×
Ulonų g. 5, Vilnius 08240 (II laiptinė, 3 aukštas) Darbo laikas: I-V 9:00 – 17:00
×
Naujienos

LKU grupės kredito unijų klientams – įmonėms, norinčioms kuo anksčiau pasirengti SEPA reikalavimams, jau teikiamos mokėjimų siuntimo ir sąskaitos išrašo gavimo ISO 20022 XML formato pranešimais paslaugos. Kaip numatyta SEPA reglamente, nuo 2016 m. sausio 1 d. Lietuvos įmonės, išskyrus labai mažas, importuodamos (eksportuodamos) duomenis tarp savo apskaitos programos ir internetinės bankininkystės sistemos turės naudoti ISO 20022 XML formato pranešimus.


„Idealiu atveju visos įmonės prie naujojo standarto turėtų pereiti tą pačią dieną, tačiau realiame gyvenime tai neįmanoma, nes kalbame apie tūkstančius įmonių. Kiekviena jų šiam pakeitimui pasirengs savo tempu. Vis dėlto kviečiame įmones, jeigu tik yra galimybių, testuotis ir pradėti naudoti ISO 20022 XML formatą kuo anksčiau, neatidedant visko metų pabaigai, kai atlikti pakeitimus taps sudėtingiau dėl trumpo laikotarpio ir didelio mokėjimo paslaugų teikėjų klientų aktyvumo“, – sako Marius Jurgilas, Lietuvos banko valdybos narys, Lietuvos SEPA koordinavimo komiteto pirmininkas.

Kredito įstaigos, kurios savo klientams dar nepasiūlė galimybės pateikti mokėjimus ir gauti sąskaitos išrašą ISO 20022 XML formato pranešimais, tai žada padaryti vėliau šiais metais, ir dauguma jų sudarys sąlygas testuoti ISO 20022 XML formato pranešimų funkcionalumą iš anksto.

Įmonės, laiku atlikusios pakeitimus savo apskaitos sistemose, išvengs mokėjimų vykdymo ir informacijos apdorojimo nesklandumų 2016 m. Greta įprastų ISO 20022 XML formato testavimo įrankių internetinės bankininkystės sistemose kai kurie mokėjimo paslaugų teikėjai suteiks ir papildomų testavimo galimybių, taip padėdami įmonėms sklandžiai ir laiku pradėti naudoti ISO 2022 XML formatą.

Šiuo metu Lietuvoje naudojamas duomenų apsikeitimo formatas LITAS-ESIS turės būti pakeistas. Pereinamuoju laikotarpiu (iki 2016 m. pradžios) Lietuvos rinkoje bus palaikomi du pranešimų formatai (LITAS-ESIS ir ISO 20022 XML). Šių formatų kai kurie informacijos langai ir jų ilgiai skiriasi. Siekiant sumažinti informacijos praradimo atvejų skaičių, įmonės kviečiamos vadovautis SEPA koordinavimo komiteto parengtais dokumentais ir mokėjimo paslaugų teikėjų rekomendacijomis.

Registracija konsultacijai
Jūsų duomenys:
Susitikimo data:
Susitikimo laikas:
Susitikimo tikslas:
Registracija konsultacijai