereikės nešiotis slaptažodžių kortelės.
 • Vienu mobiliuoju e. parašu galėsite naudotis skirtingų kredito įstaigų internetinės bankininkystės sistemomis.

Kur įsigyti?

Nuvykite į savo ar pasirinkto mobiliojo ryšio operatoriaus („Omnitel“, „Bitės“ arba „Tele2“) saloną, kur vietoje Jūsų esamos operatoriaus SIM kortelės bus Jums išduota nauja SIM kortelė su mobilaus elektroninio parašo sertifikatu. Su savimi turėkite pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Aktyvinkite paslaugą pagal operatoriaus pateiktą instrukciją.

Dėmesio: mobilus parašas gali būti išduotas tik mobiliųjų operatorių abonentams. Išankstinio mokėjimo paslaugų naudotojams mobilus e. parašas neišduodamas.

Kur dar galite panaudoti mobilųjį elektroninį parašą?

Mobilų elektroninį parašą galima naudoti ne tik valdant internetinę bankininkystę, bet ir norint patvirtinti asmens tapatybę šiose sistemose:

 • Lietuvos Respublikos savivaldybėse;
 • „Sodroje“;
 • Įvairių paslaugų tiekėjų savitarnos svetainėse (pvz. „Omnitel“; „Teo“; „Lesto“ ir kt.)
 • Centrinėje projektų valdymo agentūroje;
 • Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje;
 • kai kuriose ministerijose bei kitose institucijose.

Kiek ši paslauga kainuoja?

Naudodami mobilų e. parašą jungtis prie internetinės bankininkystės galite nemokamai, tačiau mokestį gali taikyti jūsų pasirinkto mobiliojo ryšio operatorius.

Daugiau informacijos apie mobilų e. parašą rasite mobiliųjų operatorių tinklapiuose bei VĮ „Registrų centro“ tinklapyje – www.elektroninis.lt

Kaip naudotis mobiliuoju e. parašu internetinėje bankininkystėje?

 • Norėdami prisijungti prie LKU internetinės bankininkystės su mobiliuoju elektroniniu parašu, turite įvesti naudotojo kodą ir slaptažodį. Tuomet pasirinkite prisijungimą mobiliu elektroniniu parašu. Pasirinkę, kad norite prisijungti mobiliu elektroniniu parašu, turite paspausti mygtuką „Toliau“.
 • Kompiuterio ir telefono ekranuose pamatysite prisijungimo kontrolinį kodą. Įsitikinkite, kad kompiuterio ir mobilaus telefono ekrane rodomas kontrolinis kodas sutampa ir paspauskite mygtuką „Gerai“.
 •  Tik tuomet, jei kodai sutampa, telefone įveskite mobilaus operatoriaus suteiktą mobilaus parašo sPIN kodą, tokiu būdu patvirtinsite prisijungimo veiksmą.
 • Norėdami patvirtinti mokėjimo operacijas, pasirinkite patvirtinti mokėjimą. Kompiuterio ir telefono ekranuose pamatysite prisijungimo kontrolinį kodą. Įsitikinkite, kad kompiuterio ir mobilaus telefono ekrane rodomas kontrolinis kodas sutampa. Tik tuomet, jei kodai sutampa, telefone įveskite mobilaus operatoriaus suteiktą mobilaus parašo sPIN kodą, tokiu būdu patvirtinsite mokėjimo veiksmą.
 • Norėdami sklandžiai prisijungti prie internetinės bankininkystės rekomenduojame naudotis naujausiomis Internet Explorer, Mozilla Firefox arba Google Chrome interneto naršyklių versijomis.
Registracija konsultacijai
Jūsų duomenys:
Susitikimo data:
Susitikimo laikas:
Susitikimo tikslas:
Registracija konsultacijai